ANAYOL Güçbirliğine Devam Edecek
ANAP ve DYP il başkanları yerel seçim ittifakını sürdürmeyi kararlaştırdı. Partiler, adaylar konusunda inisiyatifi yerellere bırakacak; Merkez İlçe Başkanlığı konusunda ise, MHP ve GPden gelecek teklifleri değerlendirecekler.
Anavatan Partisi (ANAP) ile Doğru Yol Partisi (DYP) arasında, hangi partinin adayının belediye başkan adayı olacağı konusunda yaşanan gerginlik, iki partinin il başkanlarının toplantısıyla sona erdi. İki parti arasındaki güçbirliği çalışmaları da yeniden başladı.
Toplantı sonunda, DYP kanadı, inisiyatifi yereldeki örgütlerinin yöneticilerine bıraktığını açıkladı. ANAYOL adına Çanakkale Merkez İlçe Belediye Başkanlığı konusunda ortaya çıkacak isim, 28 Ocakta açıklanacak.
ANAP İl Başkanı Yaşar Demircan ile DYP İl Başkanı İsmet Koyuncu, oluşumla ilgili söylentilere itibar etmemeyi de kararlaştırdı.
Toplantıda ayrıca, Çanakkale dışında sağlanacak birliktelik konusunda yerel teşkilatlara yetki verilmesi, bu konuda her iki partiye de il düzeyinde müdahale edilmemesi de prensip olarak karara bağlandı.
Demircan ve Koyuncu, Çanakkale Merkez İlçe Başkanlığı konusunda ise, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve Genç Partiden (GP) gelecek teklifleri de değerlendirecekler. (BB)