MURAT ÇINAR YAZDI

İtalya, IŞİD'e Karşı Silah Yardımını Tartışıyor

İtalya Meclisi'nden 2 Ağustos'ta IŞİD’e karşı savaşan grupları silahlandırma kararı çıktı. 1994'te Ukrayna’dan Hırvat ordusuna kaçak yollarla götürülürken yakalanan silahlar, Kürt gruplara verilecek. Bu karar İtalya'da tartışılıyor.

Erdoğan: Başbakan ve Genel Başkan Adayımız Davutoğlu

12. Cumhurbaşkanı seçilen Erdoğan AKP Genel Başkanı ve Başbakan adayı olarak Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nu açıkladı. Davutoğlu "Büyük restorasyon hareketi devam edecek" diye konuştu.

Ahmet Davutoğlu Kimdir?

55 yaşındaki Ahmet Davutoğlu siyasete 2002 seçimlerinin ardından başbakan müşavirliği ile adım attı ve 2009'dan bu yana dışişleri bakanlığı yapıyor.
MEDYADA NEFRET SÖYLEMİ RAPORU: BÖLÜM 1

Artan Nefret Söyleminde 17 Gazete

2014'ün ilk dört ayını kapsayan Medyada Nefret Söylemi ve Ayrımcı Dil Raporu yayımlandı. Yazılı basında nefret söyleminin arttığı gözlemlenen rapora göre en çok hedef gösterilen gruplar Ermeniler, Yahudiler ve Hristiyanlar.
HANİME ASLAN DAVASI

Adliyede Kadın Cinayeti Hakime Göre Sıradan

Koruma polisiyle birlikteyken Çağlayan Adliyesi'nde öldürülen Hanime Aslan davasında, feministlerin duruşmayı takip etmek istemesine şaşıran hakim “Bu sıradan bir davadır” dedi.

Haberler

Bugünün Yazarları

Bugün En Çok Okunanlar

Tarihte Bugün

 • 1642
  İngiltere iç savaşı başladı.

Gezi Direnişi

 • Zaman Tüneliyle Gezi Direnişi

  27 Mayıs 2013'ten bu yana bianet'te yer alan haber, fotoğraf ve videoları zaman tünelinde bir araya getirdik. Kronoloji Mart 2014'te sonlanıyor ancak biliyoruz ki bu daha başlangıç

CUMARTESİ ANNELERİ

 • Cumartesi Anneleri/İnsanları 19 Yaşında

  Cumartesi Anneleri / İnsanları 27 Mayıs 1995'ten günümüze her hafta Galatasaray Lisesi önünde oturma eylemi yapıyor. bianet "uzun mücadele"nin çetelesini yayınlıyor.

Medya Gözlem Raporları

 • 2001-2013 Raporları

  Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına ulaşabileceğiniz sayfayı görüntülemek için tıklayın.

bianet’ten Özel Dosyalar

Şiddet, Taciz, Tecavüz Çetelesi

Hukuk Gündemi

Sesli Hrant Dink Yazıları

 • Tıklayın, Dinleyin

  Tililili projesi için sanatçılar ve gazeteciler tarafından seslendirilen 19 Hrant Dink yazısı bianet'te. Sesli yazıların bulunduğu sayfaya ulaşmak için tıklayınız.