GALATASARAY'DA 500. HAFTA

Rosa Arjantin'den Cumartesi'yi Selamlıyor

Rosa 95 yaşında, Arjantin büyükannelerinden; 37 yıldır Cunta'nın kaybettiği kızının ve tüm kayıpların peşinde. Seslerini duyurmak için dünyayı dolaştı, 1998'de İstanbul'da Galatasaray'da oturanlar araasında da yer aldı.
GALATASARAY'DA 500. HAFTA

“Cumartesi” Nasıl Başladı, Neden Ara Verildi?

Bir şeyler yapmalıyız, bir şeyler yapmalıyız... Birisi “oturalım” dedi, diğeri “Galatasaray” dedi, bir diğeri, “her hafta” dedi, bir diğeri “sessiz olsun” dedi. 27 Mayıs 1995'te gittik, Galatasaray'a oturduk.
GALATASARAY'DA 500. HAFTA

"Galatasaray'da Olacağım Çünkü..."

Cumartesi Anneleri, kayıpları için 25 Ekim Cumartesi günü Galatasaray'da 500. kez oturacak. 500. buluşmaya neden katılacağınızı Twitter'dan yazın, haberimizde yer verelim.
VALİDEBAĞ KORUSUNDA POLİS ŞİDDETİ

Avukat Can Atalay: Polis Öldürmekle Tehdit Etti

Validebağ Korusu’nu yürütmeyi durdurma kararına rağmen yıkmak isteyenlere karşı çıkan Avukat Atalay ve dört kişi hem zabıta hem polis tarafından dövüldü. Polis aracında ölümle tehdit edildiler. Olayı görüntülemek isteyen gazeteci de gözaltına alındı.

Hükümet AİHM’in Şık ve Şener Cezasına Neden İtiraz Etmedi?

Hükümet, Odatv tutukluluğundan Şık ve Şener’e verilen AİHM cezalarına itiraz etmedi. Neden? Şener, “Kitaptan bomba tezinden dönüldüğü için”, Şık, “dosyamız Cemaat karşıtı malzeme olduğu için” dedi.

Haberler

Bugünün Yazarları

Tarihte Bugün

 • 2006
  2006.Avrupa Parlamentosu (AP),İspanya'da Sosyalist Zapatero hükümetinin Bask ayrılıkçı örgütü ETA ile barış görüşmelerinin başlatılmasına destek verdi.Karar,AP'de yapılan oylamada 321'e karşı 311

Gezi Direnişi

 • Zaman Tüneliyle Gezi Direnişi

  27 Mayıs 2013'ten bu yana bianet'te yer alan haber, fotoğraf ve videoları zaman tünelinde bir araya getirdik. Kronoloji Mart 2014'te sonlanıyor ancak biliyoruz ki bu daha başlangıç

CUMARTESİ ANNELERİ

 • Cumartesi Anneleri/İnsanları 19 Yaşında

  Cumartesi Anneleri / İnsanları 27 Mayıs 1995'ten günümüze her hafta Galatasaray Lisesi önünde oturma eylemi yapıyor. bianet "uzun mücadele"nin çetelesini yayınlıyor.

Medya Gözlem Raporları

 • 2001 - 2014 Raporları

  Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına ulaşabileceğiniz sayfayı görüntülemek için tıklayın.

bianet’ten Özel Dosyalar

Şiddet, Taciz, Tecavüz Çetelesi

Hukuk Gündemi

Sesli Hrant Dink Yazıları

 • Tıklayın, Dinleyin

  Tililili projesi için sanatçılar ve gazeteciler tarafından seslendirilen 19 Hrant Dink yazısı bianet'te. Sesli yazıların bulunduğu sayfaya ulaşmak için tıklayınız.