ÖSO Cerablus Merkezine Girdi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Müşterek Özel Görev Kuvveti ve koalisyon hava kuvvetleri tarafından Suriye'nin Halep kentine bağlı Cerablus bölgesinde IŞİD’e karşı operasyon başlatıldı. Suriye operasyonu kınadı.

Biden: YPG ve Suriye Kuvvetleri Nehrin Öbür Tarafına Geçmemeli

Türkiye’ye gelen ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Başbakan Binali Yıldırım ile ortak açıklama yaptı.

HDP’den Cerablus Açıklaması: Türkiye Fiilen Suriye Savaşına Girdi

HDP, “Cerablus’un işgali sonrasında bazı çete grupları aracılığıyla Türkiye’nin uzun vadede bu bölgede fiili ve hukuki varlığını garanti altına alma hesapları yanlıştır” açıklamasını yaptı.

Müslim'in Cerablus Yorumuna Erdoğan ve Çavuşoğlu'ndan Yanıt

PYD Eş Başkanı Salih Müslim Cerablus'taki operasyona dair "Türkiye Suriye batağında çok şek kaybedecektir" dedi. Erdoğan'dan "Siz ne olacağınızı hesabını yapın", Çavuşoğlu'ndan "YPG Fırat'ın doğusuna çekilesin" yanıtı geldi.

"Savaş Ortamında Bir Yılda 136 Çocuk Öldü"

Çocuklar İçin Barış Hemen Şimdi Girişimi, 5 Haziran 2015’ten bu yana yaşanan savaş ortamında, en az 136 çocuğun yaşamını kaybettiğini açıkladı.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Tarihte Bugün

  • 1944
    Fransız II. Zırhlı Tümeni Paris'e girdi. Paris'teki Alman askerleri Müttefiklere teslim oldu.

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2016 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına ulaşabileceğiniz sayfayı görüntülemek için tıklayın.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.