Ahmet Nesin de Tahliye Edildi

Şebnem Korur Fincancı ve Erol Önderoğlu'nun ardından gazeteci yazar Ahmet Nesin de bugün tahliye edildi.

Şebnem Korur Fincancı ve Erol Önderoğlu Yeniden Özgür Gündem'deydi

Nöbetçi yayın yönetmenliği yaptığı için tutuklanan Şebnem Korur Fincancı ve Erol Önderoğlu, Özgür Gündem'de buluştu. Tutuklamalarla dayanışmanın daha da güçlendiği ve mücadelenin devam edeceği vurgulandı.

Mahalleli Ihlamur Parkı'nda İnşaat İstemiyor

Mahalleli, Beşiktaş’ta doğal sit alanında yer alan ve üç nişantaşının yer aldığı parkın inşaat sebebiyle kapatılmasına tepkili.

Gazeteciler Tutuklu Meslektaşlarına Bayram Kartı Attı

Gazeteciler Galatasaray Postanesi’nde buluşup, cezaevlerindeki meslektaşlarına bayram için kart attı. Dün tahliye olan RSF temsilcisi Erol Önderoğlu da oradaydı.

“Lice’nin Köyleri Yanıyor, Haber Alamıyoruz”

İHD’den Bilici, Lice’de yangının bir haftadır devam ettiğini, insanların da hayvanlarının da yaşamlarının tehdit altında olduğunu, ekinlerin de yandığını anlattı, “Köylerin bazıları boşaltılmış asker yerleşmiş, bazılarıyla iletişim kesik” dedi.

Haberler

 • biamag'da Bu Hafta
  Madımak'ın merdivenleri, ışık kirliliği, mülteci LGBTİ'ler, Kolombiya'daki barış süreci, Tahir Elçi ve daha fazlası bu hafta biamag'da.
 • Erdoğan: Ucube İnşaatlarla İstanbul'a Yanlışlar Yaptık
  Erdoğan, "Bu ucube inşaatlarla maalesef İstanbulumuzun o güzelliğine bizler yanlışlık yaptık. İşte şimdi birçok yerlerde diyoruz ki kentsel dönüşüm yapalım, diyorlar ki 'yok'. Yapmayın etmeyin, gelin ...
 • İBB'nin Dava Açtığı Kısırkaya Protestocularına Beraat
  Kısırkaya’da inşa edilen binlerce hayvan kapasiteli barınak projesini protesto eden aktivistlere açılan “kamu malına zarar” davası ilk celsede beraatle sonuçlandı.
 • Erzincan'da Altın Madenine Karşı Dava Açıldı
  Erzincan İliç ilçesi Yakuplu köyünde Anagold Madenciliğin altın madeni projesinin ÇED gerekli değildir kararının yürütmesinin durdurulması ve iptali için dava açıldı.
 • Avusturya Cumhurbaşkanlığı Seçimi Yinelenecek
  Avusturya Anayasa Mahkemesi Yeşiller Partisi’nin adayının kazandığı açıklanan cumhurbaşkanlığı seçimlerini iptal etti. Seçimler sonbaharda tekrar edilecek.
 • Çavuşoğlu ile Lavrov Bir Araya Geldi
  Soçi’de Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov’la görüşen Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Erdoğan-Putin görüşmesinin Ağustos’ta gerçekleşebileceğini söyledi.
 • Zazaca Belediye Terminolojisi Oluşturuluyor
  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi desteğiyle Vate Çalışma Grubu tarafından Kürtçenin Zazaki lehçesinde belediye terminolojisini oluşturmak amacıyla dört gün süren çalıştay yapıldı.
 • TÜİK: Genç Kadınlarda İntihar Hızı Bir Önceki Yıla Göre Arttı
  TÜİK’e göre, Türkiye'deki kadın nüfusunun yüzde 11,3'ü 13-19 yaş grubunda... İntihar eden kadınların yüzde 18’i 15-19 yaş arasında… Genç kadınların işsizlik oranı genç erkeklerden daha yüksek… ...
 • Bilgi Üniversitesi Rektörü İstifa Etti
  Prof. Dr. Zeynep Sayın Balıkçıoğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a derste hakaret ettiği iddiası üzerine işine son veren ve gerek akademisyenler gerekse de öğrenciler tarafından protesto edilen Prof. Durman ...
 • Şengalli Çocukların Resim ve Fotoğraf Sergisi Açıldı
  “Çocuklar IŞİD tarafından kaçırılan kadınları ve öldürülen akrabalarıyla ilgili resimler yaptılar. Bir anlamda travmalarını resmettiler."
 • ABD Ordusu Trans Yasağını Kaldırdı
  ABD ordusunda trans bireylerin görev yapmasını engelleyen yasak kalktı.
 • Siirt’in Dört İlçesinde Özel Güvenlik Bölgesi
  Siirt’in Eruh, Pervari, Tillo ve merkez ilçelerindeki 11 bölge 15 günlüğüne geçici özel güvenlik bölgesi ilan edildi.
 • Ermenek Davası'nda MİGEM Görevlilerine Kamu Davası Açıldı
  Ermenek'teki iş cinayetinde görevlerini ihmal ettikleri ileri sürülen MİGEM görevlileri hakkında "görevi kötüye kullanmak" suçundan kamu davası açıldı.
 • FÜSUN ERDOĞAN - DIŞARIDAN MEKTUPLAR Güle Güle Doktorum Civanım...
  Benim ilk gençlik yıllarımın kahramanıydı abim. Yetenekli, çalışkan, arkadaşlarının, yoldaşlarının biricik doktoruydu. Ankara Tıp Fakültesi’ne başladığında, ben ortaokuldaydım.
 • SEZGİN TÜZÜN'DEN Sessiz Bir Ölüm
  17 Haziran 2016’da, yani iki hafta önce bugün, “Necat Hoca”yı / “Necat Abi”yi / “Necat Bey”i, Necat Erder’i yitirdik. Sanki bu Türkiye’den, bir Necat Erder hiç ...
 • biamag'da Bu Hafta
  Kürtlerin 1920’lerin sonundaki Agıri direnişi, çocuk işçiliğine karşı mücadelenin simge isimlerinden İqbal Masih’in hikayesi, taşımacılık sektörünün uzaklardan getirdiği ucuz malların görünmeyen bedeli ve birçok konu daha ...

Sanal Kütüphane

  Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları

 • Füsun Erdoğan Güle Güle Doktorum Civanım...
  Benim ilk gençlik yıllarımın kahramanıydı abim. Yetenekli, çalışkan, arkadaşlarının, yoldaşlarının biricik ...
 • Sezgin Tüzün Sessiz Bir Ölüm
  17 Haziran 2016’da, yani iki hafta önce bugün, “Necat Hoca”yı / ...

Tahir Elçi'nin Sözleri Unutulmasın

 • “Çatışma, Operasyon İstemiyoruz”

  Tahir Elçi'ye “Barış Elçi’si” diye seslenilirdi; tüm insanlık için olduğu gibi Dört Ayaklı Minare için de barış ve çatışmasızlık istediği basın açıklamasının ardından vuruldu. Tahir Elçi'nin sözleri ve onun hakkında yazılanlar.

Bugün En Çok Okunanlar

Tarihte Bugün

 • 1994
  Yaser Arafat 27 yıllık  sürgünden sonra  Gazze’ye döndü.

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

 • 2001 - 2016 Raporları

  Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına ulaşabileceğiniz sayfayı görüntülemek için tıklayın.

bianet’ten Özel Dosyalar

 • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.