Search Homepage
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Show menuHide menu
Date published: 9 April 2010 10:11
 ~ Modified On: 29 October 2013 23:58
3 min Read

Another 3 Years in Jail for Leyla Zana

Former MP of the closed Democracy Party Leyla Zana was sentenced to three years' imprisonment under charges of "propaganda for a terror organization" on the grounds of calling PKK leader Öcalan the "Leader of the Kurdish People". Lawyer Gümüş stated to file an appeal.
Another 3 Years in Jail for Leyla Zana
İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi...

İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi olan bianet sitesinde, Hukuki Destek Masası koordinatörü, ifade özgürlüğü editörü ve yayın yönetmeni olarak çalıştı. 4.800'den fazla imzalı haber ve makalesi bulunuyor. Bizim Gazete ve Güncel Hukuk dergisi için haber ve makaleler yazdı. Halen bianet'te Medya Gözlem Raporları'nı hazırlıyor.

show more
related news
Back to Top