Meclis 1 Ekim'de Açılacak

TBMM'nin 26. dönem ikinci yasama yılı çalışmaları, 1 Ekim Cumartesi günü başlayacak. ilk olarak tezkere görüşülecek.

Savaş Uçakları Ankara Dışına Çıkarılıyor

Milli Savunma Bakanı Işık, "Başkent Ankara'da ne tank ne savaş uçağı ne de helikopter göreceğiz. Hava harp araçlarımızı olması gerektiği gibi Başkent dışında konuşlandırıyoruz." dedi.

BM Yardım Tırları İdlib'e Hareket Etti

BM'nin Suriye’de insani yardım faaliyetini durdurduğunu açıklamasının ardından Hatay'da bekletilen TIR'ların İdlib'e doğru yola çıktığı açıklandı.

Antep Saldırısında Yaralanan Bir Çocuk Daha Öldü

Antep’te kına gecesine yapılan bombalı saldırıda 13 yaşındaki bir çocuğun daha hayatını kaybetmesiyle ölü sayısı 57'ye çıktı.

Yedi Eğitim Sen'li Öğretmen Tutuklandı

Diyarbakır’da 21 Eylül’de ev baskınlarıyla gözaltına alınan 24 Eğitim Sen’li öğretmenden yedisi tutuklandı.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Tarihte Bugün

  • 2007
    ABD’nin otomobil tekeli General Motors fabrikalarında çalışan Birleşik Otomotiv İşçileri Sendikası’na üye 73 bin işçi, şirket yönetimiyle 10 gün süren müzakerenin

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2016 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına ulaşabileceğiniz sayfayı görüntülemek için tıklayın.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.