Yiğit Aksakoğlu'nun Tutuklanma Sebebi: Delil Yok, Şiddetsiz Eylem Hazırlığı Şüphesi Var

Sivil topum çalışanlarına ve akademisyenlere yönelik operasyonda gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Yiğit Aksakoğlu’nun avukatı Kazan: "FETÖ'cülerin başlattığı operasyonla tutuklandı"
ABDULLAH CÖMERT DAVASI

Abdullah Cömert Davasında Cezası Yarıya İnen Polis Tutuklanmadı

Gezi direnişinde Abdullah Cömert’in ölümüne sebep olan polis Ahmet Kuş’a 6 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası verildi. Yargıtay bozmadan önce ceza, 13 yıl 4 aydı. Sanık polis tutuklanmadı.

Erkekler Ekim’de 20 Kadın Öldürdü

Erkekler, Ekim’de en az 20 kadını ve iki çocuğu öldürdü. Kadınlardan yüzde 20’si barışma teklini reddettikleri için öldürüldü. Cinayetlerin yüzde 75'i evde işlendi. Öldürülen kadınlardan biri Suriyeli, biri de Özbekistanlıydı.

Gazeteci Berat Günçıkan Çiçeklerle Uğurlandı

Arkadaşımız, meslektaşımız gazeteci ve kadın hakları savunucusu Berat Günçıkan'ı son yolculuğuna uğurladık.

Dünya Çocuk Hakları Günü'nde Türkiye'de 893 Bin Çocuk Çalışıyor

Çocuk Haklarına Dair Sözleşme'nin kabulünün 29. yılında dünyada her gün 15 bin çocuk önlenebilir hastalıklardan ölüyor, 155 milyon çocuk yetersiz besleniyor, her beş çocuktan biri okula gidemiyor.

52 Erkek 52 Hafta

Haberler

Bugünün Yazarları

  • Fikret İlkiz Cambaza Bak ve Kanun Teklifleri
    Görevi insan sağlığı ve yaşamı olan tabiplerin görevleri başında saldırıya uğradıklarında ...

Tarihte Bugün

  • 2001
    Afganistan Celalabad'da silahlı kişilerce kaçırılan dört gazeteci öldürüldü. İtalyan kadın muhabir Maria Grazia Cutuli, İspanyol muhabir Julio Fuentes, Avustralyalı kameraman Harry

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2018 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.