1 Mayıs 1977'de Hayatını Kaybeden 41 Kişi

1 Mayıs 1977’de hayatını kaybedenlerin ulaşabildiğimiz hikayelerini yayınlıyoruz.

Budak: İçki Yasağı "Hayır" Diyen Antalya'ya Ceza

CHP'li Budak, Antalya'da tüm açık alanlarda alkol tüketiminin yasaklanmasının, başka illerde başlatılan alkollü içecek yasağını Türkiye geneline yaygınlaştırma adımlarının bir parçası olduğunu belirtti.

1 Mayıs 1977'de Hayatını Kaybedenler Anıldı

78liler Girişimi, Askeri Darbelerin Asker Muhalifleri Derneği, Emekçi Hareket Partisi, Halkların Demokratik Partisi, Karşı Sanat Çalışmaları, Yeşil ve Sol Parti, 1 Mayıs 1977'de hayatını kaybedenleri andı.
İŞSİZ GAZETECİLERDEN / SARMAŞIK DERNEĞİ-1

Sarmaşık Derneği Kapatıldı; Mağdurlar Ne Durumda?

Sarmaşık Derneği 22 Kasım 2016'da 677 sayılı KHK ile kapatılınca yaklaşık 32 bin insan yardımlardan mahrum bırakılmış oldu.

Demokrasi İçin Birlik'ten "Kirli Sandık" Raporu

Demokrasi İçin Birlik, anayasa referandumundaki sürecine dair yayımladığı raporda "Bu referandum sonuçları iptal edilmezse, “Kirli Sandık”ın gölgesi, bundan böyle yapılacak bütün seçimlerin üzerine düşecek" dedi.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları

Tarihte Bugün

  • 1994
    Eski ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA) görevlisi Aldrich Ames ABD sırlarını Sovyetler Birliği’ne ve daha sonra da Rusya’ya verdiğini itiraf etti.

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2017 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.