Reyhanlı Davası Üç Duruşmada Üç Kent Değiştirdi

Adana’da başlayan Reyhanlı davası “güvenlik gerekçesiyle” ikinci duruşmasının yapıldığı Hatay’dan Ankara’ya nakledildi. Ancak davayı sadece bir aile ve onların avukatı takip ederken güvenliği neyin tehdit ettiği anlaşılamadı.

TEOG’da Ermeni ve Rum Öğrenciler Yine Mağdur Olacak

28-29 Kasım’da yapılacak TEOG’da, ilk kez Yahudi okulundaki öğrencilere kendi dininden soru sorulacak. Ermeni ve Rum okullarındaki öğrenciler ise din sorularını yanıtlamayacağı için mağduriyet yaşayacak.

IŞİD 11 Haberciyi Öldürdü; 40 da Rehinesi Var

RSF, IŞİD’in şimdiye kadar 8 Suriyeli, 2 yabancı ve 1 de Iraklı gazeteciyi öldürdüğünü, elinde 50 kişilik bir gazete listesi de bulunduğunu bildirdi.

Öldürüldükten 19 Yıl Sonra Defnedildi

20 yaşındaki Abdurrahman Olcay, Mardin Dargeçit’te gözaltında öldürülüp toplu mezara konulmasından 19 yıl sonra düzenlenen cenaze töreniyle toprağa verildi.

Boğaziçi Üniversitesi'nden Cinsel Tacize Karşı Dayanışma Videosu

Boğaziçi Üniversitesi’nden akademisyenler, hazırladıkları bir video aracılığıyla cinsel tacize karşı dayanışma çağrısı yaptı.

Haberler

Bugünün Yazarları

Bugün En Çok Okunanlar

Tarihte Bugün

 • 2001
  Afganistan'da Kuzey İttifakı,Taliban'ın elindeki Kunduz kentine girmeye başladı. 2 binden fazla Taliban askeri silahlarıyla teslim oldu

Gezi Direnişi

 • Zaman Tüneliyle Gezi Direnişi

  27 Mayıs 2013'ten bu yana bianet'te yer alan haber, fotoğraf ve videoları zaman tünelinde bir araya getirdik. Kronoloji Mart 2014'te sonlanıyor ancak biliyoruz ki bu daha başlangıç

CUMARTESİ ANNELERİ

 • Cumartesi Anneleri/İnsanları 19 Yaşında

  Cumartesi Anneleri / İnsanları 27 Mayıs 1995'ten günümüze her hafta Galatasaray Lisesi önünde oturma eylemi yapıyor. bianet "uzun mücadele"nin çetelesini yayınlıyor.

Medya Gözlem Raporları

 • 2001 - 2014 Raporları

  Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına ulaşabileceğiniz sayfayı görüntülemek için tıklayın.

bianet’ten Özel Dosyalar

Şiddet, Taciz, Tecavüz Çetelesi

Hukuk Gündemi

Sesli Hrant Dink Yazıları

 • Tıklayın, Dinleyin

  Tililili projesi için sanatçılar ve gazeteciler tarafından seslendirilen 19 Hrant Dink yazısı bianet'te. Sesli yazıların bulunduğu sayfaya ulaşmak için tıklayınız.