DOĞAN KESKİN'İN YORUMU

Bedelli Askerlik Kıdem Tazminatına Hak Kazandırmaz mı?

Muvazzaf askerlik nedeniyle istifa eden işçi eğer bir yıl ve daha fazla hizmeti varsa kıdem tazminatına hak kazanır. Bunun bedelli olup olmaması sonucu değiştirmez.
ŞANVER İSMAİLOĞLU YAZDI

Ölen Burdur Gölü mü Sadece?

Bakanlığın Burdur gölü için birkaç yıl önce açıkladığı acil eylem planı bir işe yaramadı. Yaklaşık kırk yıldır su kaybeden göle önlem almak için geç kalındığını dikkuyruk ördek ve gölün endemik balık türü Aphanius Burduricus da biliyor artık!
BEYZA KURAL CUMARTESİ ANNELERiYLE

Beşinci Haftada Galatasaray’a Getirilen Karanfiller Gözaltında

700. haftadan itibaren polis saldırısı ve yasağını karşılandığı Galatasaray Meydanı'nda 704. haftada iki kayıp yakını Hanım Tosun ve Hanife Yıldız'ın attığı karanfilleri polis topladı.
ÇALIŞTAY NOTLARI

CİSST ve bianet'in Gündemi Hapishanelerde İfade Özgürlüğü

CİSST ile bianet'in ortaklaşa düzenlediği "Hapishanede İfade Özgürlüğü Çalıştayı"na Hilal Başak Demirbaş, Nadire Mater, Gamze Yentür, Sieda Öz ve Berivan E. Korkut konuşmacı olarak katıldı.

İşçi Eylemleri ve Türkiye'nin İş Cinayetleri Karnesi

3. Havalimanı işçileri çalışma koşullarının iyileştirilmesi, maaşların ödenmesi gibi taleplerini dile getirirken iş cinayetlerinin engellenmesini istedi. Türkiye’de 2018 yılının ilk sekiz ayında en az 1.290 işçi yaşamını yitirdi.

52 Erkek 52 Hafta

Haberler

Bugünün Yazarları

Bugün En Çok Okunanlar

Seçim 2018

  • 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimi haberleri.

Tarihte Bugün

  • 1969
    Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) öğrencisi Taylan Özgür İstanbul'da polis kurşunuyla öldürüldü. Aynı gün öğrenci lideri Deniz Gezmiş tutuklandı.

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2018 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.