Diyarbakır’da Bilinmeyen Cisim Patladı, 2 Çocuk Yaralı

Yerde buldukları bir cisimle oynayan 13 yaşındaki M.İ. ve 11 yaşındaki Ş.A., cismin patlaması üzerine yaralandı. M.İ.’nin durumu ağır.

Aladağ'daki Yurt Yangınıyla İlgili Dört Kişi Tutuklandı

Aladağ'daki yurt yangınıyla ilgili adliyeye sevk edilen beş kişiden dördü tutuklandı. Yurt müdürü de tutuklananlar arasında.

Gündem Çocuk Derneği'nin Yurt Güvenlik Projesi Hayata Geçseydi...

Gündem Çocuk Derneği'nin hazırladığı ama KHK ile kapatıldığı için dağıtılamayan fiziksel güvenlikle ilgili kitapçıkta, yurtlarda acil çıkışlarla ilgili olarak kaçışları engelleyecek şekilde çıkışlara veya kapılara kilit, sürgü ve benzerlerinin takılıp takılmadığının kontrolü vurgulanıyor.

Yurt Ruhsatını Artık MEB Verecek

Milli Eğitim Bakanlığı’nın görev ve teşkilat yapısında değişiklikler içeren tasarı TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi. Yurtların ve özel barınma hizmeti veren kurumların işyeri açma ve çalışma ruhsatı artık Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilecek.

TPD'den Yurt Yangınından Etkilenenlere Ruh Sağlığı Hizmeti

Türkiye Psikiyatri Derneği "Çocukların eğitime erişimi ve barınması bazı tarikatlar ya da cemaatlerce değil, devlet tarafından sağlanmalıdır. Her çocuğun eşit eğitim alma hakkı, aynı zamanda temel bir sağlık hakkıdır” dedi.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları

  • Fikret İlkiz Kız Çocukları Kül Oldular
    Suç faillerine isterseniz en ağır cezaları verin! Bundan sonra artık canınız ...
  • Hüseyin Şengül Fidel’in Arkasından
    Elbette Fidel’i de eleştireceğiz, sosyalizmi de eleştireceğiz. Eleştireceğiz ki ‘daha iyi ...