Tarım İşçisi Çocukların Hayatları

"Göç Yolunda Geçen Çocukluk” başlıklı çalışma, tarım işçisi çocukların hayatlarını görünür kılıyor. Çocuk işçiler ve ailelerinin yüzde 68’i haftanın yedi günü, tatil yapmadan çalışıyor. Yüzde 24’ü ise haftanın beş veya altı günü tarlada işbaşı yapıyor.

Halkevleri Eğitim Hakkı Meclisi: Okullarda Kitaplar Dağıtılmadı

Halkevleri Eğitim Hakkı Meclisi okulların ilk bir ayını değerlendirdiği raporunu açıkladı. Raporda ders kitaplarının dağıtılmaması, eğitim politikasına güvenilmemesi, seçmeli derslerin seçilememesi, kalabalık sınıflar gibi sorunlar vurgulanıyor.

Mülteci Kadınlar Çocuklara Masallar Anlatacak

Kardeş Masallar projesi çerçevesinde 21 Ekim’de, Urfa’da, mülteci kadınlar kendi topraklarından biriktirdikleri anlatılarla Türkiyeli ve Suriyeli çocuklara seslenecek.

UNICEF: Musul'da 500 Binden Fazla Çocuk Risk Altında

UNICEF Musul'da 500 binden fazla çocuk ve ailelerinin askeri operasyon nedeniyle büyük risk altında olduğunu duyurdu. Taraflara çağrıda bulunarak çocukların ve ailelerinin çatışma bölgesinden güvenli şekilde çıkmalarının sağlanmasını istedi.
SERCAN ENGEREK YAZDI

“Proje Okul” Uygulamasının Asıl Amacı Ne?

Siyasi iktidar yıllardır, “dininin… davacısı bir gençlik” tasavvuruyla eğitim sistemini dizayn ediyor; yapıyor bozuyor, tekrar yapıyor tekrar bozuyor. Genel başarı oranları düşüyor, ezcümle toplumun büyük bir kısmı sistemden şikâyet eder hâle geliyor.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları