BİRLEŞİK METAL-İŞ'TEN AÇIKLAMA

"Grev Hakkımızı Gasp Edenlerle Aynı Masaya Oturmayacağız"

Bakanlar Kurulu'nun erteleme kararına Birleşik Metal-İş'ten yanıt geldi: "Grev hakkını gasbeden bir hükümetin belirleyeceği hiçbir arabulucuyla ve işçilerin hak mücadelesine saygı göstermeyi öğrenemeyen sermaye örgütüyle bu süreçte aynı masaya oturmayacağız."

“Lice Davası Asıl Şimdi Başlıyor”

Yargılaması durdurulan Lice davası, HSYK’nın kararıyla kaldığı yerden devam edecek. Avukat Muratakan, davanın asıl şimdi görülmeye başlanacağını söyledi.
MERAL DANIŞ BEŞTAŞ DEĞERLENDİRDİ

AKP'nin Başkanlık Modeli Önerileri Neler?

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Beştaş, AKP’nin Meclis Anayasa Uzlaşma Komisyonu'na sunduğu başkanlık modeli önerilerini bianet’e değerlendirdi.

9 Soruda Kısırkaya Barınağı

Yeryüzüne Özgürlük Derneği’nden Burak Özgüner, İstanbul Kısırkaya'da inşa edilen binlerce hayvan kapasiteli barınağa yönelik tepkileri anlattı.

414 Gün Sonra Yeniden Oda TV Davası: Bazı Dosyalar Virüsle Gönderildi

414 gün sonra yeniden görülmeye başlanan aralarında çok sayıda gazetecinin bulunduğu 13 sanıklı Oda TV davasında bilirkişi Ersöz bazı dosyaların virüsle bilgisayarlara gönderildiği ve tarihlerle oynandığını söyledi.

Haberler

Bugünün Yazarları

 • Seyfi Öngider SYRIZA Başardı, HDP de Başarabilir
  Ana gövdesini Kürt hareketi oluştururken solun çeşitli kesimlerini de içeren bir ...
 • Tuğçe Erçetin En İyi Biz Biliriz
  Ötekileştirmenin sürecini tek tek inşa ederken üç maymun oynayarak çatlakları sıklaştırmışız; ...
 • Füsun Erdoğan Rastgele...
  HDP seçimlere parti olarak katılarak seçim barajını yıkmak istiyor. Bundan daha ...

Tarihte Bugün

 • 2002
  İsrail yönetimi,intihar saldırılarını ileri sürerek Kudüs ve çevresine güvenlik duvarı örme kararı aldı. Plana göre, Batı Şeria'daki Filistinlilerin Kudüs'e,Doğu Kudüs'te yaşayanların

Gezi Direnişi

 • Zaman Tüneliyle Gezi Direnişi

  27 Mayıs 2013'ten bu yana bianet'te yer alan haber, fotoğraf ve videoları zaman tünelinde bir araya getirdik. Kronoloji Mart 2014'te sonlanıyor ancak biliyoruz ki bu daha başlangıç

CUMARTESİ ANNELERİ

 • Cumartesi Anneleri/İnsanları 19 Yaşında

  Cumartesi Anneleri / İnsanları 27 Mayıs 1995'ten günümüze her hafta Galatasaray Lisesi önünde oturma eylemi yapıyor. bianet "uzun mücadele"nin çetelesini yayınlıyor.

Medya Gözlem Raporları

 • 2001 - 2014 Raporları

  Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına ulaşabileceğiniz sayfayı görüntülemek için tıklayın.

bianet’ten Özel Dosyalar

Şiddet, Taciz, Tecavüz Çetelesi

Hukuk Gündemi

Sesli Hrant Dink Yazıları

 • Tıklayın, Dinleyin

  Tililili projesi için sanatçılar ve gazeteciler tarafından seslendirilen 19 Hrant Dink yazısı bianet'te. Sesli yazıların bulunduğu sayfaya ulaşmak için tıklayınız.