“Çocuk İstismarıyla İlgili Uzmanlara, Savcı ve Hakimlere Eğitim Verilmeli”

Psikolog Gözde Kaşıkçı Kaba ile cinsel istismar suçlarıyla ilgili Meclis komisyonuna sunulacak raporu, rapordaki verileri ve çözüm yollarını konuştuk.
ŞAHİKA YÜKSEL YAZDI

Çocuk Yasası: Ian Mc Ewan ve Ergenlerin Karar Verme Hakları

Çocuklar ya da erişkinler için hak aramanın ve elde etmenin sorun, hatta tehlikeli olduğu bir ülkede, “Çocuk Yasası” adlı kitap hayal gibi geldi bana.

Çocuğa Yönelik Cinsel Şiddet Ankara’da Tartışılacak

Devlet Dersi: Çocuğun İnsan Hakları Konferans Dizisi’nin ikinci ayağı yarın Ankara’da yapılacak. Konferansta çocuğa karşı cinsel şiddet ele alınacak.

HDP'den Kürkçüler'deki Çocuk Mahpuslar için Soru Önergesi

Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, Adana Kürkçüler Cezaevi’nde çocuk mahpusların maruz kaldığı hak ihlalleriyle ilgili olarak Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın cevaplaması için soru önergesi verdi.

Türkiye’de Kamp Dışındaki Suriyeli Çocukların Yüzde 70'i Okula Gitmiyor

Bu Konuda Hiçbir Mazeret Söz Konusu Olamaz başlıklı politika belgesine göre, mülteci çocuklarının okula devam edememe olasılığı mülteci olmayan çocukların beş katı. Türkiye’de kamp dışındaki Suriyeli mülteci çocukların sadece yüzde 30’u okullu a devam ediyor.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları