Barolar Adalet ve Sağlık Bakanlıklarını Göreve Çağırdı

Dokuz ilin barolarının çocuk hakları birimleri yaptıkları ortak açıklamada cezaevlerindeki çocuk hakları ihlallerinde sorumluluğu olan görevlilere dair işlem yapılmasını ve çocuklara psikolojik destek verilmesini istedi.
PROF. DR. MÜGE TAMAR DEĞERLENDİRDİ

“Değerler Eğitimi” Sakıncalı ve Riskli Yaklaşımlar İçeriyor

Çocuk Psikiyatrı Prof. Dr. Müge Tamar’a göre,“değerler eğitimi” seminerleri ve ona kaynak olacak kitapçık birçok açıdan çocuk ve gençlerin sağlıklı ruhsal gelişimlerini engelleyecek ve ruh sağlığı açısından ciddi risklere yol açacak nitelikte.
PSİKOLOG GEZGÖR "DEĞERLER EĞİTİMİ"Nİ YORUMLADI

"Allah Sevdiğini Alır Derseniz, Çocuk Ailesinin Öleceğini Düşünür"

Psikolog Can Gezgör MEB’in uygulama için hazırlandığı “değerler eğitimi” seminerlerini eleştirdi. Şeytan, ölüm, ahret gibi kavramları çocukların anlamlandıramayacağını, dayatmacı bir dille anlatmanın çocuğun korkmasına yol açacağını anlattı.
İZMİR TEVKİFEVLERİ GENEL MÜDÜRÜ

“Şakran'ın Bir Kısmı Doğru, İki Kontrolör Görevlendirdik”

İzmir Tevkifevleri Genel Müdürü bir iç yazışmada İzmir Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda çocukların birbirlerine işkence yaptıklarını yazan cezaevi müdürünün genel bir perspektiften etkilendiğini, olayların çoğunun gerçek olmadığını söyledi.

İHD: Çocuklara Özgürlük, İşkenceye Ceza

İHD çocukların cezaevlerinde uğradığı şiddetin durdurulmasını, sorumluların cezalandırılmasını, çocuk cezaevlerinin kapatılmasını istedi. Devleti yükümlülüklerini yerine getirmeye çağırdı.

Haberler

Bugünün Yazarları

Çocuk Odaklı Habercilik