AKP Büyükşehir Adaylarını Tanıttı
AKP'nin aday adaylardan Cengiz Özdemir, önceki akşam partili kadınlar ve mahalle temsilcileri ile ayrı ayrı toplantı yaptı.
Milletvekilleri katılmadı
AKP Büyükşehir aday adayları, İl Binasında düzenlenen ortak basın toplantısı ile partililere tanıtıldı.
AKP'de Büyükşehir aday adaylarının ortak basın toplantısına iki Bakan ve Milletvekili özellikle bu toplantıya gelmediler ve yarışta müdahil olmayacakları izlenimi vermeye çalıştılar.
AKP'den Saraybahçe ve Bekirpaşa için aday adayı olanlar da toplantıyı izledi. Şimdi aday adaylarının aday ilan edilene dek sürecek parti içi yarışı başlamış oldu.
Adaylık takvimi açıklandı
AKP İl Başkanı Fikri Işık, Büyükşehir adaylık yarışındaki sürecin takvimini de açıkladı.
Parti yönetimi, 15 Ocak Perşembe akşamı saat 19.00'da Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda büyük şölen düzenliyor. Buna Büyükşehir, Saraybahçe, Bekirpaşa aday adayları katılacak.
17 Ocak Cumartesi günü ise, 10.00-18.00 saatleri arasında Büyükşehir için eğilim yoklaması var. 250 dolayında partili 5 aday adayı için oy kullanacak, en az 1, en çok 3 kişiye oy verecek. Oylamanın sonuçları açıklanmayacak ve Genel Merkeze gönderilecek.
Kadınlardan Özdemir'e soru
AKP'nin aday adaylardan Cengiz Özdemir, önceki akşam partili kadınlar ve mahalle temsilcileri ile ayrı ayrı toplandı.
Otel Asya'da kadınlarla yapılan toplantıda Özdemir'e ilginç sorular yöneltildi. İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Nerkiz, "Çok erken ve kendi başınıza çalışmaya başladınız. Bildiriler dağıttınız. Siz kendinizi partinin üzerinde mi görüyorsunuz?" şeklindeki sorusuna Özdemir, "Hepsini teşkilatın bilgisi dahilinde yaptım. Partiyi güç olarak kullanmadan İzmit halkının görüşlerini almaya çalıştım" dedi.