İstanbul Barosu’nun Yeni Başkanı Mehmet Durakoğlu Oldu

İstanbul Barosu seçimlerini “Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu”nun adayı Mehmet Durakoğlu kazandı.

Binali Yıldırım: Peşmergeye Destek Veriyoruz

Başbakan Binali Yıldırım, peşmerge güçlerinin kendilerinden destek istediğini belirterek, Başika’daki Türkiye güçlerinin IŞİD’e karşı peşmergeye destek verdiğini söyledi.

Reuters: Başika IŞİD’ten Alındı

Peşmerge güçlerinin Musul’un Başika kasabasına yönelik başlattığı operasyonun ardından Reuters Haber Ajansı Başika’nın IŞİD’ten alındığını belirtti.

Eczacıbaşı Kadın Voleybol Takımı 2. Kez Dünya Şampiyonu

Eczacıbaşı, 10. Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası finalinde İtalya temsilcisi Pomi Casalmaggiore’yi 3-2 yendi ve dünya şampiyonu oldu.

Binali Yıldırım: FETÖ, AKP Döneminde Palazlanmadı

Başbakan Binali Yıldırım, “FETÖ, AKP döneminde doğmamıştır, palazlanmamıştır. FETÖ, AKP döneminde kurulmuş, güçlenmiş gibi gösterme gayreti içinde olanlar var” dedi.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları

Bugün En Çok Okunanlar

Tarihte Bugün

  • 1956
    Macaristan'da Sovyet egemenliğine karşı ayaklanma başladı. Bütün ülkeye yayılan gösterilerde, isyancılar Sovyet birliklerinin çekilmesini istediler.

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2016 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına ulaşabileceğiniz sayfayı görüntülemek için tıklayın.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.