IRMAK ZİLELİ SEÇTİ

Üç Kitap: Çocuk Sormaktan Vazgeçmesin Diye

Yazar Irmak Zileli’den çocuk kitapları önerileri istedik. Felsefenin yetişkin işi olmadığını vurgulayan Zileli Galeano’dan, Lionni’den ve Silverstein’dan üç kitabı yazdı.
ELİF AKGÜL ERİVAN'DA

"Türkiye İyileşebilmek İçin Ermeni Soykırımını Tanımalı"

Ermeni Soykırımı'nın 99. yılında bianet'e konuşan Ermeni Soykırımı Müzesi Direktörü Dr. Hayk Demoyan “Türkiye, kendi halkı için, demokratikleşmek için Ermeni Soykırımı'nı tanımalıdır” dedi.
TARLABAŞI TOPLUM MERKEZİ

Çocukların 23 Nisan’ı Video'da

Tarlabaşı Toplum Merkezi’nden beş çocuk 23 Nisan üzerine birbiriyle söyleşti.
23 NİSAN

Hataylı Çocuklar Balon İstiyor, Bir de Justin Bieber

Dom Kadınlar Birliği Derneği Hatay’da çocuklara 23 Nisan dileklerini sordu. Yanıtlar çocukların dünyasının güzelliğini gösterdiği kadar yaşamlarındaki eksikleri de gösteriyordu.
EFE KEREM SÖZERİ YAZDI

Belçika'nın Kongo'da Yaptıkları Ermeni Soykırımını Affettirir mi?

Milli reflekslerimizin daha çok sevdiği bir soru da sorulabilir: Ermenistan'ın 1992'de Hocalı'da katlettiği Azeriler 1915'te bizim katlettiğimiz Ermenileri unutturabilir mi?

Haberler

Bugünün Yazarları

Bugün En Çok Okunanlar

2014 Seçim Videoraması

 • Yurttaşlar Konuşuyor

  bianet seçmenlerin yerel seçim nabzını yerelden tutuyor. Türkiye'nin farklı kentlerinden vatandaşlar fikirlerini söylüyor.

İl İl Yerel Seçim Analizi

 • 2014 Yerel Seçimleri

  2014 yerel yönetim seçimlerine giderken her il ve ilçe nasıl bir oy dağılımıyla seçime giriyor.

Tarihte Bugün

 • 1962
  Ankara'da Metin Erksan'ın yönettiği, senaryosu Fakir Baykurt'un romanı "Yılanların Öcü" üzerine yazılmış olan filmin gösterildiği sinemada olaylar çıktı. Bir grup, film ...

Medya Gözlem Raporları

 • 2001-2013 Raporları

  Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına ulaşabileceğiniz sayfayı görüntülemek için tıklayın.

bianet’ten Özel Dosyalar

Şiddet, Taciz, Tecavüz Çetelesi

Hukuk Gündemi

Sesli Hrant Dink Yazıları

 • Tıklayın, Dinleyin

  Tililili projesi için sanatçılar ve gazeteciler tarafından seslendirilen 19 Hrant Dink yazısı bianet'te. Sesli yazıların bulunduğu sayfaya ulaşmak için tıklayınız.