UNICEF UYARDI

Erken Yaşta Evliliklerin Azalma Hızı Yetersiz

UNICEF’in verilerine göre kadın sünneti ve erken evlendirmelerde gerileme yaşansa da nüfus artışı karşısında çok daha hızlı bir ilerleme gerekiyor. Bugün dünyada çocuk yaşta evlendirilmiş olan 700 milyondan fazla kadın yaşıyor.
İHSANOĞLU'NUN KADINLARLA TOPLANTISI ÜZERİNE NOTLAR

Feministler Taktı mı Takıyor

Gündemimizde yine bir seçim var. Adayları tanımaya çalışıyoruz. Dün de kadınlar Ekmeleddin İhsanoğlu'yla bir araya geldi. İhsanoğlu aile reisi, kadın cumhurbaşkanı adayı ve LGBTİ'lerle ilgili soruları yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Logoları Ne Anlatıyor?

Fimmor'dan Feyza Lal, üç cumhurbaşkanı adayının logolarını yorumladı: "Birinde diğer renkleri görmemizi engelleyen baskın karakter karşılıyor bizi, biri ferah ve telaşsız, biri ise yeniliğe-farklılığa kapalı yekpare bir döşeme..."
GÜLNUR ELÇİK YAZDI

Seçim Programlarında Kadınlar: Maydanoz Olmak Ya Da Dahil Olmak

Kadınların dahiliyetine “medeniliğin vitrini” olarak önem veren CHP, “siyasetin bakıcısı” konumunda tutularak temsiliyet alamadığı bir AKP, kadınları “dünya eksikliğinden kurtulsun diye” siyasete katmak isteyen HDP...

Erdoğan’dan Kadın Öğrencilere: Çok Seçici Olmayın, Evlenin

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı kadın öğrenci yurdu iftarında kadın öğrencilere erkenden evlenmelerini ve çok seçici olmamalarını nasihat etti.

Haberler