Search Homepage
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Show menuHide menu
Date published: 24 November 2010 12:00
 ~ Modified On: 31 October 2013 00:15
3 min Read

PRESS FREEDOM

Acquittal of Journalists Durukan, Çakkalkurt, Koçali and Pekgöz

Milliyet newspaper employees Durukan and Çakkalkurt were acquitted of charges of "spreading propaganda for an illegal organization" on the grounds of one of their news items and so were Günlük daily officials Koçali and Pekgöz who were tried for the same reason.
Acquittal of Journalists Durukan, Çakkalkurt, Koçali and Pekgöz
İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi...

İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi olan bianet sitesinde, Hukuki Destek Masası koordinatörü, ifade özgürlüğü editörü ve yayın yönetmeni olarak çalıştı. 4.800'den fazla imzalı haber ve makalesi bulunuyor. Bizim Gazete ve Güncel Hukuk dergisi için haber ve makaleler yazdı. Halen bianet'te Medya Gözlem Raporları'nı hazırlıyor.

show more
related news
Back to Top