Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 6 Haziran 2022 16:15
 ~ Son Güncelleme: 6 Haziran 2022 17:50
3 dk Okuma

ÖZGÜR GÜNDEM DAVASI

AKP'li hakim Murat Bircan'a reddi hakim talebine Akın Gürlek’ten ret

Erol Önderoğlu, Gezi Davasında AKP’den milletvekili aday adayı olduğu ortaya çıkan hakim Murat Bircan’ın Özgür Gündem davasından reddini istedi. AYM kararına uymayan, muhalif siyasilere cezalar yağdıran, son olarak da Adalet Bakan yardımcılığına atanan Akın Gürlek talebi reddetti.
AKP'li hakim Murat Bircan'a reddi hakim talebine Akın Gürlek’ten ret
Haziran 2018'den bu yana bianet muhabiri. 2013'te bianet'te staj yaptıktan sonra bianet'in projelerinde de yer aldı. Expression Interrupted, susma24.com, Jıneps, Inside Turkey, tol.org gibi platformlarda...

Haziran 2018'den bu yana bianet muhabiri. 2013'te bianet'te staj yaptıktan sonra bianet'in projelerinde de yer aldı. Expression Interrupted, susma24.com, Jıneps, Inside Turkey, tol.org gibi platformlarda haber ve makaleleri yayınlandı. İfade özgürlüğü alanında birçok haber ve makaleye görüş verdi. Yazıları İngilizce başta olmak üzere Fransızca, İtalyanca ve Çerkesceye çevrildi. 8 Mart 2018’deki Feminist Gece Yürüyüşünde çektiği fotoğraflar İstanbul Büyükşehir Belediyesince sergilendi. Erciyes Üniversitesi Gazetecilik mezunu.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git