1 Mayıs Başvurusu Yarın
İstanbulda 1 Mayıs programı belirlendi. 1 Mayıs 2002 Düzenleme Kurulu, yarın (Cuma) İstanbul Valiliğine miting için başvuru yapacak.
Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Hak-İş), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ve Memur Sendikaları Konfederasyonu'ndan (Memur-Sen) oluşan 1 Mayıs 2002 Düzenleme Kurulu, dün Türk-İş 1. Bölge Temsilciliği'nde toplantı yaptı.
Kurul, yarın (Cuma) İstanbul Valiliği'ne giderek, miting için başvuru yapacak.
İstanbul'da program
Kurul'un belirlediği 1 Mayıs Programı'na göre;
İstanbul'da 1 Mayıs 1977'de Taksim ve 1 Mayıs 1996'da Kadıköy'de yaşamını yitiren emekçiler anılacak. Anma için 29 Nisan Pazartesi günü saat 11.00'de Türk-İş 1. Bölge Temsilciliği önünde toplanılarak, Taksim Anıtı'na yürünecek ve Kazancı Anıtı'na karanfil bırakılacak. Aynı gün saat 13.00'de ise Kadıköy Sögütlüçeşme'ye karanfil bırakılacak.
30 Nisan'da DİSK Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenleyecek olan Düzenleme Kurulu, 1 Mayıs'a katılım için son çağrıyı yapacak.
1 Mayıs günü de ilk olarak katılımcı örgütlerin yöneticileri saat 10.00'da Taksim'e çelenk koyacaklar. (BB)