Ankara Valiliği'nin LGBTİ Etkinlikleri Yasağı TBMM'ye Taşındı

CHP'li Sezgin Tanrıkulu, Ankara Valiliği'nin kentteki LGBTİ örgütlerinin etkinliklerine getirdiği yasağı Başbakan Binali Yıldırım'a sordu.

Alevi Hubyar Tekkesi, Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden Alındı

Tokat'ın Hubyar köyündeki tekke ve eklentileri açılan dava sonucu Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden alınarak muhtarlığa verildi. Kararı değerlendiren Vakıf Başkanı Patlak "Söz verdiğimiz gibi kutsalımıza sahip çıkacağız" dedi.

Takvim ve Star’ın “Bombacı” Haberleri AİHM’de Mahkum Oldu

Yazar Tarman’ın “intihar saldırganı” olduğunu iddia eden Star ve Takvim gazeteleriyle ilgili AİHM’deki dava sonuçlandı. Mahkeme, “özel hayata saygı hakkının” ihlal edildiğine karar verdi, tazminata hükmetti.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın Ailesinin Yurtdışına Para Kaçırdığını İddia Etti

CHP lideri Kılıçdaroğlu, haftalık grup toplantısında Taşeron işçiler, asgari ücret, ekonomi, yargı bağımsızlığı, tutuklu gazeteciler ve Paradise Papers (Cennet Belgeleri) hakkında konuştu.

Kemalbay: Pis Kokuları Atatürk'le, Bayrakla Örtemezsiniz

HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, Rıza Sarraf davasını kastederek "Pis kokular geliyor evet, 4 Aralık'ta pis kokular ortaya saçılacak ve bu pis kokular ne Atatürk'le ne bayrakla ne de yerli ve milli hamaset nutuklarıyla örtülebilir" dedi.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları

Tarihte Bugün

  • 2006
    Lübnan'da Maruni Hıristiyanların liderlerinden Sanayi Bakanı Pierre Cemayel öldürüldü. Meclis çoğunluk lideri Saad Hariri, babası Refik Hariri gibi Cemayel'i de Suriye'nin

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2017 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.