CHP Zırhlı Araçların Neden Olduğu Ölümler Raporunu Açıkladı

CHP raporunda, Silopi'de, zırhlı aracın evlerinin duvarını yıkarak ölümlerine neden olduğu iki çocuğun ailesinin ifadeleriyle polis memurun ifadesi arasındaki çelişkiler vurgulandı.

560 Çocuk Annesiyle Birlikte Cezaevinde

CHP Milletvekili İlgezdi cezaevinde anneleriyle kalan çocukların yaşadığı sorunları ve hak ihlallerini raporlaştırdı. Cezaevi dışında kreşe gitme hakkından çocuklu mahpus kadınlara göre dizayn edilecek cezaevine uzanan öneriler getirdi.

MEB: Aladağ'daki Yurtta Yangın Önlemi Alınmıştı

MEB Aladağ'da yanan ve 12 kişinin hayatını kaybettiği yurdun 2015 ve 2016'da üç kez denetlendiğini ve yangın önlemlerinin alındığını bildirdi. Yangın ile ilgili bilirkişi ön raporunda ise, yangın merdiveninin kapısının kollarının olmadığı belirtilmişti.

UNICEF’ten Yollardaki Mülteci Çocukların Korunması için Çağrı

UNICEF’in verilerine göre, yalnız başına yollara düşen mülteci çocukların sayısı 2010 yılından bu yana beş kat arttı. UNICEF dünya liderlerine altı maddelik eylem planını benimsemeleri çağrısında bulundu.

Kadınlar Batman İçin Eyleme Çağırıyor: Tecavüzün Kefaleti Olmaz

Kadın örgütleri, Batman’daki sistematik cinsel istismar olayına ilişkin Ankara, İstanbul ve Batman’da eyleme çağırıyor.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları