Demirtaş’ın TRT Konuşması Cezaevinde Çekildi

Cumhurbaşkanı adaylarının TRT’de yayınlanacak propaganda konuşmaları için Edirne Cezaevi’ne giden TRT ekibi Demirtaş’ın konuşmasını kaydetti.

TRT, HDP’nin tutuklu cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın seçim konuşmasını çekti.

Cumhurbaşkanı adaylarının yapacağı seçim konuşması için çalışmalarını sürdüren TRT’den bir ekip bugün Demirtaş’ın tutuklu bulunduğu Edirne Cezaevi’ne gitti.

Gazete Duvar’dan Hacı Bişkin’in haberine göre, çekim cezaevi doktorunun odasında yapıldı. Çekim sırasında sesin yankılanmaması için doktor paravanı kullanıldı.

Cumhuriyet’ten Mahmut Lıcalı’nın haberine göre, küçük bir stüdyoya dönüştürülen odanın ses yalıtımının yetersiz olduğu için TRT ekibinin saatlerce teknik çalışmalar yürüttüğü, teknik çalışmalarla birlikte Demirtaş’ın her iki konuşmasının çekimlerinin yaklaşık beş saat sürdüğü ifade edildi.

17 ve 23 Haziran'da yayınlanacak

Cumhurbaşkanı adayları radyo ve televizyonda propagandanın başlayacağı 17 Haziran 2018 Pazar günü ile son günü 23 Haziran 2018 Cumartesi günü TRT’de 10’ar dakikalık iki konuşması banttan yayınlanacak.

Demirtaş’ın ilk konuşması 17 Haziran'da saat 20:53'de, ikinci konuşması ise 23 Haziran'da 17.50'de ekranlarda olacak. (EKN)


İstanbul - BİA Haber Merkezi

12 Haziran 2018, Salı