BERKİN ELVAN DAVASI

“Berkin Elvan Vurulduktan Sonra Polis Beş Kez Daha Ateş Ediyor"

Berkin Elvan davasının bügünkü duruşmasına sunulan TÜBİTAK raporu avukatlarca eleştirilirken, sanık polisin tutuklanması talebi bir kez daha reddedildi.

Aladağ Yurt Yangını Davasında Kamu Görevlileri Dinlendi

Adana’nın Aladağ İlçesi'ndeki 11'i çocuk 12 kişinin yaşamını yitirdiği yurt yangınıyla ilgili davanın dördüncü duruşmasında, Aladağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevlisi sanıklar dinlendi. Bir sonraki duruşma 26 Şubat 2018'de.

“Yerli ve Milli PISA” ABİDE de Eğitim Sorunlu Dedi

Türkiye'de matematik testinde öğrencilerin yüzde 89'unun orta ve daha alt yeterlilik seviyesinde. Fen bilgisinde yüzde 85'inin, sosyal bilgilerde yüzde 73'ünün, Türkçe'de ise yüzde 71'inin orta ve daha alt seviyede.
PROF. DR. ADNAN GÜMÜŞ YANITLADI

Bu Eğitim Sistemi Nasıl Düzelir?

"Eğer cesaretleri varsa, millet böyle istiyor, onun isteklerini karşılıyoruz diyorlarsa, istediği okula kayıt hakkı tanısınlar, hiçbir ders de zorunlu olmasın, tüm dersleri seçmeli hale getirsinler. Bakalım halk ve bu millet hangi okul ve dersleri seçiyor."
5. SINIF ÖĞRENCİSİ MİRAN ADAY ÖĞRETMENLER İÇİN YAZDI

Yolumuzu Aydınlatan Bilgi Işığınız Hiç Tükenmesin

Öğretmenler, çalıştıkları eğitim kurumlarında, aklımızın ve zekamızın olanakları çerçevesinde bilgi tomurcuklarını eken ve dönem sonunda da bunun ödülünü alan emekçilerdir.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları