TTB: Şakran’da Tam Zamanlı Çocuk Psikiyatristi Olmalı

Türk Tabipleri Birliği sürekli hak ihlalleriyle gündeme gelen Şakran Çocuk Cezaevi’ne dair hazırladığı raporda, ağır ruhsal sorunları olan çocukların cezaevinde tutulmaya devam edilmesinin çocuklar için hayati tehlike içerdiğini belirtti.
İHD'DEN MİLLETVEKİLLERİNE

Çocuk Hakları İhtisas Komisyonu Kurun

İHD İstanbul Şubesi Çocuk Hakları Komisyonu milletvekili adaylarının Çocuk Hakları Manifestosu'nu imzalamalarını istedi. Milletvekillerinin Meclis’te çocuklar için yapması gerekenleri açıkladı.

"Çocukların Milletvekili" Adayları Artıyor

Çocuklarla ilgili çalışmalar yapan sivil toplum örgütlerinin başlattığı "Çocukların Milletvekili olun" kampanyası İzmir'de duyuruldu, hazırlanan çocuk hakları manifestosuna bugüne kadar imza atan milletvekili adayları açıklandı.

UNICEF: Yemen’de Üç Ayda 135 Çocuk Öldü

UNICEF Yemen’de artan çatışmalara paralel olarak çocuk ölümleriyle ilgili haberlerin de arttığını, çocukları korumak için hemen müdahale edilmesi gerektiğini duyurdu.
CİZRE BARIŞ ve DEMOKRASİ KONFERANSI

Cizreli Çocuklar: Vergide Eşitiz de Neden Anadilinde Değiliz?

Cizreli çocuklar barış konulu forumda süreçten beklediklerini anlattı: Ayrımcılık bitsin, dağdakiler insin, hapisteki hastalar eve dönsün, Cizre’de elektrik kesilmesin. Erdoğan’dan ne istediği sorulan bir çocuk Öcalan'ın yerine cezaevine girmesini istedi.

Haberler

Bugünün Yazarları

Çocuk Odaklı Habercilik