KÜRESEL BAK

"Kimse Bombardımandan Barış Çıkmasını Beklemesin"

Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu'ndan Bülent Aydın, insani krizlerin hepsinin kaynağında geçmişteki askeri müdahalelerin yattığını söylerken, "Hiçbir savaş, savaş politikaları ve savaş araçlarıyla çözülemez" diyor.
EĞİTİM SEN'DEN KARAHAN

“Özgürlüklerin Bir Alanla Sınırlandırılması Ahlaki Değil”

Eğitim Sen’den Abdullah Karahan öğrencilere başörtüsü serbestliğini değerlendirirken zorunlu din derslerini ve anadilinde eğitim veren okulların kapatılmasını hatırlattı ve özgürlüklerin bir alanla sınırlandırılmayacağını belirtti.

İnşaat Mühendisi Gökçe: İskele Tüm Hava Koşullarına Göre Yapılmalı

İnşaat Mühendisleri Odası'ndan Cemal Gökçe, "İskele tüm hava koşullarına uygun inşa edilmeli. Çevreden geçenler inşaatla göz göze gelmemeli" dedi.

Avukat Hasta Oldu, Mahkeme Savunma Almadan Ceza Verdi

İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi, raporlu avukatın mazeretini reddederek yazar Erol Özkoray'a, avukatın savunmasını dinlemeden 11 ay 20 gün hapis cezası verdi.

AİHM’den "Tapelere" Tazminat Cezası

AİHM, PKK yöneticisi olmak suçlamasıyla 18 yıl 9 ay hapis cezası verilen Cevat Soysal’ın başvurusunu bugün sonuçlandırdı; telefon tapeleri delil kabul edilen yargılamanın adil olmadığına karar verdi.

Haberler

Tarihte Bugün

 • 1960
  27 Mayıs 1960 Darbesi'nden sonra iktidardan uzaklaştırılan Demokrat Parti (DP) yönetiminin yargılanması için Yüksek Adalet Divanı kuruldu.

Gezi Direnişi

 • Zaman Tüneliyle Gezi Direnişi

  27 Mayıs 2013'ten bu yana bianet'te yer alan haber, fotoğraf ve videoları zaman tünelinde bir araya getirdik. Kronoloji Mart 2014'te sonlanıyor ancak biliyoruz ki bu daha başlangıç

CUMARTESİ ANNELERİ

 • Cumartesi Anneleri/İnsanları 19 Yaşında

  Cumartesi Anneleri / İnsanları 27 Mayıs 1995'ten günümüze her hafta Galatasaray Lisesi önünde oturma eylemi yapıyor. bianet "uzun mücadele"nin çetelesini yayınlıyor.

Medya Gözlem Raporları

 • 2001-2013 Raporları

  Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına ulaşabileceğiniz sayfayı görüntülemek için tıklayın.

bianet’ten Özel Dosyalar

Şiddet, Taciz, Tecavüz Çetelesi

Hukuk Gündemi

Sesli Hrant Dink Yazıları

 • Tıklayın, Dinleyin

  Tililili projesi için sanatçılar ve gazeteciler tarafından seslendirilen 19 Hrant Dink yazısı bianet'te. Sesli yazıların bulunduğu sayfaya ulaşmak için tıklayınız.