Demirtaş’tan Bahçeli’ye: Parti Lideri Olacağıma Mafya Olsaymışım!

Demirtaş, Bahçeli’nin “Alaattin Çakıcı, Kürşat Yılmaz, 100 bin ülkücünün imzasıyla aday gösterilseydi, bu kahramanlarımız için de cezaevinden çıkarılmaları için bir kampanya yapılacak mıydı?” sözlerine cevap verdi.

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin genel af çağrısıyla ilgili sözlerine avukatları aracılığıyla Twitter hesabından cevap verdi.

Bahçeli çağrısında, "Kader mahkumlarının talihini değiştirebilir, onların elinden tutabilir, zincirlerinden ve zindanlardan onları çekip çıkarabiliriz. Tartışma ve konuşmaya değmez mi?” demiş ve sözü cumhurbaşkanı adayı olan Demirtaş’ın tahliye edilmesi için yapılan kampanyalara getirmişti:

“PKK'nın siyasi acentesi de cezaevindeki şahsı Cumhurbaşkanı adayı gösterdi. Peki, ülkü ve ülke sevdalısı olan, davalarının gözü kara yiğitleri olarak bilinen mesela Alaattin Çakıcı, mesela Kürşat Yılmaz, 100 bin ülkücünün imzasıyla aday gösterilseydi, bu kahramanlarımız için de cezaevinden çıkarılmaları için bir kampanya yapılacak mıydı? Bu kardeşlerimizi taş duvarların ardında çürümeye terk etmek ne kadar adil ve adaletlidir?"

"Milyonlarca oy alıp parti lideri olacağıma…"

Demirtaş ise avukatları aracılığıyla Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

“Milyonlarca oy alıp parti lideri olacağıma azılı katil, psikopat bir mafya lideri olsaymışım daha iyiymiş! Yok ama çok şükür, ben böyle iyiyim. Sen bu boş laflara üzülme güzel anam. Senin ve tüm annelerin ellerinden öpüyor, anneler gününü kutluyorum.” (EK)


İstanbul - BİA Haber Merkezi

13 Mayıs 2018, Pazar