Nihat Kazanhan Soruşturmasına Gizlilik Kararı

İHD Doğu ve Güneydoğu Bölge Temsilcisi İnceören, 12 yaşındaki Nihat Kazanhan’ın ölümüyle ilgili soruşturmaya gizlilik kararı konulmasını “gerçeğin üstünü örtmeye çalıştıkları sorusu akla geliyor” diye değerlendirdi.

Çocukluğa ve Gençliğe Yakından Bir Bakış

Medya, Çocukluk ve Gençlik özgün araştırmalarla bezeli, Türkiye’ye çocuk hakları üzerinden bakmayı başaran, çocukların medyada temsilini ve kendini anlamlandırmasını incelerken onların söz hakkını unutmayan makaleler içeriyor.

Bu İşte Çocukların Parmağı Var

Çanakkale’de düzenlenecek olan Arkadaşım Bienal kapsamında yürütülen Bu İşte Parmağım Var projesine katılan çocuklar farklılıklar üzerinden barış vurgusu yapıyor. Proje isteyen her çocuğun katılımına açık.

Çocukların Elindeki Taşı Sorana Bak!

Sistemin dönmeyen çarklarını çocukların omuzlarına bırakıp kaçmak yapılabileceklerin en kolayı. Hele o çocuk öldürülmüş ve bize söyleyebilecek bir sözü kalmamışsa…

İçişleri Bakanlığı Cizre'de Polisin Kusurlu Olabileceğini Açıkladı

İçişleri Bakanlığı Cizre’de 14 Ocak’ta hayatını kaybeden Nihat Kazanhan’la ilgili soruşturmanın her türlü ihtimal dikkate alınarak sürdüğünü ve olayda güvenlik görevlilerinin kusurlu olabileceğini açıkladı.

Haberler

Bugünün Yazarları

Çocuk Odaklı Habercilik