2001’den 2015’e AKP’in LGBTİ Tarihi

“Hakları yasal güvenceye alınmalı”dan anayasaya cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği eklenmesini engellemeye ve “Lut kavmi” ifadeleriyle doğrudan hedef göstermeye… KAOS GL, AKP’nin 2001’den 2015’e LGBTİ tarihine baktı.

LGBTİ Aktivisti Kemal Ördek'e Saldıranlar Yargılanacak

LGBTİ aktivisti Kemal Ördek’e saldıran üç erkek, nitelikli cinsel saldırı, kasten yaralama, hırsızlık, hakaret, tehdit ve cebir ile kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma suçlarından yargılanacak.

Yüzlerce Kişi Boysan Yakar ve Zeliş Deniz’i Uğurladı

Trafik kazasında hayatını kaybeden LGBTİ aktivistleri Boysan Yakar ve Zeliş Deniz, bugün Şişli Cami’nde yüzlerce kişinin katıldığı bir törenle alkışlar eşliğinde uğurlandı.

LGBTİ Kültür Dergisi "Homojen" Yayına Başladı

İnteraktif LGBT sözlüğü Ayı Sözlük yazarları tarafından hazırlanan LGBTİ kültür dergisi Homojen Dergi, yayın hayatına 5 Eylül’de başladı.

LGBTİ Aktivistleri Boysan Yakar ve Zeliş Deniz'i Kaybettik

LGBTİ aktivisti ve Şişli Belediye Başkanı danışmanı Boysan Yakar ile feminist, LGBTİ aktivisti Zeliş Deniz trafik kazasında hayatını kaybetti. Cenazeleri yarın öğle namazında Şişli Camisi'nden uğurlanacak.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler