Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 24 Ağustos 2022 09:04
 ~ Son Güncelleme: 25 Ağustos 2022 10:21
4 dk Okuma

AVUKAT ÖZKAN: İSTİSMAR BÖYLE MEŞRULAŞTIRILIYOR

3 adli tıp raporuna rağmen çocuk istismarcısına iyi hal indirimi

Üç adli tıp raporuyla, suçun işlendiği tarihte E.S. isimli çocuğun 15 yaşından küçük olduğu kanıtlandı ancak mahkeme, sanık erkeğin “yaşa ilişkin hataya düştüğünü” iddia ederek, 3 yıl hapis cezası verdi. “İyi hal indirimi” ile cezayı 2 yıl 6 aya indirdi.
3 adli tıp raporuna rağmen çocuk istismarcısına iyi hal indirimi
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git