HUKUK GÜNDEMİ / FİKRET İLKİZ'DEN

Anayasa Ne İşe Yarar?

Enis Berberoğlu’nun durumuyla ilgili yaşadığımız gerçek şudur; bu aşamada işe yaramayan Anayasa, ceza hukukunu ve adaletin vicdanını kurtaramamıştır.

71. Locarno'ya Türkiye'den Filmler

Türkçe adıyla Nebula, festivalin Cineasti del Presente (Günümüz Sinemacıları) yarışmasında şansını denerken, Gulyabani Signs of Life (Yaşam Emareleri) bölümünde, Sibel ise Uluslararası Yarışmada yer alıyor.

Berat Albayrak: Piyasalarla Kavga Etmeyeceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, yürütecekleri çalışmalarla, Yabancı yatırımcılar için Türkiye bir daha hiç bu kadar cazip olmayacağını söyledi.

Anıtkabir’de Atatürk’e Hakarete Tutuklama

Anıtkabir’de bir arkadaşına göndermek üzere çektiği videoda Atatürk’e hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan 23 yaşındaki kadın 5816 Sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanuna muhalefet suçlamasıyla tutuklandı.

Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı Yapıldı

Kanlıca'dan başlayıp Kuruçeşme Parkı'nda son bulan 6,5 kilometrelik parkurda kadınlarda Hilal Zeyneb Saraç, erkeklerde Doğukan Ulaç genel klasmanda birinci oldular.

52 Erkek 52 Hafta

Haberler

Bugünün Yazarları

 • Fikret İlkiz Anayasa Ne İşe Yarar?
  Enis Berberoğlu’nun durumuyla ilgili yaşadığımız gerçek şudur; bu aşamada işe yaramayan ...

Bugün En Çok Okunanlar

Seçim 2018

 • 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimi haberleri.

Tarihte Bugün

 • 2012
  Irak'ta 18 kentte eş zamanlı düzenlenen 27 bombalı ve silahlı saldırıda 116 kişi öldü, yaklaşık 300 kişi yaralandı

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

 • 2001 - 2018 Raporları

  Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

 • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.