Çocuk Cezaevleri Kapatılsın Girişimi: Şırnak’taki Hapishanede Neler Oluyor?

Çocuk Cezaevleri Kapatılsın Girişimi Şırnak T Tipi Hapishanesi’nde bir çocuğun yaşamını yitirmesi üzerine bağımsız izleme kurullarının kurulması gereğini dile getirdi.

Çocuk Oyuncuların Çalışma Koşullarında Düzenleme Yapılacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı dizi, sinema ve reklamlarda oynayan çocuk oyuncuların çalışma koşullarını düzenleyen yönetmelik taslağı hazırladı.

Kürkçü: Din Dersi Muafiyeti için Vaftiz Belgesi Dayatması Hak İhlali

HDP Milletvekili Ertuğrul Kürkçü bazı okullarda Hristiyan öğrencilerden din dersinden muafiyet için vaftiz belgesi istenmesinin hak ihlali olduğunu vurguladı ve bunu önlemek için ne yapıldığını sordu.

Bozdağ: Beş Yılda Ceza ve Eğitimevlerinde 64 Soruşturma Açıldı

Adalet Bakanı Bozdağ beş yılda ceza infaz kurumları ve eğitimevlerinde bulunan çocuk tutuklu ve hükümlüler tarafından yapılan şikayet üzerine 484 personele soruşturma açıldığını bildirdi.
EDA KÖPRÜ YILMAYAN YAZDI

Kitapçıklı Eğitim

Kitapçığın kapağında Türk bayrağı ve cami fotoğrafı yer alıyor. Bu fotoğraf AKP’nin seçim çalışmaları sırasında yayınladığı daha sonra yasaklanan reklam filmini hatırlatıyor

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları