FÜSUN ERDOĞAN'IN RÖPORTAJI

Remzi Kartal Tek Taraflı Eylemsizlik Kararı İçin 11 Ekim'i İşaret Etti

Son günlerde tarşılan PKK'nin eylemsizlik kararı konusunda Remzi Kartal, 11 Ekim Pazar gününü işaret etti ve kararda muhattabın çağrı yapan demokratik güçler olduğunu söyledi.

Şike Davası'nda Aziz Yıldırım ve Tüm Sanıklar Beraat Etti

Şike Davası'nda mahkeme heyeti kararı açıkladı. Aziz Yıldırım ve tüm sanıklar tüm suçlamalardan beraat etti.
BEYZA KURAL HOPA'DA

Yağmur Yağmasında “Sıkıntı Yok”, Bir de Dereler Denize Ulaşsa...

İlçede en çok duyduğumuz iki kelime; “sıkıntı yok”. Yağmurun yağmasında, selde sıkıntı yok; sıkıntı, derelerin denize ulaşmasını engelleyen yollarla, dere yataklarındaki duvarlarla geliyor.

Antalya'da 11 Kişi Tutuklandı, Suçlama Halay Çekmek

Antalya'da 14 ve Diyarbakır, Batman, Manisa Akhisar, Antalya Kemer'de çoğu öğrenci beş kişinin gözaltına alındığı operasyonda bugün 11 kişi tutuklandı.

Zaman Tüneli: 1 Kasım'a Giden Yol

7 Haziran Seçimleri 2002’den beri devam eden AKP hegemonyasının sonu oldu. HDP’nin yüzde 10 barajını geçmesiyle Meclis aritmetiği değişti ve AKP tek başına hükümet kuramadı. Seçmen koalisyon demişti ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP, iktidarı bırakmaya niyetli değildi. Normalde koalisyon sürecinin başlaması gerekiyordu ancak Türkiye “tekrar seçime” gitme sürecini yaşadı. Sonuçta 1 Kasım günü seçimlerin yenilenmesine karar verildi. İki seçim arasında neler yaşandığını, 1 Kasım’a nasıl gidildiğini gün gün görelim. Timeline uygulama: Ceyda Ulukaya

Haberler

Sanal Kütüphane

  Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları

2015 Tekrar Seçimi

 • Seçim Gündemi

  2015 Tekrar Seçimi hakkında haberler; adaylarla röportajlar; seçim gezi izlenimleri; halkın seçim nabzı, video haberler...

Tarihte Bugün

 • 1903
  Kadın hakları mücadelesinin dünyadaki ilk öncülerinden Emmeline Pankhurst, İngiltere'de kadınların kurtuluşu mücadelesini yürütmek üzere "Toplumsal ve Siyasal Kadın Birliği"ni kurdu.

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

 • 2001 - 2015 Raporları

  Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına ulaşabileceğiniz sayfayı görüntülemek için tıklayın.

bianet’ten Özel Dosyalar