CHP’nin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu Oldu

CHP İstanbul İl Başkanlığı seçimini 643 oyun 325’ini alan Canan Kaftancıoğlu kazandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul 36. Olağan İl Kongresi'nde İl Başkanlığı ve Kurultay Delegeliği seçimleri yapıldı.

Canan Kaftancıoğlu 643 delegeden 325'inin oyuyla CHP İstanbul İl Başkanı oldu. İkinci aday il başkanı Cemal Canpolat 318 oy aldı. 

Kılıçdaroğlu da katıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı seçimli olağan kongre, dün (13 Ocak) Bostancı Gösteri Merkezi'nde düzenlendi.

Mevcut İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ile Canan Kaftancıoğlu’nun konuşmalarının ardından delegeler oy kullandı. İstanbul'un14 ilçe belediye başkanından 10'u Kaftancıoğlu'nun  kurultay delegesi listesinde yer aldı. 

Kaftancıoğlu: Söylediğimiz şeyleri yapacağız

Kaftancıoğlu sonuçların açıklanmasının ardından sahnede yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

"Biz olacağız demiştim, olduk. Beni örgütüm aday yaptı. Örgütümle kazanacağım demiştim, bu da oldu. İyi ki varsınız. Hepimiz çok çalıştık, çok yorulduk. Öncelikle başkanımız Cemal Canpolat ve ekibine çok teşekkür ediyoruz.

“Biz söylediğimiz şeyleri yapacağız. Yapmayacağımız şeyi de söylemeyeceğiz. Bu kongre salonundan el ele, kol kola hep birlikte çıkıp, AKP faşizmini yıkmaya gideceğiz. İnancınız ve güvenciniz için çok teşekkür ederim.”

Canpolat: Buranın kazananı kaybedeni yoktur

“Bu partinin birliğe, beraber olmaya ihtiyacı vardır. Çünkü buranın kazananı, kaybedeni yoktur. Kazanan sevgili kardeşim Canan'ı tebrik ediyorum. İnşallah önümüzdeki süreçte CHP'yi büyük kitlelerle buluşturur. Biz de sonuna kadar katkımızı ve desteğimizi veririz.”

Canan Kaftancıoğlu hakkında

Hekim, CHP Parti Meclisi üyesi.  Özel bir sağlık kuruluşunun kurucu ortağı ve genel koordinatörü. CHP İstanbul il örgütünde başkan vekilliği, basından sorumlu başkan yardımcılığı (2012-2014), Basın, Kültür ve İletişimden sorumlu il başkan yardımcılığı (2011-2012) görevlerinde bulundu. Birleşik Haziran Hareketi geçici yürütmesindeydi. 

Öğrencilik yıllarından itibaren çeşitli dernek ve demokratik kitle örgütlerinde çalıştı. Toplumsal Bellek Platformu’nun kurulmasında önayak oldu. 11 Nisan 1980'de öldürülen Gazeteci Ümit Kaftancıoğlu Öykü Ödülleri düzenleme komitesinde de yer alıyor.

İhtisasını İstanbul Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı'nda Türkiye İnsan Hakları Vakfı’nda (TİHV) vaka taraması yaparak “İşkence Olgularının Adli Tıbbi Değerlendirilmesi” isimli teziyle tamamladı.

Yalın Ses yayınlarından “Benim Babam Bir Kahramandı” kitabını derledi. Müge Tuzcuoğlu derlemesi “Roboski İstenmeyen Çocuklar”, Eren Aysan derlemesi “Bir Eflatun Ölüm” kitaplarına yazı katkısı sundu.

Bilimsel ve sosyal alanlarda yayınlanmış yüzü aşkın makale yazdı. 1972 Ordu doğumlu. Motosiklet kullanmak ve seyahat etmekten hoşlanır. Ümit Kaftancıoğlu'nun oğlu olan Dr. Ali Naki Kaftancıoğlu ile evli, Çağım Işık ve  Rocky isminde sahiplenilmiş dört ayaklı bir oğlu bulunuyor. 

 

(TP)


İstanbul - BİA Haber Merkezi

14 Ocak 2018, Pazar