Londra'da Yokoluş İsyanı: 5 köprü trafiğe kapatıldı

Kendilerini Extinction Rebellion yani Yokoluş İsyanı olarak tanımlayan Britanyalı grup, İngiltere hükumetinin fosil yakıtları azaltması için eylem yaptı. 6 binden fazla gösterici Londra'nın merkezindeki beş köprüyü trafiğe kapattı.

Gözaltındaki Mater, Güzel ve Cıvır Serbest, Aksakoğlu'na Tutuklama

Sivil toplum çalışanı ve akademisyenlere yönelik operasyonlarda gözaltına alınan Çiğdem Mater, Ayşegül Güzel ve Yusuf Cıvır serbest bırakılırken, sivil toplum uzmanı Yiğit Aksakoğlu tutuklandı.

Yiğit Ekmekçi ve Hakan Altınay Serbest Bırakıldı

Sivil toplum çalışanları ve akademisyenlere yönelik operasyonlarda gözaltına alınan Yiğit Ekmekçi ve Hakan Altınay serbest bırakıldı. RSF'den Erol Önderoğlu gözaltılara ilişkin açıklama yaptı.

“13 Gözaltı”ya Tepki Yağıyor

Sivil toplum çalışanı ve akademisyenlerin gözaltına alınmasına yönelik tepkiler devam ediyor: "Gözaltılar hukuka aykırı"

Tutuklu 3. Havalimanı İşçileriyle Dayanışma Etkinliği

Tutuklu 3. Havalimanı işçileriyle dayanışmak için, 26 Kasım'da Caferağa Spor Salonu’nda, etkinlik düzenleniyor.

52 Erkek 52 Hafta

Haberler

Tarihte Bugün

  • 1928
    Walt Disney'in  Buharlı Gemi (Steamboat Willy) adlı ilk sesli senkronize Mickey Mouse filmi, gösterime girdi.

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2018 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.