20 Kişi Daha Okuma-Yazma Öğrendi
Manavgat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün Küçük Hasan İlköğretim Okulunda düzenlediği Okuma-Yazma Kursunu tamamlayan 20 kişi, sertifikalarını aldı.
Mimar Sinan Mahallesindeki Küçük Hasan İlköğretim Okulu'nda düzenlenen Okuma-Yazma Kursu'na katılarak başarılı olan, yaşları 45 ile 70 arasında değişen 20 kursiyer, törenle sertifikalarını aldılar.
Kursiyerlere sertifikalarının yanı sıra Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından 50 milyon liralık çek verildi.
"İlimizde okuma yazma bilmeyen kalmasın projesi" kapsamında başlatılan okuma yazma kursları, Mimar Sinan- Kavaklı ve Kasaplar mahallelerinde yapılan alan çalışmaları sonucunda okul müdürü ve ekibinin de katkısıyla 9 Mart'ta başlatılmıştı.
Yetişkin Eğitimi Haftası
Manavgat Kaymakamı Mehmet Çapraz, Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Erol ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Vedat Çınar, okuma-yazmanın önemini dile getirdi.
Sertifika töreninin "Yetişkin Eğitimi Haftası"nda düzenlendiğine dikkat çeken Çınar, "Eğitimin dışında kalmış ve eğitime ihtiyacı olan herkesi, Halk Eğitim Merkezi'ne bekliyoruz" dedi. (YS/BB)
diğer yazıları
ANTALYA TİCARET BORSASI:
Antalya’nın yeni bir kapanmaya gücü yok
10 Ağustos 2021
![Antalya’nın yeni bir kapanmaya gücü yok](https://static.bianet.org/system/uploads/1/articles/spot_image/000/248/556/original/atb_manset.jpg)
STEFAN EDBERG
"Futbolcu Olmak Tenisçi Olmaktan Daha Kolay"
29 Mart 2012
!["Futbolcu Olmak Tenisçi Olmaktan Daha Kolay"](https://static.bianet.org/system/uploads/1/articles/spot_image/000/137/288/original/edberg_man.jpg)
Taşeron İşçilerden Akdeniz Üniversitesi'ne Son Uyarı
30 Mayıs 2011
![Taşeron İşçilerden Akdeniz Üniversitesi'ne Son Uyarı](https://static.bianet.org/system/uploads/1/articles/spot_image/000/130/354/original/Akdeniz501.jpg)
ÖDP: Ferman YSK'nın, Sokaklar Bizimdir
24 Nisan 2011
![ÖDP: Ferman YSK'nın, Sokaklar Bizimdir](https://static.bianet.org/system/uploads/1/articles/spot_image/000/129/502/original/ODP_gundem.jpg)
Kütüphaneciler Dünya Yazarlarıyla Buluştu!
7 Nisan 2011
![Kütüphaneciler Dünya Yazarlarıyla Buluştu!](https://static.bianet.org/system/uploads/1/articles/spot_image/000/129/130/original/kutuphane_gundem.jpg)