Artvin Çevre Platformları'ndan Sekiz İlde Eş Zamanlı Açıklama

Artvin'de devam eden madencilik faaliyetleri ve Cerrattepe'deki tahribata son verilmesi için yapılan imza kampanyasının sona erdiğini duyuran Çevre Platformları, 16 Ocak'ta imzaları Ankara'ya ulaştıracaklarını duyurdu.
LILIA BLAISE'IN YAZISI

Tunus Protestoları: “Burada Daha Fazla Yaşanılmaz”

Protestoculardan Wael Naouar “Nereye giderseniz gidin, bir dükkana ya da bir eczaneye, her yerde fiyatlar daha yüksek. İnsanlar için temkinle yaşamak artık mümkün değil” diyor.

Bozdağ: Bunlar Beraat Kararı, AYM'nin Beraat Yetkisi Yok

Bozdağ, AYM'nin Şahin Alpay ve Mehmet Altan hakkındaki kararına ilişkin, " Bu kararlar, Anayasa Mahkemesinin bu kararı hak ihlali kararı değil, bir beraat kararıdır. Anayasa Mahkemesi'nin beraat kararı verme hak ve yetkisi yoktur” dedi.
CUMARTESİ ANNELERİ/İNSANLARI

"Güçlükonak Katliamını Unutturmayacağız"

Cumartesi Anneleri/İnsanları 668. haftalarında "Gerçek ortadayken Devlet bu katliamda da kendi hukukuna aykırı hareket etti. Ama biz hakikat, adalet adına Güçlükonak katliamının unutulmasına izin vermeyeceğiz" dedi.

Cumhuriyet Davası Tutukluları için Tahliye Talebi

AYM’nin Cumhuriyet davasında yargılanan Turhan Günay için verdiği ihlal kararının ardından, gazeteciler Ahmet Şık ve Murat Sabuncu ile avukat Akın Atalay’ın tahliyesi için başvuru yapıldı.

52 Erkek 52 Hafta

Haberler

Bugünün Yazarları

Tarihte Bugün

  • 1966
    Hürriyet gazetesi ABD Başkanı Lyndon Johnson'ın eski Başbakan İsmet İnönü'ye yazdığı mektubu yayımladı. Amerika Birleşik devletleri Başkanı bu mektubu 1964'teki Kıbrıs

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2018 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.