HÜSEYİN ŞENGÜL YAZDI

Yoldaş Pançuni

Acıları acımdır, katledilenlerin önünde saygıyla eğiliyor, katledenleri lanetliyorum!
100LEŞME / VECDİ ERBAY

Behçet’in İçinde Yaşayan Aram

Aram Haçikyan, korkunun mutsuz ettiği Ermenilerden sadece biri. Tehcirden, soykırımdan, yurtsuzluktan kurtulmuş olsa da, korkunun mutsuz ettiği bir ruhla, Behçet Şayan adıyla yaşadı yıllarca.
YAHYA M. MADRA YAZDI

Ekonominin Demokratikleştirilmesi Olarak Yeni Yaşamın İnşası

“Ekonomiyi demokratikleştirme”den kastedilen, “toplumla beraber, eşitlikçi, paylaşımcı, cinsiyet eşitlikçi, ekolojik” bir iktisadiyatın, sağlıklı ve güvenceli bir yeni yaşamın unsuru olarak yeniden inşasıdır.

Sinop’ta Nükleer Karşıtı Miting

Çernobil felaketinin yıldönümünde nükleer santral yapılmak istenen Sinop’ta düzenlenen binlerce kişinin katıldığı mitingde Sinoplular nükleer santral istemediklerini dile getirdi.

1 Mayıs için Taksim Çağrısı

1 Mayıs 2015 Tertip Komitesi hükümetin Taksim'i 1 Mayıs'ta kapatmak istemesinin yasadışı olduğunu vurguladı, uluslararası mahkeme kararlarını hatırlattı.

Haberler

Bugünün Yazarları

Bugün En Çok Okunanlar

Tarihte Bugün

 • 2001
  Yunanistan'da İşçi Sendikaları Konfederasyonu (GSEE) ve Memurlar Sendikası (ADEDİ) greve gitti. Hayat durdu; devlet daireleri, fabrikalar, bankalar, okullar kapandı. Gemi, tren,

100leşme

 • 100leşme dizisinde bu topraklarda yaşayanlar Ermeni Soykırımı'nı anlatıyor.

1915'te Bugün

 • Tarihte Bugün: 1915'te Ne Oldu?

  Hrant Dink Vakfı, 1915 Ermeni Soykırımı'nın 100. yılında, "1915'te Bugün" twitter hesabından gün gün soykırımda yaşananlar anlatıyor. bianet de gün gün tweet'leri yayınlıyor

Gezi Direnişi

 • Zaman Tüneliyle Gezi Direnişi

  27 Mayıs 2013'ten bu yana bianet'te yer alan haber, fotoğraf ve videoları zaman tünelinde bir araya getirdik. Kronoloji Mart 2014'te sonlanıyor ancak biliyoruz ki bu daha başlangıç

CUMARTESİ ANNELERİ

 • Cumartesi Anneleri/İnsanları 19 Yaşında

  Cumartesi Anneleri / İnsanları 27 Mayıs 1995'ten günümüze her hafta Galatasaray Lisesi önünde oturma eylemi yapıyor. bianet "uzun mücadele"nin çetelesini yayınlıyor.

Medya Gözlem Raporları

 • 2001 - 2014 Raporları

  Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına ulaşabileceğiniz sayfayı görüntülemek için tıklayın.

bianet’ten Özel Dosyalar

Şiddet, Taciz, Tecavüz Çetelesi

Hukuk Gündemi

Sesli Hrant Dink Yazıları

 • Tıklayın, Dinleyin

  Tililili projesi için sanatçılar ve gazeteciler tarafından seslendirilen 19 Hrant Dink yazısı bianet'te. Sesli yazıların bulunduğu sayfaya ulaşmak için tıklayınız.