Trans Kadına "Bu Mahalle Gezici Değil" Saldırısı

LGBTİ aktivisti Kıvılcım Arat, Beyoğlu’nda 5 yıldır yaşadığı mahalleyi ve evini, aynı mahallede yaşayan genç erkeklerden oluşan bir grubun saldırıları nedeniyle terk etmek zorunda kaldı.

Özgür Gündem Nöbetçileri Düzkan ve Duran'ın Davaları Birleştirildi

Özgür Gündem'in genel yayın yönetmenlerinin yargılanmasına başlandı. Düzkan, Aykol ve Duran'ın davaları birleştirildi. Gazetenin Sorumlu Yazıişleri Müdürü İnan Kızılkaya ise her dosyanın sanığı.

Cezaevindeki Kadınlardan "Özgür Gündem Zindan"

Mardin E Tipi Cezaevinde aralarında JINHA editörlerinden Zehra Doğan'ın da bulunduğu mahpus kadınlar, el yazısı ve çizimlerle 8 sayfalık Özgür Gündem Zindan gazetesini hazırladı.

Kadınlar #AslıErdoğanOkuyor

Uçan Süpürge ve Filmmor, ifade özgürlüğünü savunan tüm kadınları seçtikleri bir Aslı Erdoğan kitabından bölümler okumaya çağırdı. Videolar bugün yayınlanmaya başladı.
BURCU KARAKAŞ YAZDI

İslam Hukukuna Uygun Tekme, Cesaret Veren Dekolte

Bir yargı kararı sosyal medyada verilen tepkilere kalmışsa, vay halimize! Suçun tanımı ne ara değişti? Neden ilk kez gözaltına alındığında tutuklama yapılmadı ama nabza göre şerbet verildi?

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları