12 Eylül Darbesine İlk Davayı Açan Savcı Kayasu Hayatını Kaybetti

Eski Adana Cumhuriyet Savcısı Sacit Kayasu, 12 Eylül darbecilerinin yargılanması için ilk önce vatandaş olarak dilekçe vermiş, daha sonra Kenan Evren ve diğer generaller hakkında iddianame hazırlamış bu nedenle meslekten ihraç edilmişti.

CHP'nin Yasağa İtirazına Ret; bianet, Halk TV, Basın Konseyi Yanıt Bekliyor

Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliği, CHP’nin yayın yasağıyla ilgili yaptığı itirazı reddetti. Sırada bianet, Halk TV ve Basın Konseyi’nin itirazları var…

Demirtaş: Barajı Aşarak Yıkacağız

HDP Eş Genel Başkanları 2015 genel seçim çalışmalarını İstanbul’da başlattı. Parti olarak girecekleri seçim için 81 ilde kongreler düzenleyeceklerini açıklayan Demirtaş “Türkiye’de tekçi, dayatmacı modeli değiştirip her yerde daha katılımcı, şeffaf, demokratik özerk yönetim modelleri oluşturmak için bu seçim bir fırsat olacak” dedi.

Beşir Atalay: Süreçte Nihai Hedef Herkesin Siyaset Yapması

AKP Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay çözüm sürecinde yol haritasının uygulama aşamasına gelindiğini söyledi. HDP’nin arabuluculuk görevi yapması gerektiğini, sürecin şeffaf yürütülmesinde fayda olduğunu belirtti.

Papa ve Erdoğan'dan Ortak Toplantı

1. Papa Francis Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı Sarayı'nda ziyaret etti.

Haberler

Bugünün Yazarları

Tarihte Bugün

 • 1929
  Amerikalı amiral Richard Byrd Güney Kutbu üzerinde uçan ilk insan oldu.

Gezi Direnişi

 • Zaman Tüneliyle Gezi Direnişi

  27 Mayıs 2013'ten bu yana bianet'te yer alan haber, fotoğraf ve videoları zaman tünelinde bir araya getirdik. Kronoloji Mart 2014'te sonlanıyor ancak biliyoruz ki bu daha başlangıç

CUMARTESİ ANNELERİ

 • Cumartesi Anneleri/İnsanları 19 Yaşında

  Cumartesi Anneleri / İnsanları 27 Mayıs 1995'ten günümüze her hafta Galatasaray Lisesi önünde oturma eylemi yapıyor. bianet "uzun mücadele"nin çetelesini yayınlıyor.

Medya Gözlem Raporları

 • 2001 - 2014 Raporları

  Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına ulaşabileceğiniz sayfayı görüntülemek için tıklayın.

bianet’ten Özel Dosyalar

Şiddet, Taciz, Tecavüz Çetelesi

Hukuk Gündemi

Sesli Hrant Dink Yazıları

 • Tıklayın, Dinleyin

  Tililili projesi için sanatçılar ve gazeteciler tarafından seslendirilen 19 Hrant Dink yazısı bianet'te. Sesli yazıların bulunduğu sayfaya ulaşmak için tıklayınız.