Mahkemeler AYM Kararına Uymadı, Şahin Alpay ve Mehmet Altan Tahliye Edilmedi

AYM'nin “kişi hürriyeti ve güvenliği hakkı” ve “ifade ve basın özgürlüklerinin” ihlal edildiği yönünde karar verdiği gazeteci Şahin Alpay için 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Mehmet Altan için 26. Ağır Ceza Mahkemesi tutukluluğun devamına karar verdi.

AYM Şahin Alpay ve Mehmet Altan İçin Tahliyeye Hükmetti

AYM Şahin Alpay, Mehmet Altan ve Turhan Günay için ihlal kararı verdi. AYM Avukat Ok, AYM'nin karar içeriğinin içtihat niteliğinde yazılmış ve tüm gazeteciler için kullanılır nitelikte olmasını umduklarını belirtti.

Astana Garantörlerinin İdlib - Afrin Sınavı

Çavuşoğlu Afrin için "Ansızın girebiliriz" dedi. Dışişleri Bakanlığı Rusya, İran ve ABD'nin Ankara temsilcilerini bakanlığa çağırdı. 29-30 Ocak'ta Rusya'nın Soçi'de yapılacak Ulusal Diyalog Kongresi öncesi sular yine bulandı.

İki Kardeşin Panzerle Ezildiği Yerde Keşif Yapılacak

Silopi’de panzerin, evlerinde uyurken ezerek öldürdüğü iki çocukla ilgili davada mahkeme, olay yerinde keşif yapılmasına karar verdi. Müşteki avukatlar, davanın cezasızlıkla sonuçlanmasından endişeli.

"Erdoğan'dan Sansür Talebi" Haberlerine de Sansür

İstanbul 9. Sulh Ceza Hakimliği, Erdoğan'ın şikayeti üzerine, yine Erdoğan'ın, çizer Latuff'un karikatürlerini sansürletmek istediğine yönelik haberlere erişim engeli getirdi.

52 Erkek 52 Hafta

Haberler

Bugünün Yazarları

Bugün En Çok Okunanlar

Tarihte Bugün

  • 1944
    İtalya'da 5 kişi vatana ihanetten asıldı. Benito Mussolini'nin damadı Kont Ciano da asılanlar arasındaydı.

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2018 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.