JİTEM Davası İki Komutana İzin Çıkmayınca Durduruldu

Kızıltepe JİTEM davası, üst düzey komutanların yargılanması için HSYK’dan izin alınmadığı gerekçesiyle durduruldu. Oysa Lice davasında HSYK böyle bir izin gerekmediğine karar vermişti.

Açlık Grevindeki Bingöl Üniversitesi Öğrencileri Anlatıyor

Bingöl Üniversitesi'nde açlık grevindeki öğrenciler disiplin cezalarının kaldırılması, polis ve ÖGB baskısının sona ermesi ve basın açıklamalarına özgürlük taleplerini, rektör yardımcısı da taleplere yanıtını bianet'e anlattı.
DARBE GÜNLÜKLERİ / BALYOZ

Eski Taraf Yöneticileri Baransu'nun Tutuklanması Hakkında Ne Yazdı?

Yıldıray Oğur, Yasemin Çongar ve Ahmet Altan Taraf yazarı Baransu'nun tutuklanmasına yol açan Balyoz sanıklarına "kumpas" iddiası ile ilgili dönemin gazete yöneticileri olarak birer yazı yazdılar.

Roman Kadınlar Çuvaldan da Gelinlik Yapar, Yeter Ki Destek Gelsin

İzmir'de Roman kadınlar meslek edindirme kursuyla gelinlik dikmeyi öğreniyor. Azimleri hiçbir şeye engel değil, kumaş bulamasalar da çuval kullanıyorlar. Ama kursun devamı için destek bekliyorlar.

Filmmor Kadınların Direnişiyle Başlıyor

13. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Film Festivali, "Kadınların Sineması, Kadınların Direnişi, Direnişin Sineması" temasıyla 13 Mart'ta başlıyor.

Haberler

Bugünün Yazarları

Bugün En Çok Okunanlar

Tarihte Bugün

 • 1955
  Elvis Presley ilk kez televizyonda göründü.

Gezi Direnişi

 • Zaman Tüneliyle Gezi Direnişi

  27 Mayıs 2013'ten bu yana bianet'te yer alan haber, fotoğraf ve videoları zaman tünelinde bir araya getirdik. Kronoloji Mart 2014'te sonlanıyor ancak biliyoruz ki bu daha başlangıç

CUMARTESİ ANNELERİ

 • Cumartesi Anneleri/İnsanları 19 Yaşında

  Cumartesi Anneleri / İnsanları 27 Mayıs 1995'ten günümüze her hafta Galatasaray Lisesi önünde oturma eylemi yapıyor. bianet "uzun mücadele"nin çetelesini yayınlıyor.

Medya Gözlem Raporları

 • 2001 - 2014 Raporları

  Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına ulaşabileceğiniz sayfayı görüntülemek için tıklayın.

bianet’ten Özel Dosyalar

Şiddet, Taciz, Tecavüz Çetelesi

Hukuk Gündemi

Sesli Hrant Dink Yazıları

 • Tıklayın, Dinleyin

  Tililili projesi için sanatçılar ve gazeteciler tarafından seslendirilen 19 Hrant Dink yazısı bianet'te. Sesli yazıların bulunduğu sayfaya ulaşmak için tıklayınız.