Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 12 Haziran 2023 12:38
 ~ Son Güncelleme: 12 Haziran 2023 13:53
3 dk Okuma

"AKP çocuk işçiliği meşrulaştırdı"

İSİG Meclisi'nden Murat Çakır, "Ne çalışması yasak olan 15 yaş altı çocuklar için bir önlem alınıyor ne mülteci çocuklar ile ilgili bir çalışma yapılıyor ne çocuk işçilerin eğitime devamının sağlanması konusunda adım atılıyor. Aksine çocuk işçiliği her yıl artış gösteriyor." diyor.
"AKP çocuk işçiliği meşrulaştırdı"
Haziran 2018'den bu yana bianet muhabiri. 2013'te bianet'te staj yaptıktan sonra bianet'in projelerinde de yer aldı. Expression Interrupted, susma24.com, Jıneps, Inside Turkey, tol.org gibi platformlarda...

Haziran 2018'den bu yana bianet muhabiri. 2013'te bianet'te staj yaptıktan sonra bianet'in projelerinde de yer aldı. Expression Interrupted, susma24.com, Jıneps, Inside Turkey, tol.org gibi platformlarda haber ve makaleleri yayınlandı. İfade özgürlüğü alanında birçok haber ve makaleye görüş verdi. Yazıları İngilizce başta olmak üzere Fransızca, İtalyanca ve Çerkesceye çevrildi. 8 Mart 2018’deki Feminist Gece Yürüyüşünde çektiği fotoğraflar İstanbul Büyükşehir Belediyesince sergilendi. Erciyes Üniversitesi Gazetecilik mezunu.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git