SERDAR M. DEĞİRMENCİOĞLU YAZDI

Askeri Liseler Kapatıldı, Asgari Beklentiler Karşılanmadı

Askeri liseler hakların değil, dayatmaların ağır bastığı okullardır, kapatılmaları olumlu bir gelişme olarak görülebilir. Ancak çocuk hakları açısından bakıldığında, devletin temel görevi her çocuğu korumak ise, bu görevin tam tersinin gerçekleştiği söylenebilir.

HDP Suriyeli Çocukların Çalıştırılmasını İçişleri Bakanına Sordu

HDP Milletvekili Kerestecioğlu Meclis’te verdiği önergeyle Türkiye'deki Suriyeli çocukların ağır ve tehlikeli koşullarda çalıştırılmasına dikkat çekti ve buna karşı ne önlem alındığını sordu.

Suriçi’ndeki Çocuklara Fotoğraf Atölyesi

Diyarbakır’da, Suriçi’ndeki çocukların yasaklar ve çatışmalar nedeniyle yaşadığı travmanın etkilerini azaltabilmek, çocuklara ifade olanağı sağlamak amacıyla sekiz hafta sürecek bir fotoğraf atölyesi açıldı.

2015'te 303 Bin 213 Çocuk Karakola Götürüldü

TÜİK verilerine göre, 2015'te güvenlik birimlerine gelen veya getirilen çocukların sayısı 2014'e göre yüzde 4,4 arttı.

Okullara Tel Örgü Çekilecek

Milli Eğitim Bakanlığı’nın okullarda güvenlik önlemlerini içeren genelgesine göre, okul binalarının etrafına duvar veya tel örgü gibi engeller çekilecek, servisler dışında araçlar park edemeyecek, okula tamire gelen tesisatçının çantası aranacak.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları