Demirtaş: TRT’nin Mikrofonu Bile Kamunun

Cumhurbaşkanı adayı Demirtaş, TRT Genel Müdürü Şahin’in “Bir daha böyle konuşursa yayını keserim” minvalindeki sözlerine cevap verdi: “Senin beni tehdit edebilecek ne yetkin ne de kapasiten var.”

Moda Gezi Bostanı’nda Otopark Nöbeti

İBB’nin açık otopark izni verdiği Moda Gezi Bostanı’nı içeren ve afet toplanma alanı olan yeşil alana gelen dozerler çevredekilerin tepkisi sonrası geri çekildi. Caferağa Dayanışması nöbet başlattı.

Konya Zaten Kurumuştu!

Uzmanlar, her yıl yer altı suyunun 3 metre azaldığı Konya havzasında hidrolojik kuraklığın ciddi olduğunu söylüyor. WWF'ye göre 50 yılda bölgedeki sulak alanların zaten yüzde 65’i kurudu.

Gazze'de En Az On Gazeteci Öldürüldü

Gazze'de son bir ayda en az 10 gazeteci hayatını kaybetti. İsrail ordusu Filistinli gazetecilerin cep telefonlarına "uzakta durmaları, yoksa güvenliklerinden sorumlu olmayacaklarına" dair altı mesaj gönderdi.

İsrail Ölen Çocukların İsimlerini Sansürledi

İsrail hak örgütü B'Tselem, Gazze’de öldürülen çocuklardan bazılarının isimlerinin okunduğu bir video hazırladı. İsrail televizyonu ise videoyu “siyaseten tartışmalı” buldu, yayınlamadı. Örgüt de videoyu internetten yayınladı.

Haberler

Bugünün Yazarları

Bugün En Çok Okunanlar

Tarihte Bugün

 • 1932
  Türkiye Güzeli Keriman Halis Belçika'da Dünya Güzellik Kraliçesi seçildi.

Gezi Direnişi

 • Zaman Tüneliyle Gezi Direnişi

  27 Mayıs 2013'ten bu yana bianet'te yer alan haber, fotoğraf ve videoları zaman tünelinde bir araya getirdik. Kronoloji Mart 2014'te sonlanıyor ancak biliyoruz ki bu daha başlangıç

CUMARTESİ ANNELERİ

 • Cumartesi Anneleri/İnsanları 19 Yaşında

  Cumartesi Anneleri / İnsanları 27 Mayıs 1995'ten günümüze her hafta Galatasaray Lisesi önünde oturma eylemi yapıyor. bianet "uzun mücadele"nin çetelesini yayınlıyor.

Medya Gözlem Raporları

 • 2001-2013 Raporları

  Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına ulaşabileceğiniz sayfayı görüntülemek için tıklayın.

bianet’ten Özel Dosyalar

Şiddet, Taciz, Tecavüz Çetelesi

Hukuk Gündemi

Sesli Hrant Dink Yazıları

 • Tıklayın, Dinleyin

  Tililili projesi için sanatçılar ve gazeteciler tarafından seslendirilen 19 Hrant Dink yazısı bianet'te. Sesli yazıların bulunduğu sayfaya ulaşmak için tıklayınız.