Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 20 Nisan 2017 00:00
 ~ Son Güncelleme: 17 Ağustos 2017 17:35
4 dk Okuma

İŞSİZ GAZETECİLERDEN / YENİ GÖÇ DALGASI - 2

Almanya: Bunaltı Göçü

Konuştuklarımızın ortak paydasının Gezi Parkı direnişi ve sonrası olması ister istemez aklımıza bu yeni olan diasporaya, bir katman olarak 'Gezi Diasporası' adını koymaya yönlendiriyor bizi.
Almanya: Bunaltı Göçü
2006 yılından bu yana blog yazıyor. 2008 yılında Cumhuriyet Gazetesi Spor Servisi'nde muhabirliğe başladı. O günden bu yana yoğunlukla spor muhabirliği yapıyor. Serbest muhabir olarak...

2006 yılından bu yana blog yazıyor. 2008 yılında Cumhuriyet Gazetesi Spor Servisi'nde muhabirliğe başladı. O günden bu yana yoğunlukla spor muhabirliği yapıyor. Serbest muhabir olarak 2014'den Dünya Kupası'nı Brezilya'da, 2015'te Copa America'yı Şili'de takip etti. 2011'den bu yana Açık Radyo'da her pazartesi günü 19.30'da Efektifpas isimli spor programını sunuyor. GazeteDuvar'da haftalık, belli aralıklarla da Özgürüz'de spor yazıları yayınlanıyor. Zaman zaman da kendisine dokunan sosyal ve toplumsal olaylar hakkında da yazıları ve haberleri çeşitli medyalarda yayınlanıyor. 2016 Ekim Ayı'ndan bu yana Almanya'da Köln'de yaşıyor.

Devamını Göster
2010'den bu yana insan hakları ihlaleleri, azınlık hakları, zorunlu göç, insan kaçakçılığı, sistematik asimilasyon, kentsel soylulaştırma, LGBTİ siyasi temsili, toplumsal travma ve yüzleşme konuları üzerine...

2010'den bu yana insan hakları ihlaleleri, azınlık hakları, zorunlu göç, insan kaçakçılığı, sistematik asimilasyon, kentsel soylulaştırma, LGBTİ siyasi temsili, toplumsal travma ve yüzleşme konuları üzerine çok sayıda dosya, multi-medya içerik ve belgesel üretti. CNN, TIME, AP, BILD, TVE ve NYT gibi uluslarası basın kuruluşları ile serbest olarak çalıştı. Birçok milletler-üstü ve disiplinlerarası projede bağımsız olarak yer aldı. Türkiye ve Türkiye-Suriye sınırı ağırlıklı olmak üzere - Ortadoğu, Güney Asya ve Avrupa'da paralel olarak yaşanan toplumsal hareket ve taban örgütlenme pratiklerini sahada gözlemledi ve dosyaladı. 2015'ten bu yana, Avrupa'da yeni göç hareketliliğinin toplumsal dinamiklere etkisi üzerine bağımsız gazeteci, belgesel yapımcısı ve aktivist olarak çalışmanın yanı sıra, Almanya'da Rhine-Waal Üniversitesi (HSRW) “Toplumsal Cinsiyet ve Çeşitlilik” bölümünde eğitimine devam ediyor. (www.ibrahimkarci.com)

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git