BİA MEDYA GÖZLEM EKİM-KASIM-ARALIK 2017

İsim İsim Hapis Gazeteciler

1 Ocak 2018'e 122 gazeteci ve medya çalışanı hapiste girdi; 122 mahpus: 66’sı sanık, 21’i hükümlü, 4’ü mahkum, 31’i şüpheli. “FETÖ davaları”nda 79 gazeteci, PKK davalarında 28 gazeteci hapiste.
BİA MEDYA GÖZLEM EKİM-KASIM-ARALIK 2017

520 Gazeteciye 237 Ağırlaştırılmış Müebbet, 3,672 Yıl Hapis Tehdidi

122 gazeteci hapis. 36 site haber ve yazısına, sekiz karikatüre, altı kitap, üç gazeteye sansür uygulandı. "Hakaret"ten 39 gazeteci sanık. Saldırılar artıyor, tehditler yaygınlaşıyor, 46 gazeteci işsiz kaldı.

Büyükada Rum Yetimhanesi 12 Kültürel Miras Alanı Arasına Girdi

Dünyanın ikinci en büyük ahşap yapısı kabul edilen Büyükada'daki Rum Yetimhanesi Europa Nostra ile Avrupa Yatırım Bankası Enstitüsü tarafından "Avrupa'nın Tehlike Altındaki 12 Kültürel Mirası" alanı arasına girdi.

Enis Berberoğlu Tahliye Edilmedi

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi’nde görülen duruşmaya kelepçeli götürülmeyi kabul etmeyen Enis Berberoğlu, salona götürülmedi. Mahkeme, Berberoğlu'nun tutukluluğunun devamına karar verdi.

Canan Kaftancıoğlu'ndan Erdoğan'a Yanıt: Korkunun Ecele Faydası Yok

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, kendisini hedef gösteren Erdoğan'a yanıt verdi: "Doğrudan şahsımı hedef almış olması benim açımdan çok memnuniyet verici olup, kendisine çok teşekkür ederim".

52 Hafta 52 Erkek

Haberler

Bugünün Yazarları

Bugün En Çok Okunanlar

Tarihte Bugün

  • 1928
    Doktor Şefik Hüsnü Değmer ve arkadaşlarının Türkiye Komünist Partisi davası başladı.

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2017 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.