Yerel Mahkeme AYM’nin Şahin Alpay’a Tahliye Talebini Reddetti

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, AYM’nin tutuklu yargılanan gazeteci Şahin Alpay’ın hak ihlali olduğu gerekçesiyle tahliye edilmesi yönündeki hükmünü reddederek tutukluluğun devamına karar verdi.

Selahattin Demirtaş: 14 Aydır İlk Kez Duruşmadayım

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla yargılandığı dava kapsamında bugün duruşmaya çıkarıldı. Salonda alkışlarla karşılanan Demirtaş'ın bir sonraki duruşması 17 Mayıs'ta görülecek.
PROF. DR. YAMAN AKDENİZ YORUMLADI

“AYM Kararı Bugün de Uygulanmazsa, Sonu Siyasi Krize Varır”

Prof. Dr. Akdeniz, ağır ceza mahkemelerinin AYM kararını derhal uygulamak zorunda olduğunu, bugün Alpay ve Altan’ın tahliye edilmelerini beklediğini, hatta AYM kararında davanın esasının da değerlendirildiğini söyledi.

Hukukçu ve Siyasetçiler: İki Gazeteci de Derhal Tahliye Edilmeli

AYM karına uymayan ağır ceza mahkemelerini, hükümet sözcüsü Bozdağ'ın açıklamalarını hukukçu ve siyasetçilere sorduk. Ortak kanı: "Bozdağ yargıyı etkilemeye çalışarak suç işliyor, iki gazeteci de serbest bırakılmalı".
CAM TAVANI KIRANLAR/ IŞIL CİNMEN

"Yöneticiyim Ama Ne Eğlencemden Ödün Veririm, Ne de İşimden"

Posta haftasonu ekleri yayın yönetmeni Işıl Cinmen: "Kadınların detaycılığına ve çalışkanlığına, sorumluluk duygularına ve bakış açılarına daha çok güveniyorum."

52 Hafta 52 Erkek

Haberler

Bugün En Çok Okunanlar

Tarihte Bugün

  • 1959
    Sovyet uzay aracı Luna yılında güneş çevresindeki yörüngesine yerleşti. Luna yerçekiminden kurtulan ilk uzay aracı oldu.

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2017 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.