Erdoğan'dan Üniversite Sınavının Kaldırılacağı Sinyali

TEOG'un kaldırılmasının ardından üniversiteye giriş sınavlarıyla ilgili bir değişiklik olup olmayacağı sorulan Erdoğan "O da olacak, o konuda da çalışılıyor" dedi.

Yılmaz: Yeni Liseye Giriş Sistemi Bir Ayda Bakanlar Kurulu’na Sunulacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TEOG'un kalkmasının ardından gelecek yeni sistemin bir ay içinde Bakanlar Kurulu'na sunulacağını söyledi, alternatifleri açıkladı.

Açık Stüdyo Günleri 6-8 Ekim'de

Açık Stüdyo Günleri'nde 50 sanatçı ve 41 sanat atölyesi kapılarını ziyaretçilerine açacak.

Ruhi Su Şişli'de Anılıyor

Şişli Belediyesi ile Ruhi Su Kültür ve Sanat Derneği ölümünün 32. yılında Ruhi Su'yu Şişli'de Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi'nde 20.0'da yapılacak bir etkinlikle anacak.

Genelge: Suriyeli Öğrenciler İmam Hatiplere Yönlendirilsin

İlçe milli eğitim müdürlüklerine gönderilen genelgede 'Suriyeli nüfusun yoğun yaşadığı yerlerde ihtiyaç ölçüsünde Suriyeli öğrencilerin imam hatip ortaokulları ve Anadolu imam hatip liselerine yönlendirilmesi' istendi.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları

Bugün En Çok Okunanlar

Tarihte Bugün

  • 1974
    Honduras'da kasırga: 10 bin kişi öldü.

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2017 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.