Ağaçtan Özür Diledi!..
İnşaat sırasında, zeytin ağaçlarına zarar vermemek için büyük özen göstermesine karşın, yerini değiştirdiği bir zeytin ağacının tutmadığını görünce ağaçtan özür diledi.
İnşaat çalışmaları sırasında, yerini değiştirdiği zeytin ağacının yaşamaması üzerine "özür" levhası astı.
Edremit'li iş adamı Vecdi Güreli, Altınoluk'taki Afrodit tatil köyünün inşaat çalışmaları sırasında zeytin ağaçlarına zarar vermemek için büyük özen göstermesine karşın, yerini değiştirdiği bir zeytin ağacının tutmadığını gördü.
Zeytin ağaçlarının kutsal olduğuna inandığını belirten Güreli, bundan sonrasını şöyle anlatıyor:
"Yerini değiştirmek zorunda kaldığımız zeytin ağaçlarından birkaç tanesini tüm çabalarımıza karşın yaşatamadık. Şimdi, kat kat fazlasıyla yeni zeytin fidanları dikerek durumu dengelemeye çalışıyoruz. Ama yine de "doğadan ve zeytin ağaçlarından özür dileriz" diye levha astık." (NU)