Beşiktaş’ın 115 Yıllık Tarihinde Bir İlk

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’in atılan bir cisimle yaralandığı ve hakem kararıyla tatil edilen Fenerbahçe-Beşiktaş maçının “kaldığı yerden devamı”na ilişkin TFF kararına karşı Beşiktaş yönetimi “maça çıkmama” kararı aldı. Karar, Beşiktaş’ın 115 yıllık tarihinde bir ilk oldu.

Yurt Dışında Oy Verme Dönemi Belli Oldu

Yurt Dışı Seçmen Kütüğü, 2 Mayıs TSİ 08.00'de www.ysk.gov.tr adresinde ilan edilecek, 12 Mayıs'ta ilan sona erdirilecek. Yurt dışında oy verme işlemi 7 Haziran'da başlıyor. Gümrük kapılarında 24 Haziran'da, yurt dışı sandıklarında 19 Haziran'a kadar oy kullanılabilecek.

Lice ve Kulp’ta Operasyon ve Sokağa Çıkma Yasağı

Diyarbakır’ın Lice ve Kulp ilçelerindeki 69 köy ve mezrada sokağa çıkmak yasaklandı; Valilik, operasyon yapılacağını duyurdu.

Seçmen Kütükleri 2 Mayıs'ta İlan Ediliyor

Yurt İçi Seçmen Kütüğü askı listeleri 2 Mayıs saat 08.00'de askıya çıkacak, 12 Mayıs saat 17.00'de askıdan indirilecek.
SEZGİN TÜZÜN YAZDI

Baskın Seçim ve Turları

24 Haziran cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin cumhurbaşkanı adaylarıyla bağımsız adaylar, öncelikle seçimi ikinci turuna kalmak için yarışırken, seçime katılım oranını da en üst düzeye doğru tırmandıracaklardır. Bu da, iki önemli sonucun ortaya çıkmasına kaynaklık edecektir.

52 Erkek 52 Hafta

Haberler

Bugünün Yazarları

Seçim Günlüğü

  • Türkiye'nin 13. Cumhurbaşkanı 24 Haziran 2018 günü yapılacak seçimle belirlenecek. İlk turda salt çoğunluk sağlanamazsa seçimin ikinci turu 8 Temmuz 2018 günü yapılacak.

Tarihte Bugün

  • 1521
    Portekizli kâşif Ferdinand Magellan Dünyanın dörtte üçünü kat ettikten sonra Filipinler'de Maktan adasında yerlilerle giriştiği çatışmada öldürüldü. 

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2017 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.