AVRUPA İNSAN HAKLARI MAHKEMESİ

Köyü Boşaltılıp Öldürülen İncin’in Ailesine 20 Bin Euro Manevi Tazminat

Hakkari, Çukurca’da zorla köyleri boşaltıldıktan sonra Mahmur’a yerleşen, köyüne dönünce de öldürülen Kerim İncin’in ailesinin AİHM başvurusu, olaydan 23 yıl sonra Türkiye’nin mahkumiyetiyle sonuçlandı.
İSTANBUL RUMLARI EVRENSEL FEDERASYONU BAŞKANI

"Uğradığımız Demografik Erozyonun Sebebi Milliyetçilik Kaynaklı Devlet Politikaları"

İstanbul Rumları Evrensel Federasyonu Başkanı Niko Uzunoğlu bianet'in sorularını yanıtladı. Uzunoğlu, Erdoğan'ın Atina ziyareti sırasında taleplerini ilettiklerini söylerken "en hayati sorunun" demografik erozyon olduğunu kaydetti.
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ

Cam Tavanı Kıranlar Konuşuyor

10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününde gazeteci kadınlar, kadın medya yöneticilerine mesleklerini ve mücadelelerini sordu, yaşadıklarını dinledi.

2018'de 131 Gün Tatili Kimler Yapacak?

“Türkiye’de çok tatil yapılıyor” denildiğinde anlayın ki ekonomik/siyasi bir kriz dönemi yaşanıyordur.

Soma Davasının 20. Duruşması Başladı

Soma davasının 20. duruşması 83 gün sonra Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde başladı. Beşi tutuklu 51 sanığın yargılandığı dava 32 aydır devam ediyor.

52 Erkek 52 Hafta

Haberler

Bugünün Yazarları

Tarihte Bugün

  • 1996
    Evrensel Gazetesi muhabiri Metin Göktepe'nin cesedi Eyüp Spor Salonu'nun yakınındaki arsada bulundu. Gazeteci Metin Göktepe bir gün önce görevini yaparken polisçe

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2018 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.