CUMARTESİ ANNELERİ/İNSANLARI

"Kelimelerin Yetmediği Yerde Susmak En Ağır Cevaptır!"

Cumartesi Anneleri/İnsanları 646. buluşmalarını, özgürlüklerimizin saldırı altında olduğu gerçeğine dikkat çekmek için ‘’Kelimelerin Yetmediği Yerde Susmak En Ağır Cevaptır!’’ diyerek bu haftaki toplanmayı susarak gerçekleştirdi.

Trabzon Valiliği'nden Çatışmada Öldürülen Eren Bülbül İçin Açıklama: Askere Yardım Ediyordu

Trabzon Valiliği, Maçka’da çıkan çatışmada yaşamını yitiren çocuğun askerlere yer gösterirken ateş altında kaldığını açıkladı. Ailesi, Bülbül'ün güvenlik önlemi alınmadan çatışma bölgesine götürülmesini eleştirdi.

ÖSYM'den Yine Hata: Sınavı Kazandığı Açıklanan 1499 Aday Açıkta Kaldı

ÖSYM, 8 Ağustos'ta açıklanan 2017-ÖSYS yerleştirme sonuçlarında, ek puan kullanılabilecek tercihlerde “ek puanlı yerleştirme puanları” yerine “ek puansız yerleştirme puanları”nın kullanıldığı açıkladı.

HDP'den Erdoğan'a 60 Bin 584 Lira 89 Kuruşluk Tazminat Davası

HDP, G20 sonrası Demirtaş hakkında "bir teröristtir" diyen Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan hakkında 60 bin 584 lira 89 kuruş manevi tazminat talebiyle dava açtı. Tazminat miktarı 7 Haziran'da HDP'ye oy vermiş her bir seçmen adına 1 kuruştan hesaplandı.

DBP Eş Genel Başkanı Mehmet Arslan Gözaltına Alındı

Demokratik Bölgeler Partisi Eş Genel Başkanı Mehmet Arslan Adana’da gözaltına alındı. Dün başlatılan operasyonlar nedeniyle Çukurova'da en az 36 HDP'li de gözaltında.

52 Erkek 52 Hafta

Haberler

Bugünün Yazarları

Tarihte Bugün

  • 2006
    Nobel edebiyat ödüllü Alman romancı Günter Grass, 17 yaşındayken Nazi örgütü Waffen SS'te yer aldığını itiraf etti. Waffen SS, fanatik gönüllülerden

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2017 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.