"Yarı Zamanlı Çalışma, Maaşınızı ve Haklarınızı da Yarıya Düşürüyor"

KEİG'den Soyseçkin, çocuklu çalışanlara getirilen yarı zamanlı ve yarı ücretli çalışma seçeneğini değerlendirdi; "Hem çalışsın hem çocuk baksın, işten de ayrılmak zorunda kalmasın, diyerek piyasayı esnekleştirmenin bir yolunu bulmuşlar.”

Pembe Hayat: Bize Bir Yasa Lazım Ama Bu Değil

Pembe Hayat, seks işçilerinin reklam materyallerine yeni cezalar öngören yasa tasarısına karşı başlattığı kampanyada "Bize Bir Yasa Lazım Ama Bu Değil!" dedi.

"Fuhuş Yasasındaki Değişiklik, Pezevenkleri Güçlendirir Seks İşçilerini Güvencesizleştirir"

Kırmızı Şemsiye'den Kemal Ördek, seks işçilerinin müşteri bulmak amacıyla reklamlarını yaptıkları her türlü yazılı, sözlü veya görüntülü aracı yasaklayan tasarının pratikte nasıl sonuçlanacağını anlattı.
HDP PARLAMENTO KADIN GRUBU

"HDP'den 23 Kadın Milletvekilini Bugün Meclis Sıralarında Bulamayacaksınız"

HDP Kadın Grubu adına açıklama yapan Milletvekili Filiz Kerestecioğlu “HDP’li kadın vekillerin olmadığı bir Parlamentoda ise, kadınlar için, kadınlarla birlikte siyaset yapma imkanının varlığından söz edemeyiz" dedi.

8 İlden 14 LGBTİ Örgütü: Toplumsal Barış, Eşitlik, Özgürlük ve Adalet Tek Seçeneğimiz

Ankara, Bursa, Çanakkale, Diyarbakır, Giresun, İstanbul, İzmir ve Mersin’den 14 LGBTİ örgütü “Renklerimizi soldurmaya çalışanlara inat mücadeleye devam edeceğiz. Bir an önce gözaltı ve tutuklamalara son verilmesini talep ediyoruz!” dedi.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları