25 Nisan 2011 Pazartesi

23 Nisan 2011 Cumartesi

• Reklamlara "Dur" Demek Gerek!
    Reklamlarında çocuk emeği kullanan şirketlere artık "DUR" demek gerekiyor. Çocuk emeğinin kullanıldığı reklamlara tepki gelmedikçe bu reklamlar azalmayacak, tam tersine çoğalacaktır. ......
  • "Servisten Düşünce..."
    Adımımı atarken dengem bozuldu ve yere düştüm. Sonra başım kanadı ve bayıldım. O sırada servis şoförü beni tekrar bindirip doktora götürdü. ......

22 Nisan 2011 Cuma

21 Nisan 2011 Perşembe

• "Mini Mini Vatandaşlar" Ne İstiyor?
    Çocukların, "23 Nisan'da ne yapmak isterdin?" sorusuna verdikleri kısacık cevaplar bile onların ne denli güçlü seslere sahip olduklarını gösteriyor. Bundan sonra ......
  • Bibi ile Yeti'nin Kara Delik Maceraları
    Bibi ve Yeti köprüden geçtikten sonra önlerine çıkan kapı evlerine yani Mars'a gitmelerini sağlıyordu. Mars'a vardıklarında Bibi ve Yeti hemen karakola ......

20 Nisan 2011 Çarşamba

• "Tatil bir Yerin Adıdır"
    Türkiye'de tatil nedir bilmeyen çocuklar var. Göstermelik 23 Nisan törenleri yerine çocuklara gereksinim duydukları etkinlikler düzenlenemez mi? Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çocuk ......
  • TTM'den Altı Öğrenci Çocuk Olmayı Anlatıyor
    Çocuklar her ne kadar büyümek istese de hoplamak, zıplamak ayrıcalıklarından memnunlar. Daha çok oyun oynamak, lunaparka gitmek, dondurma yemek ve bulaşık ......

19 Nisan 2011 Salı

• Sekiz Yaşındayım, "Küçük Sırlar"ı İzleyemiyorum!
    "Küçük Sırları" izlememe izin vermiyorlar. "Senin yaşına göre değil" diyorlar. Ama dizi başlarken yedi yaş ve üzeri diyor. Ben sekiz yaşında ......
  • Devlet ve Çocuk
    Çocuklar... Zaman zaman korunmaya muhtaç, zaman zaman idealize edilmiş bir masumiyete sahip, zaman zaman tehlikeli, zaman zaman varlığı geleceğe ötelenen, zaman ......

18 Nisan 2011 Pazartesi