Erkek Şiddeti Eylül 2016

Eylül'de basına yansıyan erkek şiddeti, cinayet, cinayete teşebbüs, taciz, cinsel şiddet, tecavüz ve yaralama vakalarının gün gün tam listesi...

bianet'in yerel ve ulusal gazetelerden, haber sitelerinden ve ajanslardan derlediği haberlere göre, erkekler Eylül’de 20 kadın öldürdü, altı kadına tecavüz etti, üç kadını taciz etti, dokuz kız çocuğuna cinsel istismarda bulundu, 22 kadına şiddet uyguladı/yaraladı.

Eylül'de İstanbul'da bir erkeğin bir kadına şort giydiği için saldırmasının ardından Bursa'dan "Şort giyen kadının başına geleni biliyorsun" tehdidi geldi. İstanbul ve Ankara'da üç trans kadın saldırıya uğradı.

2016’nın ilk sekiz ayında erkekler en az 185 kadın öldürdü, 61 kadına tecavüz etti, 91 kadını taciz etti, 320 kız çocuğuna cinsel istismarda bulundu, 255 kadına şiddet uyguladı.

1 Eylül

Cinayet 

* Kayseri'de C.D. (45) evden ayrılan ve boşanma davası açan karısı Ümmügülsüm Dursun'u barışma teklifini reddettiği için av tüfeğiyle öldürdü. Erkek tutuklandı.

Şiddet/Yaralama

* Samsun'da Y.C. (43) karısı A.C.'yi (43) pompalı tüfekle yaraladı. Erkek olaydan sonra teslim oldu.

* Sakarya'da S.A. (37) boşanmak isteyen karısı M.A.'yı (24) barışma teklifini reddettiği için darp ettikten sonra tabancayla defalarca el ateş ederek yaraladı. Parktaki bulunan erkekler S.A.'yı linç etmeye çalıştı. S.A. hafif yaralandı.

2 Eylül

Cinayet

* Edirne'de H.O. (63) komşusu Fatmagül Karakaş'ı (60) defalarca bıçaklayarak öldürdü, kocası M.K.'yi (63) yaraladı. Erkeğin cinayeti Karakaş'ın torunlarının gürültü yaptığı gerekçesiyle işlediği öne sürüldü. 

Şiddet/Yaralama

* Aksaray’da bir erkek karısı K.B.’yi (59) darp etti. 

Çocuk İstismarı 

* Kütahya’da öğretmen H.Y. eski öğrencisi 16 yaşındaki kıza cinsel istismarda bulundu. Kız kaçarak gittiği karakolda erkekten şikayetçi oldu. H.Y. tutuklandı.

3 Eylül

Şüpheli Ölüm

* Muğla’da trans L.K. (37) evinde ölü bulundu. L.’nin vücudunda darp izleri olduğu için olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Şiddet/Yaralama

* Adana’da hakkında uzaklaştırma kararı bulunan S.D. eski karısı S.T.’yi (21) pompalı tüfekle yaraladı. S.D. olaydan iki gün önce kadını bir markette darp etti. S.T.’nin erkek hakkında yedi kez şikayetçi olduğu, erkeğe ikinci kez uzaklaştırma kararı verildiği ifade edildi. Erkek kaçtı.  Olayın basına yansıması üzerine Adana Cumhuriyet Başsavcılığı İl Emniyet Müdürlüğü’nden kolluk görevlilerinin ihmal ya da kusurunun olup olmadığı, herhangi bir ihmalin bulunduğunun tespiti halinde sorumluların Cumhuriyet Başsavcılığına bildirilmesi istedi.

Çocuk İstismarı

* Van’da iki erkek kuzenleri 10 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulundu. Erkeklerin bir yıldır çocuğa cinsel istismarda bulunduğu öne sürüldü. Erkekler tutuklandı. 

4 Eylül 

Cinayet

* Mersin'de E.A. kardeşi Suphiye Avşar’ı (34) barışmak için gittiği evinde boğazı ve sırtından defalarca bıçaklayarak öldürdü. Erkek gözaltına alındı.

6 Eylül

Faili Belirlenememiş Cinayet 

* İstanbul’da emekli yarbay Mine Demet Güngör evinde başından vurulmuş olarak ölü bulundu. İlk incelemede intihar ihtimali değerlendirilirken, polis Güngör’ün eski sevgilisinin kıskançlık nedeniyle kadını tehdit ettiği yönünde bilgilere ulaştı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. 

7 Eylül

İntihar 

* Antep’te F.D. (16) ailesiyle tartıştıktan sonra pompalı tüfekle intihar etti. F.D.’nin geçen yıl da intihara teşebbüs ettiği ifade edildi. 

8 Eylül

Cinayet

* Maraş’ta M.M.Ş. evden ayrılan ve boşanma davası açan karısı T.G.Ş.’yi (36) yerleştiği ailesinin evinde barışma teklifini reddettiği için tüfekle ağır yaraladı. Kadının annesi Cennet Gülbeyaz’ı ve babası Hasan Gülbeyaz’ı öldürdü. Cinayetten sonra kaçan erkek teslim oldu.

Tecavüz

* İzmir’de A.K. (54) ve T.S. (30) kaçırdıkları A.A.’ya (21) iki gün boyunca zorla tutukları evde tecavüz etti. Kadının çığlıklarını duyan insanların ihbarı üzerine A.A. kurtarılırken yakalanan erkekler tutuklandı. Erkeklerin ilk ifadelerinde kadına seks işçiliği yaptırmak istediklerini, kadının reddetmesi üzerine tecavüz ettiklerini söylediği öne sürüldü.

Şiddet/Yaralama

* Diyarbakır’da H.D. eski karısı H.A.’yı sokakta defalarca el ateş ederek ağır yaraladı. Cinayete teşebbüs eden erkek kaçtı. 

9 Eylül

Cinayet

* İzmir’de S.G. (30) sevgilisi Esen Yaman’ı (29) buluştukları evde tabancayla öldürdü. Cinayetten sonra kaçan erkek yakalandı.

Şiddet/Yaralama 

* Adıyaman’da M.A. karısı A.A.’yı uykusunda defalarca bıçaklayarak ağır yaraladı. Psikolojik rahatsızlığı bulunduğu öne sürülen erkek gözaltına alındı.

10 Eylül

Cinayet

* İzmir’de S.G. (30) cezaevinden arkadaşının karısı ve sevgilisi olduğu öne sürülen Esen Yaman’ı (29) kendi evinde tabancayla defalarca el ateş ederek öldürdü. Cinayetten sonra kaçan erkek yakalandı. S.G.’nin yaralama suçundan hüküm giydiği, cezaevinden izinli çıktığı ve firar ettiği ifade edildi.

Faili Yeni Belirlenmiş Cinayet

* İstanbul’da 9 Şubat’ta bir bavulda parçalanmış cesedi bulunan cinayetle ilgili B.C.(23) ile E.T.(27) gözaltına alındı. Suçlamaları kabul etmeyen erkekler tutuklandı.

11 Eylül 

Şiddet/Yaralama

* Aydın’da bir erkek sevgilisi kadını sokakta darp etti, yerde sürükledi. Erkek kendisine müdahale eden bir kadını tehdit etti. Kadının polisi aradığını gören erkek yanındaki kadını zorlayarak olay yerinden kaçtı.

Seks işçiliğine zorlama

* Adana’da bir erkek yeni tanıştığı ve garsonluk teklif ettiği Suriyeli kuzenler H.A. (19) ve S.S.’ye (18) önce zorla konsomatrislik yaptırdı. Kadınların işten ayrılmak istemesi üzerine eşyalarına el koydu.  Kadınlar zorla tutuldukları otelden polisi aradı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Çocuk İstismarı

* Ankara’da S.E. (70) aynı mahallede oturan S.V.'ye (10) cinsel istismarda bulundu. Erkek tutuklandı.

12 Eylül

Tecavüz

* Kocaeli'nde A.S. (23) tanımadığı N.S.’yi ilişki teklifini reddettiği için sırtından bıçakladı, koluna girip tecavüz etmek için bir yere götürmeye çalıştı. Devriye gezen polis tarafından fark edilen erkek kaçmaya çalışırken yakalandı. N.S. ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. A.S.’nin daha önce de sokakta bir kadını darp ettiği için gözaltına alındığı ifade edildi. 

13 Eylül

Şüpheli Ölüm

* Aydın’da N.D.’nin (21) eski kayınvalidesinin evinden atlayarak intihar ettiği öne sürüldü. N.D.’nin babası N.T. kızının çocuğunu almak için gittiği evde eski kocası M.D. ve onun sevgilisi ile karşılaştığını, erkeğin N.D.’yi 20 dakika boyunca darp ettikten sonra balkondan attığını öne sürdü. M.D.’nin daha önce kadın şiddet uyguladığı için para cezasına çarptırıldığı ifade edilirken Başsavcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

Cinayet

* Urfa’da S.A. karısı Sema Acar’ı (30) ayrılmak istediği için tabancayla öldürdü. Erkek cinayetten sonra kaçtı.

Şiddet/Yaralama

* Ankara’da E.D. kendisini başka bir kadınla arabada yakalayan karısı Z.D.’yi darp etti. Z.D.’nin şikayeti üzerine gözaltına alınan erkeğe altı ay evden uzaklaştırma cezası verildi.

14 Eylül 

Şüpheli Ölüm

* Muş’ta Kevser K. (17) evinde ölü bulundu. Kevser K.’nin babasından sürekli şiddet gördüğü, bir hafta önce kamusal alanda babasının şiddetine maruz kaldığı ifade edildi. Kadının ölüm nedeni için otopsi raporu bekleniyor.

15 Eylül

Cinayet

* Antalya’da T.E. (28) eski sevgilisi Fatma Alp’i tekrar birlikte olmak istemediği için tabancayla öldürdü. Erkek cinayetten sonra intihar etti.

Şiddet/Yaralama

* Antalya’da S.Ş. sevgilisi D.Ş.’yi parkta darp etti. Parkta bulunan S.T. ve kardeşi Orhan Tezcan erkeğe müdahale etti, erkek aracından aldığı pompalı tüfekle etrafa ateş açtı, açılan ateş sonucu Orhan Tezcan hayatını kaybetti. Olaydan sonra araçlarıyla kaçan S.Ş. ve D.Ş. tutuklandı. 

16 Eylül 

Şüpheli Ölüm

* Ankara’da yolda vücudunun bir kısmı parçalanmış bir kadının cesedi bulundu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Tecavüz

* Muğla’da bir lokantada garson H.Ö. müşteri H.A.’yı evine kadar takip etti, camından girdiği odasına kadına tecavüz etmeye çalıştı. Kadının erkeği tekmelemesi ve bağırması üzerine kaçan erkek yakalandı. Erkek tutuklandı.

17 Eylül

Cinayet

* Bursa’da H.Ş. (24) sosyal medyada tanışıp platonik aşık olduğu Alev K.’yi (30) birlikte dışarıya çıkmayı kabul etmediği için tabancayla öldürdü. Zorunlu askerlikten izin alarak Bursa’ya gelen ve geri dönmeyen erkek cinayetten sonra intihar etti.

Şiddet/Yaralama

* İstanbul’da A.Ç. (35) tanımadığı A.T.’ye (23) otobüste şort giydiği için tekmeyle saldırdı. Saldırının basına yansıması üzerine erkek yaralama suçlamasıyla gözaltına alındı, ilk ifadesinde "Giydiği şort ortama uygun değildi. Bu nedenle sinirlenip hareketi yaptım" dedi. Saldırganın serbest bırakılmasının ardından olay kamuoyunda tepki çekti, savcılık erkek hakkında yeniden yakalama kararı çıkardı. A.Ç. "Halkı kin ve düşmanlığa teşvik etmek” suçlamasıyla gözaltına alındıktan sonra tutuklama talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi ve tutuklandı. Adli Tıp verdiği raporda A.T.'nin olay nedeniyle ruhsal travma yaşadığını ve psikolojik tedavisinin zorunlu olduğunu belirtti. 

* Trabzon S.S.  babaannesi H.S.’yi (72) nafaka yüzünden çıkan tartışmada darp etti.

İntihar

* Mardin’de S.Ç.’nin (27) evinde tabancayla intihar ettiği öne sürüldü.

* Aydın’da Y.G.’nin nehre atlayarak intihar ettiği öne sürüldü. Y.G.’nin kocası erkekten şiddet gördüğü ifade edildi. 

Çocuk İstismarı

* Balıkesir’de bir köyde geçici imam G.D. (21) beş yaşındaki kız çocuğuna ‘Gel sana hediye vereceğim’ diye kandırarak götürdüğü evinde cinsel istismarda bulundu. Erkek tutuklandı.

18 Eylül

Cinayet

* Ankara’da Y.K. (30) karısı Ebru K.’yı (27) sokakta defalarca bıçaklayarak öldürüldü. Cinayetten sonra kaçan erkek yakalandı. 

Şiddet/Yaralama

*İzmir’de iki erkek tanımadıkları N.G.’yi (23) tanışma tekliflerini reddettiği için darp etti. Erkeklerden biri N.G.’ye “Bana kimse hayır diyemez” diyerek saldırdı. Direnen kadına çevredekiler uzun bir süre yardım etmedi kadının çığlık atması üzerine birkaç kişi olaya müdahale etti. Erkekler kaçtı. N.G. darp raporu alarak erkeklerden şikayetçi oldu.

19 Eylül 

Cinayet

* Mersin’de Ö.B. (17) yengesi Semra Ezel’i (22) cezaevi önünde bıçaklayarak öldürdü. Semra Ezel’in cezaevindeki kocasını ziyaret etmek için cezaevine gittiği ifade edildi. Erkek cinayetten sonra kaçtı. 

* Ankara’da A.Y. (46) boşanma aşamasında olduğu karısı Yeliz Y.’yi (29) kadının evinin önünde pompalı tüfekle öldürdü. Cinayetten sonra kaçan erkek yakalandı.

Çocuk İstismarı

* Konya’da A.T. kuzeni T.R.D.’ye (5) dedelerinin evinde cinsel istismarda bulundu. T.D.R.’nin olayı ailesine anlattı, hastaneye götürülen kızda cinsel istismar bulgularına rastlandı. A.T. çıkarıldığı mahkemede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

20 Eylül

Cinayet

* Antep’te emekli polis B.A. eski karısı Türkan Mavi’yi (39) tabancayla öldürdü. Erkek cinayetten üç gün sonra Mersin’de Hakim Suna (62) adlı erkeği öldürdü. Cinayetlerden sonra kaçan erkek yakalandı, ilk ifadesinde cinayetleri namus bahanesiyle işlediğini söyledi.

* Malatya’da M.B. (24)  karısı Zekiye Bakırcı’yı (22) kıskandığı için boğazını keserek öldürdü. Erkek cinayetten sonra teslim oldu. Zekiye Bakırcı’nın erkekle bir ay önce evlendiği ifade edildi.

Tecavüz 

* Nevşehir’de R.A. (18), E.E. ( 28), O.K. (28), Y.E. (27) ve Ö.K.’nin (30) tanımadıkları E.B.’ye (27) bağ evinde defalarca tecavüz etti.  Kadının şikayeti üzerine gözaltına alınan erkekler adliyeye sevk edildi.

21 Eylül

Çocuk İstismarı

* Edirne’de H.P. (70) karısının yeğeni E.E.’ye (16) evinde tecavüz etti. H.P.’nin E.E.’ye 11 yaşından cinsel istismarda bulunduğu ve görüntülerini kaydettiği ve kızı ailesine söylemekle tehdit ettiği ifade edildi. H.P.’nin ilişkiden sonra E.E.’ye para verdiği öne sürüldü. E.E.’nin şikayeti üzerine gözaltına alınan erkek tutuklandı.

Şiddet/Yaralama

* Ağrı’da A.K. karısı İ.K.’yi (39) kendisini aldattığını düşündüğü için bıçaklayarak yaraladı, kadının yanındaki erkek M.N.S.’yi öldürdü. Erkek cinayetten sonra teslim oldu. 

* Aksaray’da bir erkek karısı kadını darp etti.

22 Eylül

Cinayet 

* Kütahya’da F.Ş. (42) eski karısı Esma Kamalı’yı (37) kadının evinde tabancayla öldürdü. Cinayetten sonra erkek intihar etti. Esma Kamalı’nın cinayetten önce işe gitmek için polisi arayarak tedbir amaçlı ekip istediği, erkeğin polisler gelmeden kadını öldürdüğü ifade edildi. Esma Kamalı’ya boşandıktan sonra Mart ayında çağrılı koruma kararı verildiği, bunun 2 Haziran’da sona erdiği ve kadının tekrar başvuruda bulunmadığı öğrenildi.

* Çorum’da İ.K. (62) karısı M.K.’yi (74) bıçaklayarak öldürdü. Erkek tutuklandı.

Tecavüz

* Antalya’da bir otelde animatörler S.B. ve H.B. otelde kalan Alman C.H.’ye (17) götürdükleri otel lojmanında  tecavüz etti. C.H.’nin şikayeti üzerine gözaltına alınan erkekler tutuklandı. 

Şiddet/Yaralama

* Ankara’da bir erkek kavga ettiği erkeğin annesini kavgayı ayırmak istediği için darp etti.

* İzmir’de bir yemek firmasının aşçıları A.S. ve M.S. aynı firmada aşçı M.E.’yi tatlıya ustanın dediği sayıda yumurta kırmadığı için kolunu ve boğazını sıkarak darp etti, erkekler kadın “çık git, defol” diye bağırdı. M.E. darp raporu alarak erkeklerden şikayetçi oldu ve olaydan üç gün sonra gerekçe gösterilmeden işten çıkartıldı. (6 Ağustos’ta yaşanan bu olay 22 Eylül’de basına yansıdı.)

* İstanbul'da bir grup erkek, trans kadın K.A.'ya evinin girişinde saldırdı. K.A. devam eden şiddet ve tehdit olayları nedeniyle mahalleden taşındı. (Temmuz-Ağustos aylarında yaşanan bu olay, Eylül ayında basına yansıdı.)

23 Eylül

Şiddet/Yaralama

* İstanbul’da bir erkek bir kulüpte şarkıcı D.K.’yi (32) masalarından kalmak istediği için bacağından tabancayla yaraladı. Erkek olaydan sonra kaçtı. D.K.'nin suç duyurusunda bulunduğu erkek tutuklandı.

Taciz

* Konya’da İ.M. (18) tanımadığı A.D.’yi takip ettiği evinin önünde asansöre bineceği sırada elle sarkıntılık ederek taciz etti. A.D. erkeğin elini ısırdı ve çığlık atarak direndi. Apartmandakiler tarafından yakalana İ.M. gözaltına alındı.

24 Eylül

Tecavüz

* Kocaeli’nde otobüs şoförü H.A. ara sokağa girerek M.E.’ye otobüste tecavüze teşebbüs etti. Direnen kadın araçtan atlayarak kurtuldu. Tecavüz etmek için araç kamerasını ve ışıkları kapatan H.A. tutuklandı.

 Çocuk İstismarı

* Sakarya'da E.K. (55) sosyal medyadan 13 yaşındaki kıza cinsel içerikli mesajlar gönderdi ve buluşma teklif etti. Genç kız taciz içerikli mesajları dayısı S.A.’ye gösterdi. S.A. yeğeniyle buluşmaya gelen E.K.’yi copla darp etti ve olayı videoya kaydetti..

Şiddet/Yaralama

* İzmir’de K.Ç. boşanma aşamasında olduğu karısı H.Ç. (50) ve kızı C.Ç.’yi (26) bıçakladı. H.Ç. ağır yaralandı. Olaydan sonra K.Ç. gözaltına alındı.

25 Eylül

Çocuk İstismarı

* Sivas’ta okul servisi şoförü Y.G. (47) lise öğrencisi K.Ş.’ye bir yıl boyunca tecavüz etti, hamile kalan K.Ş'yi başka bir şehre götürdü. Ailesinin hakkında kayıp ihbarı yaptığı K.Ş. polis kontrolünde bulundu. K.Ş. erkekten şikayetçi olmazken gözaltına alınan Y.G. önce adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, ardından avukatın itirazı üzerine reşit olmayanla cinsel ilişkiye girmek suçundan tutuklandı. K.Ş. ailesinin evine dönmek istemediği için sevgi evine yerleştirildi.

Taciz

* İstanbul’da bir otelin yönetim kurulu başkanı A.K. otelin spa müdürü A.K.’ye cinsel tacizde bulundu ve işten atmakla tehdit ederek zorla masaj yaptırdı. A.K.’nin erkek hakkında suç duyurusunda bulunması üzerine erkeğe A.K.’ye yaklaşmama kararı verildi. (1 Temmuz’da yaşanan bu olay 25 Eylül’de basına yansıdı.)

26 Eylül

Faili Belirlenememiş Cinayet

* Mardin’de A.A. (18) darp ettikten sonra boğazından bıçaklanarak öldürüldü. Kadının cesedi samanlıkta yakılmak istendi. Cinayetle ilgili A.A.’nın annesi, babası, iki erkek kardeşi, yengesi ve amcası gözaltına alındı. Cinayetle ilgili soruşturma devam ediyor. 

Çocuk İstismarı

* Karabük’te İ.C. (34)  18 yaşından küçük iki kıza cinsel istismarda bulundu. Erkek cinsel taciz suçlamasıyla tutuklandı.

* Urfa'da Suriyeli M.V. (19) kardeşi L.V.'ye (12) yerleştikleri barınma evinde defalarca tecavüz etti. L.V.'nin tecavüzü anlattığı ailesi olayı reddetti, barınma evinin olaydan sonra polise erkeği ihbar etti. M.V. tutuklandı. 8 aylık hamile olan L.V.'ye hamileliği bir haftada pedagog eşliğinde söylendi, L.V. koruma altına alındı.

27 Eylül

Cinayet

* İstanbul’da A.B. para karşılığında seks için anlaştığını iddia ettiği Asma Bobdione’yi (35) evinde defalarca bıçaklayarak öldürdü. Cinayetten sonra kaçan erkek, başka bir ilde yakalandı. A.B. ifadesinde Bobndione’e anlaştıkları ücretin altında ödeme yaptığını, kadının itiraz etmesi üzerine cinayeti işlediğini söyledi.

Tehdit

 * Bursa’da M.A. (50) otobüste kendisini uyaran yolcu D.K.’ya  önce “Şortlu kadının başına gelenleri biliyorsunuz. Hala konuşuyorsun. Kes lan sesini” diye bağırdı, ardından “Sonra sizin de başınıza gelebilir bu olaylar” ve “Kes lan sesini orospu” dedi.  D.K. erkek hakkında suç duyurusunda bulundu. Gözaltına alınan M.A. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Taciz

* İstanbul’da M.O. sokakta tanımadığı E.O.’ya elle sarkıntılık etti, kadını zorla öptü. E.O. erkeğin dilini kopardı. Kadının suç duyurusu üzerine yakalanan M.O. ifadesinde kadını sevgilisi zannettiğini söyledi. M.O.’nun ailesinin E.O.’ya şikayetinden vazgeçmesi için para teklif ettiği iddia edildi. Erkeğin yargılanmasına 6 Ekim’de başlanacak. 

28 Eylül

Cinayet

*Antalya’da  Ş.K. (20) ve bir erkek arkadaşıyla evlenmek istediği Kadriye Polat’i ailesi izin vermediği için tabancayla öldürdü, kadının anne ve babasını ağır yaraladı.  Cinayetten sonra kaçan Ş.K. yakalandı.

Seks işçiliğine zorlama 

* Kocaeli’nde G. M., O.C., H.A, S.Ş., E.A. ve E.K.E., dokuz gçömen kadına zorla seks işçiliği yaptırdı. Gözaltına alınan erkekler serbest bırakıldı. 

Şiddet/Yaralama

* İstanbul’da S.K. (20) evden ayrılan karısı K.K.’yi barışma teklifini reddettiği için darp etti, kadını yerde sürükledi. K.K. erkeğin belindeki tabancayı alarak S.K.’ye ateş etti ve kaçtı. K.K. olay yerine tekrar giderek erkeğin yaşadığını görünce ambulans ve polis çağırarak teslim oldu. S.K. hayatını kaybederken K.K. adliyeye sevk edildi.

29 Eylül

Şiddet/Yaralama

* Ankara’da dört erkek, trans kadınlar M. ve E.’ye görüşme tekliflerini reddettikleri için taşla saldırdı. E. başından yaralanırken M. bacağından yaralandı. Kadınların şikayeti üzerine yakalanan iki erkek savcılık tarafından serbest bırakıldı.

30 Eylül 

Cinayet

* İzmir'de F.E. (26) eski sevgilisi Özlem Yıldırmaz'ı pompalı tüfekle öldürdü. Cinayetten sonra kaçan erkek intihar etti. 

* Bolu'da H.A. (72) karısı Hamiyet Aslan'ı (70) defalarca bıçaklayarak öldürdü.

* Ankara'da N.M. (41) karısı Fatma Metinöz'ü (33) boşanmak istediği için pompalı tüfekle öldürdü. Cinayetten sonra intihara teşebbüs eden erkek ağır yaralandı.

Şiddet/Yaralama - Cinayete Teşebbüs

 * Aydın'da E.G. (36) polis karısı S.G.'yi (34) kadının beylik tabancasıyla ağır yaraladı. İntihara teşebbüs eden erkek ağır yaralandı. (ÇT)


İstanbul - BİA Haber Merkezi

13 Ekim 2016, Perşembe

Begüm Baki
Çiçek Tahaoğlu