65. Hükümet'te Kim Kimdir?

Binali Yıldırım başkanlığında kurulan 65. Hükümet'te bir kadın, 26 erkek üye bulunuyor. Yeni kabinede sekiz değişiklik var.

Sosyalist Partiler Dokunulmazlıkların Kaldırılmasına Ne Diyor?

Devrimci İşçi Partisi, Devrimci Sosyalist İşçi Partisi, Emek Partisi, Ezilenlerin Sosyalist Partisi, Komünist Parti, Özgürlük ve Dayanışma Partisi, Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi, Türkiye Komünist Hareketi ve Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi siyasi atmosferi yorumladı.

Gülseren Onanç: Hayır Veren 112 CHP'li Anayasa Mahkemesi'ne Gitmeli

CHP’nin eski Genel Başkan Yardımcılarından Gülseren Onanç, milletvekili dokunulmazlığının kaldırılmasına baştan hayır denmesi gerektiğini söylüyor. Onanç'a göre oylamada hayır veren CHP'liler AYM'ye başvurmalı.
JESCA NANKABIRWA CİNAYETİ

"Niye Tasarlayarak Öldürsün, Sevgilisi Değil Sonuçta" Dedi, Ceza İndirimi Aldı

Jesca Nankabirwa’yı camdan atarak öldüren E.D.'ye iyi hal indirimiyle 25 yıl hapis cezası verildi. Sanık yakınları kadın avukatların ve aktivistlerin üzerine yürüdü.

Bursa'da Termik Santralin ÇED Kararına İptal

Bursa’da şehir merkezinde kurulmak istenen kömürlü termik santral projesinin "ÇED olumlu” kararı iptal edildi. Santrale karşı her kesimden örgüt bir araya gelerek mücadele ediyor.

Haberler

Sanal Kütüphane

  Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları

Tahir Elçi'nin Sözleri Unutulmasın

 • “Çatışma, Operasyon İstemiyoruz”

  Tahir Elçi'ye “Barış Elçi’si” diye seslenilirdi; tüm insanlık için olduğu gibi Dört Ayaklı Minare için de barış ve çatışmasızlık istediği basın açıklamasının ardından vuruldu. Tahir Elçi'nin sözleri ve onun hakkında yazılanlar.

Tarihte Bugün

 • 1943
  Polonya'daki Auschwitz Nazi toplama kampında "Ölüm Meleği" adıyla anılan doktor Josef Mengele göreve başladı. Mengele tutuklular üzerinde yaptığı korkunç deneylerle biliniyordu. 

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

 • 2001 - 2016 Raporları

  Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına ulaşabileceğiniz sayfayı görüntülemek için tıklayın.

bianet’ten Özel Dosyalar

 • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.