Yanında Çalışan Suriyeli Kız Çocuğuna Tecavüz Eden A.K.'ye 22 Yıl Ceza

Mersin’de yanında çalışan Suriyeli ailenin 10 yaşındaki kız çocuğu L.H.’ye cinsel istismarda bulunan A.K., ceza indirimiyle birlikte 22 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

"Biyoloji Müfredatı, Bilimsel Üretimi Arttırma Hedefiyle Zıt"

Ekoloji ve Evrimsel Biyoloji Derneği, Moleküler Biyoloji Derneği ve Biyologlar Dayanışma Derneği ortaöğretim biyoloji dersi müfredatının saatinin azaltılmasına ve evrim konusundaki eksikliklere dikkat çekti.

Çocuk İstismarı Haberlerindeki Failler Gazete Şûjin'i Tehdit Ediyor

Gazete Şûjin çalışanları, yaptıkları kadına/çocuğa şiddet haberlerindeki failler ve fail yakınlarından tehditler alıyor. Şûjin editörü Sibel Yükler ve muhabir Rojda Oğuz bianet'e konuştu.

KHK’ler ile MEB’den 33 Bin 74 Personel İhraç Edildi

15 Temmuz darbe girişiminin sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı'ndan KHK'ler ile ihraç edilen 33 bin 74 kişinin 4 bin 756'sı tutuklandı.

Berkin Elvan’ı Vurmakla Yargılanan Polis: Gaz Fişeğini Herkes Atmış Olabilir

Berkin Elvan’ı öldürmekle yargılanan ve tutuklanması talebi yine reddedilen sanık polis F.D. “Gaz fişeğini almak, onu kullanmak anlamına gelmiyor. Gaz fişeği kullanmayı bilen herkes atmış olabilir” iddiasında bulundu.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları

  • Elif Avcı Bir Gidememe Hikayesi
    Somut bir mekanda toplanmamız gerekmez. Yalnız olmadığımızı bilmek de bazen yeter. ...