Twitter'da Sansür Dönemi Başladı

Twitter, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve kimi hükümet yetkililerinin ses kayıtlarının duyurulduğu "Haramzadeler333" ve "Başçalan" hesaplarını "gizledi".

Bugün Paskalya Yortusu

2014 yılı için Katolikler ve Ortodokslar için Paskalya Bayramı tarihi 20 Nisan 2014; uzun bir aradan sonra ilk kez aynı tarihte Paskalya yortusu kutlanıyor.

Geleceğin İnşasında Çocuk Kongresi

İstanbul Üniversitesi'nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 21-22 Nisan tarihlerinde "Geleceğin İnşasında Çocuk Kongresi” düzenleniyor.
İSTANBUL FİLM FESTİVALİ

Altın Lale ''Ben O Değilim''in

33. İstanbul Film Festivali'nde Altın Lale Tayfun Pirselimoğlu'nun yönettiği "Ben O Değilim", Uluslararası Yarışma Ödülü ise Eskil Vogt'un "Körlük" filmine verildi.
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Üniversiteli Sadece Eylem Zamanı “Güvenli”

Kocaeli Üniversitesi'nde bir öğrencinin kampüse silah ve bıçak sokarak eski sevgilisini yaralamasına tepkiler sürüyor. Rektör olayda güvenlik zaafı bulunmadığını söylerken, öğrenciler güvenliğin sadece eylemlere karşı olduğunu düşünüyor.

Haberler

Bugün En Çok Okunanlar

2014 Seçim Videoraması

 • Yurttaşlar Konuşuyor

  bianet seçmenlerin yerel seçim nabzını yerelden tutuyor. Türkiye'nin farklı kentlerinden vatandaşlar fikirlerini söylüyor.

İl İl Yerel Seçim Analizi

 • 2014 Yerel Seçimleri

  2014 yerel yönetim seçimlerine giderken her il ve ilçe nasıl bir oy dağılımıyla seçime giriyor.

Tarihte Bugün

 • 2006
  Han-Myeong-Sook Güney Kore'nin ilk kadın başbakanı olarak göreve başladı. ...

Medya Gözlem Raporları

 • 2001-2013 Raporları

  Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına ulaşabileceğiniz sayfayı görüntülemek için tıklayın.

bianet’ten Özel Dosyalar

Şiddet, Taciz, Tecavüz Çetelesi

Hukuk Gündemi

Sesli Hrant Dink Yazıları

 • Tıklayın, Dinleyin

  Tililili projesi için sanatçılar ve gazeteciler tarafından seslendirilen 19 Hrant Dink yazısı bianet'te. Sesli yazıların bulunduğu sayfaya ulaşmak için tıklayınız.