Yusufzay’ı Vuran Militanlara Müebbet Hapis

Kız çocuklarının okuma hakkı konusunda verdiği mücadele nedeniyle Taliban’ın hedefi olan Nobel Barış Ödüllü aktivist Yusufzay’ı vuran 10 Taliban militanına müebbet hapis cezası verildi.

Bu Çocukların Orada Ne İşi Var?

Mevsimlik tarım işçiliği üzerine çalışan Hayata Destek Derneği, çocukların evlerinde çıkıp aylarca kat ettikleri yolculuğu haritalandırdı. Ve soruyor "Orada ne işi var?"

Danıştay Lisede Başörtüsü Uygulamasını Durdurmadı

Danıştay ortaöğretimde başörtüsü serbestisiyle ilgili yönetmelik maddesinin yürütmesinin durdurulması talebini ilk incelemesi sonucunda reddetti. Davayla ilgili esas inceleme daha sonra yapılacak.
2. ULUSLARARASI ÇANAKKALE ÇOCUK BİENALİ

Çocuklar Farklılıkların Güzelliğini Vurgulayacak

2. Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali çocukların imzasını taşıyan, hayallerin sanat yoluyla bir araya geldiği dev bir sanat çalışması. Barış temalı işlerin yer aldığı, “İçim Dışımdan Büyük” sloganıyla gerçekleşecek bienal 9 Mayıs’ta açılacak.
ÇOCUK CEZAEVLERİ KAPATILSIN GİRİŞİMİ ve ÇHD

“Şakran Cezaevi Şiddetin Adı Oldu”

Çocuk Cezaevleri Kapatılsın Girişimi ve Çağdaş Hukukçular Derneği Şakran Cezaevi’nde hamile çocuk mahpusların uğradığı şiddetin sorumlularının cezalandırılmasını ve cezaevlerinin bağımsız kuruluşların denetimine açılmasını istedi.

Haberler