Search Homepage
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Show menuHide menu
Date published: 11 November 2010 11:46
 ~ Modified On: 30 October 2013 23:59
3 min Read

Acquitted of Proselytism, Sentenced for "Record of Personal Data"

A Silivri court handed down a monetary fine of TL 4,500 to defendants Taştan and Topal for "registering personal data". They stood trial for alleged Protestant missionary activities. The defendants were acquitted of charges of inciting hatred and insult of 'Turkishness'.
Acquitted of Proselytism, Sentenced for "Record of Personal Data"
İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi...

İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi olan bianet sitesinde, Hukuki Destek Masası koordinatörü, ifade özgürlüğü editörü ve yayın yönetmeni olarak çalıştı. 4.800'den fazla imzalı haber ve makalesi bulunuyor. Bizim Gazete ve Güncel Hukuk dergisi için haber ve makaleler yazdı. Halen bianet'te Medya Gözlem Raporları'nı hazırlıyor.

show more
related news
Back to Top