Trabzonspor Başkanına Tepkiler: #kadıngibiyaşamak

Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu, hakemleri rehin aldıkları maçın ardından “Öleceksek de adam gibi öleceğiz, kadın gibi yaşamayacağız” dedi. Sosyal medya #kadıngibiyaşamak ve #kadınlardanözürdile hashtag'i ile tepki gösterdi.

LGBTİ Aktivisti Ördek'e Saldıranlar Yine Tutuklanmadı

LGBTİ aktivisti Kemal Ördek’e saldırı davası başladı. 6 ayrı suçtan yargılanan üç sanık hakkındaki tutuklama talebi reddedildi. Avukatı Sinem Hun, “En kritik nokta, cinsel saldırının kabul edilip edilmeyeceği” dedi.

Kadın Piskopos'tan Din "Adamlarına" Çağrı: Tanrı Erkek Değil

Lordlar Kamarası üyeliğine seçilen ilk kadın piskopos Rachel Treweek, din insanlarına "Tanrı'dan erkekmiş gibi söz etmemeleri' çağrısında bulundu.

Kadınlar Eylül'de Üç Tacizciyi Yaraladı

İstanbul Feminist Kolektif’in “Kadınlar Hayatlarına Sahip Çıkıyor” raporuna göre, Eylül’de kadınlar üç tacizci erkeği yaraladı, bir kadın şiddet gördüğü kocasını darp etti. Meşru müdafaa davaları görülmeye devam etti.

Bugün İnterseks Farkındalığı Günü

26 Ekim Dünya İnterseks Farkındalığı Günü vesilesiyle sosyal medyada "interseks ameliyatları değil interseks hikayeleri" kampanyası başladı. İnterseksüel Şalala yazarları Türkiye'deki mücadeleyi yazdı.

Haberler

Sanal Kütüphane

  Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları

 • Mehmet Sezgin Devlet Aklının Sonuna Doğru
  İki modernite kavgası var. Bir yandan yerel, yerli ve çoklu bir ...
 • Mahmut Çınar Medyanın Savaşseverliği
  "Biz ve onlar" ikiliği, medyada kriz dönemlerinde Türkiye adına konuşmaya, hatta ...
 • Füsun Erdoğan Brüksel’de OHAL!..
  Cumartesi ve Pazar günü Brüksel sokaklarında dolaşırken, elinde silahla bekleyen askerlerin ...