Gürpınar'da Kadınların Nöbeti Sondajcıları Püskürttü

33 gündür Çanakkale’nin Ayvacık İlçesi'nde Gürpınar köyüne yapılmak istenen jeotermal santrallere karşı nöbet tutan köylüler, sondaj firmasının alanı boşaltması üzerine nöbeti bitirdi.

Prof. Akdeniz: OHAL Komisyonu Süreci Hukuk Karmaşası Oluşturuyor

668 sayılı KHK’da tanımlanan "komisyonla" kapatılan medya kuruluşları Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu’na başvuramıyor. Prof. Akdeniz "İç hukuk yolu olarak komisyon karşımızdaysa tüm KHK mağdurlarını kapsamalı" diyor.
DR. CENK YİĞİTER YÖNETMELİK DEĞİŞİKLİĞİNİ YORUMLADI

"Bana Taktılarsa Yönetmeliğe 'Cenk Yiğiter'ler Bu Kampüse Giremez' Yazsınlar"

KHK ile Ankara Üniversitesi’nden ihraç edilen Dr. Cenk Yiğiter LYS ile İletişim Fakültesi’ni kazandı. Yönetmeliğe “ihraç edilenler giremez” maddesi eklendi.

Şemdinli’de Köylülerin Darp Edilmesiyle İlgili 1 Polis Görevden Uzaklaştırıldı

Şemdinli’de PKK’ye düzenlenen operasyon sonrası Şapatan köyünde 36 kişiye işkence yapıldığı iddialarıyla ilgili soruşturma kapsamında bir polis görevden uzaklaştırıldı.

Tarım İşçilerini Taşıyan 3 Araç Devrildi: 3 Ölüm, 47 Yaralı

Bir gün içinde Malatya, Adıyaman ve Ankara'da tarım işçilerini taşıyan araçlar kaza yaptı. Kazalar sonucunda üç tarım işçisi hayatını kaybetti, toplamda 47 kişi yaralandı.

52 Erkek 52 Hafta

Haberler

Bugünün Yazarları

Bugün En Çok Okunanlar

Tarihte Bugün

  • 1992
    Özgür Gündem gazetesi köşe yazarı Hüseyin Deniz Ceylanpınar'da vurularak öldürüldü.

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2018 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.