CHP'li Selina Doğan: TBMM İçtüzüğü Değişsin, Cinsiyetçi İfadeler Yasaklansın

CHP'li Selina Doğan, Arınç'ın "Bir kadın olarak sus" sözlerinin ardından, Meclis'te sık karşılaşılan cinsiyetçi tepkilerin son bulması için İçtüzük'te değişiklik yapılarak cinsiyetçi ve ırkçı ifadelerin yasaklanmasını istedi.

Arınç'a Göre Meclis Disiplini Kadının Susmasını Gerektiriyor

Hükümet sözcüsü Bülent Arınç’ın dün Meclis’te “Bir kadın olarak sus” sözlerine gelen tepkiler üzerine Twitter’dan açıklama yaptı.

Arınç'ın Kadınlardan Özür Dilemesi İçin 35 Bin Kişi İmza Attı

erktolia, “Bir kadın olarak sus” sözleri nedeniyle hükümet sözcüsü Bülent Arınç’ın tüm kadınlardan özür dilemesi için imza kampanyası başlattı. "Susmuyoruz. Arınç’tan korkmuyoruz, Arınç’a itaat etmiyoruz!" dedi.

KA.DER: "Arınç Zihniyetine" Karşı "Her Zaman Her Yerde" Susmayacağız

KA.DER, "Arınç yalnız değildir! Kadının siyasette ve toplumda var oluşunu sorgulayan, kadınları kendi yaşam tarzının ve ideolojisinin kalıpları içine sokmaya çalışan 'zihniyetin' temsilcisi ve sözcülerinden biridir" dedi.

HDP'li ve CHP'li Kadınlardan Arınç'a Tepki: Özür Dilemeli

CHP'li ve HDP'li kadın vekiller, Meclis'te birer basın toplantısı düzenleyerek Bülent Arınç'ın "Bir kadın olarak sus" sözlerine tepki gösterdi; kadınlara yönelik ayrımcı tavırlarıyla sık sık gündeme gelen Arınç'ın özür dilemesini istedi.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler