KADIN VE LGBTİ ÖRGÜTLERİ

Fıtrat Değil Anayasa: Kadınlar Ve Erkekler Eşit Haklara Sahiptir

59 kadın ve LGBTİ örgütü, ortak bir açıklamayla eşitliğin bir pazarlık malzemesi değil, demokratik ve evrensel bir hak olduğunu hatırlattı. Kadına yönelik şiddetin önemli bir nedeninin evrensel eşitlik anlayışının bu şekilde reddedilmesi olduğunu belirtti.

Kadınlardan Erdoğan'a Kazma Kürekli Yanıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Eline ver kazmayı küreği çalışsın, olmaz böyle bir şey. Onun narin yapısına ters düşer” sözleri üzerine ellerine kazma kürek aldı, çektikleri fotoğrafları #womendigging hashtag’i ile sosyal medyada paylaşmaya başladı.

Başörtülü Öğrencileri Derse Almayan Profesör Cezaevine Giriyor

Başörtülü bir öğrencisini derse almayarak öğrenim hakkını engellediği için hapis cezasına çarptırılan Prof. Dr. Rennan Pekünlü, bu sabah son dersini verdikten sonra cezaevine giriyor.

Kobane ve Şengalli Kadınlarla "Paylaşmaya Ben de Varım" Kampanyası

Barış İçin Kadın Girişimi, tüm kadınları Kobani ve Şengalli kadınlarla dayanışmaya çağırıyor. İhtiyaç listesinde bebek maması ve hijyen malzemeleri var.

Erdoğan "Fıtrat Sözlerim Çarpıtıldı" Dedi, Aynı Cümleleri Tekrarladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “fıtrat” sözlerinin çarpıtıldığını iddia etti. “Ben kadın ve erkeği eşit konuma getiremezsiniz. Kadın hareketini nasıl savunduğum ortadayken kimse bana çamur atamaz” dedi. Medyayı yalancılıkla suçladı.

Haberler

Bugünün Yazarları