20 Yıl Sonrasına Mektup Atın
PTT 23 Nisan-29 Ekim tarihleri arasında mektup kavramını canlı tutmak için kampanya düzenledi. Bu tarihlerde atılan özel mektuplar 2023 yılında adrese teslim edilecek.
PTT Genel Müdürlüğü tarafından toplumda mektup yazma alışkanlığını yaymak ve "mektup" kavramını canlı tutmak amacıyla düzenlenen "2023'e Cumhuriyetimizin 100. Yılına Mektup Kampanyası", 23 Nisan Salı günü başlayacak.
PTT'nin 1986 tarihinde düzenlediği "2000 Yılına Mektup" kampanyasının benzeri niteliğinde bu yeni kampanyada, vatandaşlar, aile fertlerine, arkadaşlarına, sevgililerine, devlet büyüklerine ulaştırılmak üzere mektup yazarak, çeşitli konulardaki düşüncelerini dile getirecekler.
23 Nisan'da başlıyor
* Kampanya 23 Nisan-29 Ekim 2002 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
* Türkiye genelindeki PTT merkezlerinde toplanacak mektuplar, özel kutularda saklanmak üzere Değerli Kağıtlar Depo Müdürlüğü'ne gönderilecek.
* Mektupların dağıtım ve teslim işlemlerine Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100'üncü yıldönümü 29 Ekim 2023 tarihinde başlanacak
* Özel Zarflar 2 milyon liradan satışa sunulacak.(FA)