Cansu Kaya Cinayetinde Yeni Bilirkişi Raporu: Elle Boğuldu

Cansu Kaya cinayeti davasında, Adli Tıp raporlarının çelişkisine ilişkin tartışma devam etti. Müşteki avukatları mahkemeye yeni bilirkişi raporu sundu.

"Recep'le Şaban'ın Aşkı" Mahkemelik Oldu

İstanbul Onur Yürüyüşü’nde açılan “Şaban’la Recep’in aşkına Ramazan engel olamaz” pankartı nedeniyle hakkında dava açılanlardan Guris Ö.: “O gün polisin bir sürü insana yakın mesafeden plastik mermi sıktığına şahit oldum ama bize dava açıldı".
MANDANA AZERİ YAZDI

Tacizci Olmayan Natrans Erkeklerin Vazifeleri

Kadınlar her gün tecavüze uğruyor ve/veya öldürülüyorken; istisnasız her kadın, natrans erkeklerin sözlü ve fiziksel tacizine uğruyorken hangi erkek iyidir, hangi erkek tehlikelidir ayırt etmeyi kadınlardan beklemek hakkınız olmadığını idrak edin.

2015'te LGBTİ'lere Yönelik 5 Cinayet, 32 Saldırı, 2 Siber Saldırı

Kaos GL’nin “Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği Temelli İnsan Hakları İzleme Raporu”nda medyadaki ihlaller ve ayrımcılık vakaları yer aldı.
JESCA NANKABIRWA CİNAYETİ

"Niye Tasarlayarak Öldürsün, Sevgilisi Değil Sonuçta" Dedi, Ceza İndirimi Aldı

Jesca Nankabirwa’yı camdan atarak öldüren E.D.'ye iyi hal indirimiyle 25 yıl hapis cezası verildi. Sanık yakınları kadın avukatların ve aktivistlerin üzerine yürüdü.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları