Agos’un Kurucularından Sarkis Seropyan’ı Kaybettik

Agos Gazetesi Ermenice sayfaları editörü, gazeteci Sarkis Seropyan 80 yaşında yaşama veda etti.

CHP’liler Seçim Öncesi Önseçimde

CHP’nin 760 bin üyesi, 41 ilde milletvekili adaylarını belirlemek için önseçimde sandık başında. Partinin Genel Başkanı Kılıçdaroğlu da İzmir’den aday adayı olarak önseçime girdi. 1500 aday adayı var.

Engelliler Maaş Hakkı İçin Oturuyor

Engelliler, engelli maaşı ve evde bakım maaşlarının alımını zorlaştıran 2022 ve 2828 sayılı yasaların değiştirilmesi için 24 saatlik oturma eylemi başlattı.

İç Güvenlik Paketi'ne Karşı Yürüdüler

Meclis'ten geçen İç Güvenlik Paketi'ni protesto eden DİSK, KESK, TTB ve TMMOB, "Bu yasa ile gündeme gelecek tüm antidemokratik ve baskıcı uygulamalara karşı demokratik direniş hakkımızı sonuna kadar kullanmaktan vazgeçmeyeceğiz" dedi.

"TİHV Hep Yanımızdaydı, Biz de Onların Yanındayız"

Wernicke Korsakofflular ve Eski Mahpuslarla Dayanışma Girişimi, Gezi direnişi sırasında işkence görenlere tedavi verdiği dönemin hemen sonrasına yapılan SGK denetiminde idari para cezasına maruz kalan TİHV ile dayanışma için eylemdeydi.

Haberler

Tarihte Bugün

 • 1962
  Küba'da Domuzlar Körfezi çıkartması sanıklarının yargılanmasına başlandı.

Gezi Direnişi

 • Zaman Tüneliyle Gezi Direnişi

  27 Mayıs 2013'ten bu yana bianet'te yer alan haber, fotoğraf ve videoları zaman tünelinde bir araya getirdik. Kronoloji Mart 2014'te sonlanıyor ancak biliyoruz ki bu daha başlangıç

CUMARTESİ ANNELERİ

 • Cumartesi Anneleri/İnsanları 19 Yaşında

  Cumartesi Anneleri / İnsanları 27 Mayıs 1995'ten günümüze her hafta Galatasaray Lisesi önünde oturma eylemi yapıyor. bianet "uzun mücadele"nin çetelesini yayınlıyor.

Medya Gözlem Raporları

 • 2001 - 2014 Raporları

  Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına ulaşabileceğiniz sayfayı görüntülemek için tıklayın.

bianet’ten Özel Dosyalar

Şiddet, Taciz, Tecavüz Çetelesi

Hukuk Gündemi

Sesli Hrant Dink Yazıları

 • Tıklayın, Dinleyin

  Tililili projesi için sanatçılar ve gazeteciler tarafından seslendirilen 19 Hrant Dink yazısı bianet'te. Sesli yazıların bulunduğu sayfaya ulaşmak için tıklayınız.