Kadın Katlinde Ceza İndirimi Kalkması İçin İkinci Kanun Teklifi

CHP vekili Aylin Nazlıaka, kadın cinayetlerinde sanıklara tahrik ve iyi hal indirimi yapılmaması için kanun teklifi verdi. Aynı kanun teklifini daha önce de verdiğini hatırlattı; tüm partilerin desteğini istedi.

Kadın Mahpuslara "Mor Güvercin"

Mor Güvercin projesi, kurumlar arası işbirliği sağlayarak kadın mahpuslarına haklarını ve tahliye olduktan sonra ne yapabileceklerini anlatmayı hedefliyor.

Arınç: Onur Yürüyüşü Üzüntü Verici

Başbakan Yardımcısı Arınç, LGBTİ Onur yürüyüşü hakkında “Bunların güpegündüz çırılçıplak, İstanbul'un göbeğinde eğlenmeleri ve CHP ve HDP'li milletvekillerinin bunlara destek olması fevkalade üzüntü vericidir" dedi.

LGBTİ'lerden Bakan, Vali ve Emniyet Müdürü Hakkında Suç Duyurusu

LGBTİ örgütleri, 13. İstanbul LGBTİ Onur Yürüyüşü’ne yönelik polis saldırısı nedeniyle devlet yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulundu. Yürümesi engellenen 68 kişi de bireysel başvuru yaptı.

Erkekler Haziran'da 21 Kadın Öldürdü

Erkekler Haziran'da 21 kadın öldürdü, 9 kadın ve çocuğa tecavüz etti, 25 kadını yaraladı. Şiddet gören kadınların yüzde 12’si boşanmak ya da ayrılmak istedikleri için öldürücü aletlerle şiddete maruz kaldı ve ağır yaralandı.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları