İmralı Heyeti: Demokratik Müzakere Koşulları Hayata Geçirilmeli

İmralı Heyeti Abdullah Öcalan ve diğer mahpusların her türlü ziyaretçi, yazılı haberleşme ve telefon görüşmeleri haklarının OHAL süresince yasaklandığını açıkladı, bunu "ağırlaştırılmış tecrit içinde yeni bir ağırlaştırılmış tecrit kararı" diye nitelendirdi.

Erdoğan: Şu Ana Kadar 125'i General 5 Bin 863 Kişi Tutuklandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz darbe girişiminin ardından şu ana kadar gözaltına alınanların sayısının 13 bin 165 kişi olduğunu söyledi. Bu kişilerin 8 bin 838'i asker, 2 bin 101'i hâkim savcı, 1485'i polis, 52'si mülki idari amir, 689'u sivil.

Milli Eğitim Bakanı: 20 Binden Fazla Öğretmen Alınacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz açığa alınan öğretmen sayısına ek olarak özel okullar devlete geçtikten sonra doğan ihtiyaç kadar öğretmen alınacağını açıkladı.
TOLGA ŞİRİN YAZDI

OHAL İle İlgili Bazı Tamamlayıcı Bilgiler

OHAL nedir? OHAL ilanı kararı denetlenebilir mi? OHAL ilanı nasıl denetlenir? OHAL tedbirleri nasıl denetlenir? OHAL kanun hükmünde kararnameleri denetlenebilir mi? Ölüm cezası geri getirilebilir mi?

Darbe Girişiminden Tutuklu Yarbay İntihar Etti

Darbe girişiminde bulunduğu gerekçesiyle tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne sevk edilen yarbay İsmail Çakmak’ın cezaevinde intihar etti.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Tarihte Bugün

  • 2012
    Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi eski hükümette Su Kaynakları ve Sulamadan sorumlu Bakan olarak görev yapan Haşim Kandil'i başbakan olarak atadı.

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2016 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına ulaşabileceğiniz sayfayı görüntülemek için tıklayın.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.