Aileler İş Cinayetlerindeki Bilirkişi Sorunu İçin İTÜ'de

Adalet Arayan İşçi Aileleri, birçok davada bilirkişilik yapan öğretim üyelerinin bulunduğu İTÜ'nün Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Fuat Aydın ile bir araya geldi. Peki bilirkişi raporlarında ne gibi sorunlar yaşanıyor?
SES RAPORU

Yerel Yönetimler Sığınmacılara Yardımda Yalnız Kaldı

SES Suruç’taki Kobanêlilerin yaşam koşullarını sağlık açısından değerlendirdi. Altyapı yetersizliklerinin yol açabileceği sorunlara dikkat çekti, hijyen şartlarının çok sorunlu olduğunu vurguladı.

Taksim Dayanışması Davasında Beraat Talebine Ret

26 sanıklı Taksim Dayanışması davasının ikinci duruşmasında mahkeme derhal beraat taleplerini reddetti. Aralarında Af Örgütü'nün de olduğu hiçbir izleyicinin alınmadığı mahkemeye Ocak'ta devam edilecek.

Asansördeki 10 İşçi Ölümünden Torun İnşaata Takipsizlik

Mecidiyeköy'de Torun Center inşaatında 10 işçinin asansörde öldüğü iş cinayetiyle ilgili hazırlanan iddianamede aralarında inşaat sahiplerinin de olduğu 9 kişiye takipsizlik verildi.

Sincan’da İşkence Gören Çocukların Yargılandığı Dava Ertelendi

Sincan Cezaevi’nde çocuklara işkence davasında, gardiyanlar şikayetçi, çocuklar devlet malına zarar verdikleri iddiasıyla yargılanıyor. Bugünkü duruşmada görüntü CD’lerinin izlenmesi istendi, dava ertelendi.

Haberler

Bugünün Yazarları

Tarihte Bugün

 • 2005
  BM Soruşturma Komisyonu Başkanı Alman Savcı Detlev Mehlis, eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri'nin öldürülmesi ile ilgili soruşturma raporunu BM Güvenlik Konseyi'ne

Gezi Direnişi

 • Zaman Tüneliyle Gezi Direnişi

  27 Mayıs 2013'ten bu yana bianet'te yer alan haber, fotoğraf ve videoları zaman tünelinde bir araya getirdik. Kronoloji Mart 2014'te sonlanıyor ancak biliyoruz ki bu daha başlangıç

CUMARTESİ ANNELERİ

 • Cumartesi Anneleri/İnsanları 19 Yaşında

  Cumartesi Anneleri / İnsanları 27 Mayıs 1995'ten günümüze her hafta Galatasaray Lisesi önünde oturma eylemi yapıyor. bianet "uzun mücadele"nin çetelesini yayınlıyor.

Medya Gözlem Raporları

 • 2001-2013 Raporları

  Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına ulaşabileceğiniz sayfayı görüntülemek için tıklayın.

bianet’ten Özel Dosyalar

Şiddet, Taciz, Tecavüz Çetelesi

Hukuk Gündemi

Sesli Hrant Dink Yazıları

 • Tıklayın, Dinleyin

  Tililili projesi için sanatçılar ve gazeteciler tarafından seslendirilen 19 Hrant Dink yazısı bianet'te. Sesli yazıların bulunduğu sayfaya ulaşmak için tıklayınız.