bianet ve TGS Toplu İş Sözleşmesi İmzaladı

İlk defa bir haber sitesinde imzalanan TİS ile çalışanların özlük hakları, editoryel bağımsızlık, toplumsal cinsiyet eşitliği garanti altına alındı. TİS'te kreş yardımının yanı sıra, evinde hayvanlarla yaşayan sendika üyelerine yardım da yer aldı.
AVUKAT ATAKTÜRK-SEVİMLİ YORUMLADI

Askerle İlgili İki Tasarı: Dokunulmazlık ve Şikayet Komisyonu

Hakikat Adalet Hafıza Merkezi'nden avukat Emel Ataktürk Sevimli Meclis'te tartışılan "Kolluk Gözetim Komisyonu" ve basında haber olan "Askere Dokunulmazlık" yasa tasarılarını bianet için değerlendirdi.

39 Yıllık Sorunun Peşinde: 1 Mayıs 1977'de Kimler Hayatını Kaybetti?

1 Mayıs 1977'de hayatını kaybedenlerin isimleri 40. yıla yaklaşırken değişik şekillerde ve sayılarla yer alıyor. Bu konuda çalışma yapan DİSK Basın Yayın Müdürü Fahrettin Engin Erdoğan ile konuştuk.

Nusaybin ve Şırnak Merkezde 1,5 Aydır “Hayat Durdu”

İHD’den Kuzu ve TTB’den Gökalp, sokağa çıkma yasağının 1,5 aydır sürdüğü Şırnak merkez ve Nusaybin ilçelerinde sağlık hizmeti başta olmak üzere hizmetin ve bilgi akışının aksadığını anlattılar.

Yüksekova’da Operasyonlar Bitti, Sokağa Çıkma Yasağı Sürüyor

Yüksekova Haber muhabiri Ömer Oğuz, bir buçuk aydır sokağa çıkma yasağının devam ettiği Yüksekova’da son durumu aktardı.

Haberler

Sanal Kütüphane

  Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları

Tahir Elçi'nin Sözleri Unutulmasın

 • “Çatışma, Operasyon İstemiyoruz”

  Tahir Elçi'ye “Barış Elçi’si” diye seslenilirdi; tüm insanlık için olduğu gibi Dört Ayaklı Minare için de barış ve çatışmasızlık istediği basın açıklamasının ardından vuruldu. Tahir Elçi'nin sözleri ve onun hakkında yazılanlar.

Tarihte Bugün

 • 1945
  Sovyet tankları Berlin'e girdi. Sovyet askerleri şansölyelik binasının kapılarını zorlarken, Nazi lider Adolf Hitler, tabancayla intihar etti. 

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

 • 2001 - 2016 Raporları

  Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına ulaşabileceğiniz sayfayı görüntülemek için tıklayın.

bianet’ten Özel Dosyalar

 • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.