CHP Çocuklar için Araştırma Komisyonu İstedi

CHP'den üç milletvekili Türkiye'de her üç çocuktan birinin aç olduğunu belirterek çocukların yaşadığı şiddetli maddi yoksunluğun nedenlerinin ortaya çıkarılması ve önlem alınması için Meclis'te bir araştırma komisyonu kurulmasını teklif etti.

Kuzeyin Güçlü Kızları Projesi’ne Ödül

Kız öğrencilerin mesleki tercihlerine, kişisel problemleriyle başa çıkma yeteneklerinin ve sosyal becerilerinin artırılmasına odaklanan Kuzeyin Güçlü Kızları Projesi Genç Türkiye Zirvesi 2016 Mevlana Sosyal Sorumluluk ve Farkındalık Projesi Ödülü’nü aldı.
SULUKULE ÇOCUK GAZETESİ'NDEN

"Neden Daha İyi Koşullarda Okuyamıyoruz?"

Biz çocuklar olarak daha iyi koşullarda eğitim alma hakkımız olduğunu düşünüyoruz. Okulumuzda hapishanedeymişiz gibi hissetmek yerine, güvenli, huzurlu ve mutlu hissetmek istiyoruz.

Mahkeme Çocuk Evliliklerine İzin Veren Maddeyi AYM’ye Yolladı

Gündem Çocuk Derneği Türk Medeni Kanunu’nun çocuk evliliklere izin veren maddesinin iptali için açılan davada, Ankara 10. Aile Mahkemesi’nin ilgili 124. maddeyi Anayasa Mahkemesi’ne gönderdiğini duyurdu.

CHP Kanunlarda Çocuğun Üstün Yararına Göre Düzenleme İstedi

CHP Milletvekili Şenal Sarıhan daha erken yaşta ergin olsa bile, onsekiz yaşını doldurmamış kişileri çocuk kabul eden bir düzenleme yapılması için kanun teklifi verdi.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları