Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 9 Ekim 2023 17:05
 ~ Son Güncelleme: 13 Ekim 2023 23:21
4 dk Okuma

Abluka, savaş, işsizlik, yoksulluk hatta susuzluk: Gazze Şeridi

Gazze Şeridi, dünyanın en yoğun nüfus ortalamasına sahip bölgelerinden bir tanesi. Km²’de yaklaşık 6 bin 500 kişi yaşıyor. Yoksulluk oranı yüzde 61'in üzerinde. Nüfusun üçte ikisinden fazlası insani yardıma muhtaç. Evlere verilen suyun yüzde 97'si içmek için güvensiz.
Görseli Büyüt
Abluka, savaş, işsizlik, yoksulluk hatta susuzluk: Gazze Şeridi
Fotoğraf: Abed Zagout/AA
Haziran 2018'den bu yana bianet muhabiri. 2013'te bianet'te staj yaptıktan sonra bianet'in projelerinde de yer aldı. Expression Interrupted, susma24.com, Jıneps, Inside Turkey, tol.org gibi platformlarda...

Haziran 2018'den bu yana bianet muhabiri. 2013'te bianet'te staj yaptıktan sonra bianet'in projelerinde de yer aldı. Expression Interrupted, susma24.com, Jıneps, Inside Turkey, tol.org gibi platformlarda haber ve makaleleri yayınlandı. İfade özgürlüğü alanında birçok haber ve makaleye görüş verdi. Yazıları İngilizce başta olmak üzere Fransızca, İtalyanca ve Çerkesceye çevrildi. 8 Mart 2018’deki Feminist Gece Yürüyüşünde çektiği fotoğraflar İstanbul Büyükşehir Belediyesince sergilendi. Erciyes Üniversitesi Gazetecilik mezunu.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git