LGBTİ'ler 24. İstanbul Onur Haftası için Dayanışmaya Çağırıyor

24. İstanbul LGBTİ Onur Haftası bu yıl 20-26 Haziran'da gerçekleşiyor. Onur Haftası gönüllüleri "Onur Haftası LGBTİ’lerin görünürlüğünün en yüksek olduğu zaman. Dolayısıyla insanlar desteklerini esirgemesinler” diyor.

Değer Deniz'in Katiline 45 Yıl Hapis

Değer Deniz cinayeti davasında, kasten öldürme, cinsel saldırı ve yağma suçlarının nitelikli halinden yargılanan C.M., 45 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

İLAD Ödülleri Göksu, Yur ve Cangöz'e

İLAD'ın her sene kadın gazetecilere verdiği Müşerref Hekimoğlu Ödülü Damla Yur'a, Hıfzı Topuz İletişim Onur Ödülü gazeteci Göksel Göksu’ya, Yılın İletişim Araştırması Ödülü ise Doç. Dr. İncilay Cangöz’e verildi.

CHP'den Kadına Karşı Suçlarda Denetimli Serbestlik Uygulanmaması İçin Teklif

CHP milletvekili Candan Yüceer, toplumsal cinsiyet temelli ayrımcılık saikiyle işlenen suçlarda denetimli serbestlik tedbiri uygulanmaması için kanun teklifi verdi.
ELİF AKGÜL ERİVAN'DA

İlk Aurora Prize Ödülü Binlerce Çocuğu Kurtaran Marguerite Barankitse'ye

İlki düzenlenen Aurora Prize, soykırımdan çocukların kurtarılmasını sağlayan Burundili Marguerite Barankitse'ye verildi. Barankitse ödülü aktör George Clooney'den aldı.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları