İstanbul'da Emniyet ve AKP İl Binalarına Lav Silahıyla Saldırı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesine, ve Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Sütlüce’deki il binasına iki saat arayla lav silahıyla saldırı düzenlendi.

ABD'nin 45. Başkanı Donald Trump

Trump İncil'e el basarak yemin etti ve ardından yaptığı konuşmada "Biz yalnızca yönetim devrir teslimi yapmıyoruz. Yönetimi siz halka veriyoruz" dedi.
AVUKAT TORA PEKİN YORUMLADI

“Ahmet Şık Siyasi Nedenlerle Hapsedildiğini Biliyor, Morali İyi”

Avukat Tora Pekin, Ahmet Şık’la Silivri’de yaptığı görüşmenin ardından bianet’e yaptığı değerlendirmede Şık’ın diğer Cumhuriyet Gazetesi tutuklularıyla aynı koşullarda tutulduğunu söyledi.

"Dilovası'ndaki Fuel Oil Sızıntısında Şirket İsmi Açıklanmalı"

Doğa Derneği'nden Erkol, şirketin gerekirse meslekten men edilmesi gerektiğini, şirket isminin ve hayatını kaybeden hayvanların sayısının açıklanmasını ayrıca hayvanları kurtarmak için özel merkezlere ihtiyaç olduğunu söyledi.

Hüsnü Mahalli İçin Tahliye Kararı

"Kurul halinde çalışan kamu görevlilerine görevlerinden dolayı hakaret" ve "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlamalarıyla tutuklanan ama rahatsızlıkları nedeniyle hastanede tutulan gazeteci yazar Hüsnü Mahalli için tahliye kararı verildi.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları

Tarihte Bugün

  • 1981
    444 gündür Tahran'da rehin tutulan Amerikalılar serbest bırakıldı. 

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2016 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.