Hocam Ülkü Doğanay İçin: Bir Fırça Darbesi de Benden

Prof. Dr. Ülkü Doğanay’ı KHK ile memuriyetten atanlar, onu tanımış olsalardı bunun ne kadar komik olduğunu kendileri de görebilirlerdi.
HÜSEYİN ŞENGÜL YAZDI

Taksim'de Cami

Taksim’e cami yapılsın. Yapılsın da, cami için Taksim çevresinde 50 yıldır başka bir arsa üretilebilir miydi, bilmiyorum ama 50 yıldır bugün yapılacağı yerin üzerindeki ısrarın nedeni, salt yer sıkıntısı mıdır?

HDP Eşgenel Başkanı Yüksekdağ'ın Vekilliği Düştü

HDP Eşgenel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın hakkındaki mahkumiyet kararı Başbakanlık tezkeresi olarak Meclis’e gönderildi. Kararın Meclis’te okunmasının ardından Yüksekdağ’ın vekilliği düşürüldü.

Demirtaş’a 5 Ay Hapis Cezası

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, “Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini ve devletin kurum ve organlarını aşağılamak” suçlamasıyla 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.

HDP’li Vekillere Tutuklama ve Gözaltıların Kronolojisi

Milletvekili dokunulmazlığının kaldırılmasının ardından pek çok HDP’li vekil gözaltına alınıp adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, bugüne kadar 13’ü tutuklandı. Son olarak Figen Yüksekdağ'ın milletvekilliği düşürüldü.

Haberler

Sanal Kütüphane

  Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları

 • Hüseyin Şengül Taksim'de Cami
  Taksim’e cami yapılsın. Yapılsın da, cami için Taksim çevresinde 50 yıldır ...

Tarihte Bugün

 • 1942
  Halide Edip Adıvar Sinekli Bakkal romanıyla Cumhuriyet Halk Parti (CHP) Sanat Mükafatını kazandı.

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

 • 2001 - 2017 Raporları

  Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

 • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.