SELMA EROĞLU YAZDI

3. Havalimanı Direnişi: Şantiyeler Emek Sömürüsünün Derinleştiği Yerler

Çalıştığım bir şantiyede işçilerin talep listesiyle 3. Havalimanı direnişindekiler aşağı yukarı aynı. Gördük ki talepler de sorunlar da hep aynı, inşaat işçilerinin durumu hiç değişmiyor.
AYKAN SEVER YAZDI

AB’nin Yeniden Organizasyonu

AB’nin geleceği ile ilgili soru çok. Elbette Türkiye’de birçok insan “Bize ne AB’nin geleceğinden” de diyebilir. Fakat AB birçok açıdan Türkiye’ye bizim düşündüğümüzden de yakın.
GÜNCELLENİYOR

Barış Akademisyenlerinin Beyanları

“Bu suça ortak olmayacağız” bildirisini imzaladıkları için "Terör örgütü propagandası" ile suçlanan akademisyenlerin duruşmalardaki beyanlarının tam metinleri.
AKADEMİSYEN YARGILAMALARI

Dokuz Akademisyenin İlk Duruşmaları Görüldü

26. ACM'de Derya Fırat Şannan'ın, Engin Kılıç'ın, Güventürk Görgülü'nün, Özge Korkmaz'ın, Osman Cengiz Aktar'ın, Adil Emre Zeytinoğlu'nun ve Akın Tek'in; 37. ACM'de ise Z. U. ve B.S'nin birinci, 36. ACM'de ise Naciye Gülengül Altıntaş'ın üçüncü duruşması görüldü.

“Sanık Polisin Telefonu, Berkin Elvan’ın Vurulduğu Yerde Sinyal Verdi”

Berkin Elvan ailesinin avukatları, bugünkü duruşmada sanık polis Dalgalı’nın telefonunun sinyalinin, Elvan vurulduğu sırada ve yerde tespit edildiğini hatırlattı. Mahkeme tutuklama talebini yine reddetti.

52 Erkek 52 Hafta

Haberler

Bugünün Yazarları

Bugün En Çok Okunanlar

Seçim 2018

  • 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimi haberleri.

Tarihte Bugün

  • 1992
    Özgür Gündem gazetesi yazarı Musa Anter Diyarbakır'da öldürüldü.

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2018 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.