Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 29 Mayıs 2024 09:41
 ~ Son Güncelleme: 29 Mayıs 2024 11:28
2 dk Okuma

Af Örgütü’nden çağrı: Galatasaray Meydanı, Cumartesi Anneleri’ne 1001. haftada da açılsın

Uluslararası Af Örgütü Araştırma, Savunuculuk, Politika ve Kampanyalar Kıdemli Direktörü Guevara Rosas "Onur Yürüyüşlerinin bir hak olarak gerçekleşebilmesi için yetkililere yönelik kampanyalarımız başladı ve devam ediyor. Af Örgütü olarak, küresel alanda LGBTİ hakları için mücadele eden diğer örgütlerle birlikte Türkiye'deki LGBTİ hareketinin yanındayız ve bu konuda takipteyiz” dedi.
Görseli Büyüt
Af Örgütü’nden çağrı: Galatasaray Meydanı, Cumartesi Anneleri’ne 1001. haftada da açılsın
Fotoğraf: Ali Dinç / bianet
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
ilgili haberler
diğer yazıları
Sayfa Başına Git