HDP Aile Bakanlığıyla Muradiye Vakfı Arasındaki Protokolün Gerekçesini Sordu

HDP Aile Bakanlığı ile Muradiye Kültür Vakfı arasında imzalanan protokole dair soru önergesi verdi. Devletin çocukları koruma görevini hatırlatarak, bakanlığın "ihmal ve istismar mağduru çocukları tarikatlara emanet ettiğini" belirtti.
CİSST'TEN MUSTAFA EREN VE ALPER YALÇIN YAZDI

Çocuk Mahpus Sayısı İki Ayda Yüzde 11,6 Arttı

Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneği / Türkiye Hapishane Çalışmaları Merkezi’nden Mustafa Eren ve Alper Yalçın Adalet Bakanlığı’nın çocuk mahpuslarla ilgili verdiği bilgileri değerlendirdi.

CHP Başbakana Çocuklara Şeriat Eğitimi İddialarını Sordu

CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok, İzmir'de, İsmailağa Cemaati'ne ait olduğu iddia edilen Kur’an kurslarında, 5-15 yaş arasındaki çocuklara şeriat eğitimi verildiği iddialarıyla ilgili soru önergesi verdi.

12-17 Yaş Arası 2 Bin 800 Çocuk Cezaevlerinde

CHP Milletvekili Adıgüzel’in bilgi edinme başvurusuna gelen cevapta, cezaevlerinde 12-17 yaş arası 2 bin 800 çocuk olduğu ve cezaevlerinde 2013'ten bu yana altısı intihar sonucu olmak üzere toplam 13 çocuğun yaşamını kaybettiği açıklandı.

Zırhlı Polis Aracının Çarptığı Suriyeli Çocuk Hayatını Kaybetti

İstanbul'da, zırhlı polis aracı, scooter'ı ile oynayan Suriyeli çocuğa çarptı. Ağır yaralanan çocuk kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları