Türkiye Zorunlu Din Dersiyle İlgili AİHM Kararını Temyiz Etti

Türkiye Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin zorunlu din dersiyle ilgili kararını itiraz süresinin son gününde temyize götürdü. Temyiz mahkemesi başvuruyu gerekçe göstermeksizin kabul ya da reddedebilir.

Üç Yaşında Cezaevinde, Oyuncağı “TOMA”

Atipik otizm teşhisi konan üç yaşındaki P.A. tutuklu annesiyle birlikte hapishanede. Özel eğitim alması gerekiyor ama hapisteyken çok zor. Cezaevi kreşinde oyuncak diye TOMA veriyorlar, “gezi” diye de bir kez Fetih Müzesi’ne götürmek istemişler!

Küçük Kara Balıklar’ın Galası Yapıldı

Küçük Kara Balıklar/Güneydoğu’da Çocuk Olmak belgeselinin galası, İnsan Hakları Haftası vesilesiyle Beyoğlu Sineması’nda yapıldı. Filmde 90’larda savaşın ortasında bir günde büyümek zorunda kalan çocuklar, kendi hikayelerini anlatıyor.
TÜLAY BİNGÖL YAZDI

Çocukların İnsan Hakları Nerede?

Çocuklara açılan yüz binden fazla ceza davası, hapishanelerdeki çocuklar, binlerce çocuğa yönelik istismar davası, mülteci çocukların durumu, arpa boyu yol alınamayan çocuk işçiliği, vs... Çocuklar 2014’te de hak ihlalleriyle karşı karşıyaydı.
EKONOMİK DURGUNLUKTA ÇOCUK VE GENÇ OLMAK PANELİ

Çocukların İyi Olma Halini Uygulanan Politikalar Belirliyor

UNICEF’in genç katılımcılarla düzenlediği panelde, konuşmacılar çocuklar için yerel stratejilerin önemini vurguladı, Türkiye’nin durumuna dikkat çekti.

Haberler

Bugünün Yazarları

Çocuk Odaklı Habercilik